Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oprescu "independentul"!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
luck33ro
L-am retinut in astia 4 ani ca primarul cu cel mai lung carnat din lume si recordul cu haita de Mosi Craciuni cu cadouri.

Media zice ca nu exista contracandidat capabil sa-l opreasca din delir inca 4 ani!!! Ramane sa ne faca autostrada aia suspendata promisa? huh.gif
kum
Am votat DA. 243.gif
Han Solo
Fara sa am vreo simpatie deosebita pentru oprescu, modul in care e pusa problema duce clar lucrurile intr-o directie anume.

pana acum il am pe:
- nicusor dan - perfect, il votez in turul 1, nu ajunge in turul 2
- prigoana - pe asta nu-l votez decat daca il are pe donald duck drept contracandidat. desi...
- frun luzar formal de la USL
- cristian preda (?)

in conditiile de mai sus, imi pare rau, nu scapam de independent.
Markos
Pune și contracandidații: Prigoană, Jiji, Iri.

Ca să știm despre ce alegeri vorbim aici.
bradone
pana la urma, prigonitu' are voie sa candideze? nu intra in conflict de interese, avand afaceri cu primaria/primariile?
luck33ro
QUOTE(kum @ 3 Apr 2012, 09:29)
Am votat DA. 243.gif
*



Buai astia din provincie care ne "admirati" atat de mult pe noi capitalistii, va rugam sa nu mai votati!!! ph34r.gif
kum
Lasand caterinca deoparte, constat ca din ce in ce mai multe orase au aceasta problema la alegerile la primarie: vin partidele cu niste candidati de-ti vine sa ii bati cu lantul ud. Toti unu' si unu. Daca opresti 10 trecatori pe strada, pun pariu ca 8 dintre ei sunt mai buni decat candidatii pwlii! Cred ca este vreun test eliminator ca sa ajungi candidat: tre' sa fii golan, gargaragiu, mwist, penibil si inca vreo 4-5 trasaturi din astea ca sa te califici. mad.gif

3 Apr 2012, 09:39:
QUOTE(luck33ro @ 3 Apr 2012, 09:37)
Buai astia din provincie care ne "admirati" atat de mult pe noi capitalistii, va rugam sa nu mai votati!!!  ph34r.gif
*


O sa interpretez asta ca pe o gluma si o să mă râd.
radmasa.gif


Gata. M-am râs.
b76bgaarh
luk trebuia sa treci in titlu: topic "decat" pt bucuresteni.
luck33ro
Avem independenti pe bune destui de unde putem alege. Pe astia cu partidele lor ii phoot in bot de acum!

Alti independenti! .... smile.gif
ady77
QUOTE(kum @ 3 Apr 2012, 10:37)
Cred ca este vreun test eliminator ca sa ajungi candidat: tre' sa fii golan, gargaragiu, mwist, penibil si inca vreo 4-5 trasaturi din astea ca sa te califici.  mad.gif

*


Si cu toate asta l-ai votat pe Base, de mai multe ori...
neumann
teza asta, cu Oprescu marioneta lu Ilici a fost reluata pana la epuizare in campania trecuta, si guess what? FAIL!!

Eu am mai zis ca e dezastru atunci cand nu vin faxurile de la partid cu ce trebuie postat..

refuz sa raspund la o asa mizerie de intrebare, insa pentru mine, faptul ca pedeleul incearca sa ii puna betse in roate cu orice prets reprezinta cea mai buna garantie... Dati-i, va rog, si consiliul, lu Oprescu! biggrin.gif
ady77
QUOTE(luck33ro @ 3 Apr 2012, 10:44)
Avem independenti pe bune destui de unde putem alege. Pe astia cu partidele lor ii phoot in bot de acum!

Alti independenti! ....  smile.gif
*



Cine PLM e ala? N-am auzit de el pana azi.
Lostboy
QUOTE(luck33ro @ 3 Apr 2012, 09:37)
Buai astia din provincie care ne "admirati" atat de mult pe noi capitalistii, va rugam sa nu mai votati!!!  ph34r.gif
*


Dacă e să fim golani, atunci nici să nu mai posteze!
corbex
QUOTE(ady77 @ 3 Apr 2012, 10:45)
Si cu toate asta l-ai votat pe Base, de mai multe ori...
*


