Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsit etriere ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
b24gfi
salutare am si eu o rugaminte la voi putin mai tarziu vor veni niste prieteni la mine sa il ajut pe unu din ei sa isi vopseasca etrierele. vreau si eu cateva sfaturi sa nu iasa ceva chiar urat si voiam sa va intreb daca este necesa sa demontez etrierele sau merg vopsinte direct asa montate numai sa acopar bine zona discurilor de frana? daca se poate cateva sfaturi sau macar cateva lincuri in caz ca sau mai discutat problemele astea numai ca eu nu le-am gasit cu respect astept
un raspuns
vi_escu
Vopsirea etrierelor are rol exclusiv estetic (oarecum de fite). Vopsesti doar partea exterioara. Dai etrierele jos de pe suport, si le demontezi (fara sa desfaci furtunul de frana). Partea din exterior o desprafuiesti bine, o degresezi, acoperi cu banda zonele pe care nu le vopsesti. Dai la pistol/spray un rand de grund si minim doua de vopsea. Merge ceva lucios altfel se umple imediat de praf. Daca tot desfaci curata si culisele. Vezi sa nu ciupesti burdufele de cauciuc. Ungi cu unsoare de litiu rezistenta la temperatura.
b24gfi
multumesc mult de tot pentru sfaturi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.