Basescu e cel mai bun chiar si dupa anii astia de mandat prezidential, pe care i-a folosit de destule ori sa se faca de kk. Tot e mai bun decit agaricii prezentati p'acilea. Oprescu e un biet subdezvoltat mintal pe care nu-l duce capul nici sa-si mascheze intentiile de megatunuri. Si da, e pe post de sula lui Iliescu, acesta din urma pishindu-se catre public folosindu-se de gura lui Oprescu. C-a vinturat sau nu cineva teza, nu schimba situatia de fapt, e o biata a rima nevertebrat si monument de prostie bruta de tip rural fiindca asa l-a facut ma-sa, si nu-l absolva de "calitati" bombaneala in legatura cu afilierea lui spirituala. Spirituala, caci tatuca e dumnezeul lui. Pe vremea cind tatuca era tinar a putut sa-si cumpere diploma de doctor, apoi calificarea de chirurg, fara sa taie macar imprejur vreun copil cu probleme.
luck33ro
QUOTE(ady77 @ 3 Apr 2012, 09:49)
Cine PLM e ala? N-am auzit de el pana azi.
*



Pai asta e si ideea, daca nu am auzit de el e de bine tongue.gif Ideea e ca nici nu o sa-i lase partidele sa iasa in fata sa fie auziti! Nu au interes...
Oricum ne documentam si singuri! wink.gif
De astia de care am auzit sunt lamurit de mult ...
ady77
QUOTE(corbex @ 3 Apr 2012, 10:53)
Basescu e cel mai bun chiar si dupa anii astia de mandat prezidential,
*


La asta, clar ai dreptate.


QUOTE(kum @ 3 Apr 2012, 10:37)
golan, gargaragiu, mwist, penibil si inca vreo 4-5 trasaturi din astea
*


Han Solo
QUOTE(luck33ro @ 3 Apr 2012, 09:44)
Avem independenti pe bune destui de unde putem alege. Pe astia cu partidele lor ii phoot in bot de acum!



nea nicusor e independent din parti. reprezinta o anumita miscare de spirit din PDL, care grefata pe profilul lui, il transforma totusi intr-o alegere de luat in calcul.

insa discutam de o viitoare fosta tanara speranta, poate peste 4 ani. poate.

cu restul nu vad de ce ne-am pierde timpul.
neumann
QUOTE
Vorbea despre atragerea de investitori IT-isti, tehnologie in parcuri care nici nu s-au creat.


radmasa.gif

aide virgula mea

vreun sivi de-alu asta de care aud prima data, nicusor dan, pe unde vedem? Ca vad ca hotniuz il promoveaza, vad ca il injura pe oprescu (asta o face si luche aici pe topic, da asta nu inseamna ca o sa-l votez ca primar), da nimic, absolut vid despre realizarile lu nicujor asta.
Han Solo
omul militeaza pentru salvarea cladirilor de patrimoniu (atat stiu din programul lui), chestie care ma face deja sa il 'studiez' mai indeaproape. e deja un pas inainte fata de 'caini, parcari si siguranta' sau ce cicat era la genitorul lui honorius.

mi se par si mie cretine problematizarile cu 'carnatul' si colindul sau ce rahat i se mai pune in carca lui oprescu.

insa nu e nicio problema, e vorba de consecventa in retorica, intra in segmentul uslamisti, antenescu, tonta etc. etc. etc. e o alegere. poti sa fii si remy martin louis XIII si coniac unirea, totul sta in publicul tinta.
neumann
QUOTE
insa nu e nicio problema, e vorba de consecventa in retorica, intra in segmentul uslamisti, antenescu, tonta etc. etc. etc. e o alegere. poti sa fii si remy martin louis XIII si coniac unirea, totul sta in publicul tinta.


Pai tocma asta ma face sa ii dau cu flit. Vine neica-nimeni (pana una, alta), il scuipa pe Oprescu, si in rest.. nimic.
aphophis
QUOTE(neumann @ 3 Apr 2012, 10:28)
Pai tocma asta ma face sa ii dau cu flit. Vine neica-nimeni (pana una, alta), il scuipa pe Oprescu, si in rest.. nimic.
*


intr-adevar, ca stopescu are o gramada de realizari. Fara numar, fara numar icon_mrgreen.gif
Han Solo
vezi ca le enumerase klaus relativ recent.
corbex
QUOTE(Han Solo @ 3 Apr 2012, 11:13)
omul militeaza pentru salvarea cladirilor de patrimoniu (atat stiu din programul lui), chestie care ma face deja sa il 'studiez' mai indeaproape. e deja un pas inainte fata de 'caini, parcari si siguranta' sau ce cicat era la genitorul lui honorius.
*


Mai e unul, pe la sectorul 1, care s-a ales sub lozinca "Jos rechinii imobiliari!". Dupa ce s-a ales i-a transformat in delfini imobiliari.
aphophis
da. realizarile lui stopescu gen podul basarab si stadionul national, chestii de care "vinovati" sunt videanu si basescu. Cam jalnic palmares, daca trebuie sa furi realizarile altcuiva , ca sa nu iasa pe 0
DragosP
Măi aphophis: că te bagi în seamă peste tot unde e loc să fii pleznit, înțeleg. Da' să fii masochist și să te amesteci în rahatul bucureștenilor, să mor dacă pricep! Doar dacă-ți iese de-un Cico în plus la salar. Atunci da.
Vezi că te întrebasem unde-i acu' în sondaje PDL-ul. Că tu plângi de ăilalți.
Han Solo
afofis nu-i bucurestean?
DragosP
E din Iasi moldoveanu'.
ady77
QUOTE(Han Solo @ 3 Apr 2012, 11:13)
mi se par si mie cretine problematizarile cu 'carnatul' si colindul sau ce rahat i se mai pune in carca lui oprescu.

*


Pai nu iesea 100, rotund, ca da bine la aflocis wink.gif
neumann
QUOTE(aphophis @ 3 Apr 2012, 11:36)
da. realizarile lui stopescu gen podul basarab si stadionul national, chestii de care "vinovati" sunt videanu si basescu. Cam jalnic palmares, daca trebuie sa furi realizarile altcuiva , ca sa nu iasa pe 0
*



radmasa.gif

Pai cred ca si daca erau oale si ulcele videanu si basescu pana acum, tot ei erau "vinovati" de pasajul basarab si de stadion.

Sau ai uitat cand se tanguia basescu ca n-a facut nimic primi 4 ani, ca n-a avut consiliu.
corbex
Erai la gradinita pe vremea aia si nu stiai depre stadioane si pasaje, dar e "vina" lui Basescu. N-a stiut ca nu-ti place despre el, ca nu le facea.
tribunul
Am zis ca ma abtin de la comentat politica, si pana acum m-am cam tinut de cuvant, insa ma mananca ceva, in cazul lui Oprescu trebuie mentionate "bisnisurile" lui fi'so.
neumann
QUOTE(corbex @ 3 Apr 2012, 12:35)
Erai la gradinita pe vremea aia si nu stiai depre stadioane si pasaje, dar e "vina" lui Basescu. N-a stiut ca nu-ti place despre el, ca nu le facea.
*



Cand am vizitat palatul parlamentului, am avut o nevoie urgenta si am folosit buda. Daca apare acolo o mare groapa cu kkt, sa stii ca nu-mi asum niciun merit, intre noi fie vorba.
Markos
QUOTE(DragosP @ 3 Apr 2012, 11:42)
E din Iasi moldoveanu'.
*


Da-i foarte activ.
corbex
De trecut in contul lui Basescu: Dezdughenizarea Bucurestuiului, rarirea ciinilor comunitari, tramvaiul 41, pasajul Baneasa, stadion, pasj Basarab, disparitia gropilor de pe strazile principale (poate-si mai aminteste lumea cum arata Stefan cel Mare/Mihai Bravu, de exemplu) si mi-e lene sa mai scormonesc in memorie.
Copiii cred ca o lucrare incepe odata cu prima mistrie, omitind sa se gindeasca la studii preliminare, aprobari, proiectare, finantare, etc. Oprescu chiar n-a facut nimic in afara de pomul de craciun brazilian, cel mai mare cirnat si orasul cu cei mai multi timpiti.
Markos
Bine tataie, s-a notat.


Next?
aphophis
QUOTE(neumann @ 3 Apr 2012, 11:30)
radmasa.gif

Pai cred ca si daca erau oale si ulcele videanu si basescu pana acum, tot ei erau "vinovati" de pasajul basarab si de stadion.

Sau ai uitat cand se tanguia basescu ca n-a facut nimic primi 4 ani, ca n-a avut consiliu.
*


adu-mi aminte.. nu cumva stopescu si pesedeii urlau ca nu e nevoie de pasajul ala? Nu ei ziceau ca e un tun & shit? Nu ei votau importiva lui ? wink.gif
corbex
Asta-i subiectul sondagiului, cine-i next?
Markos
Din postarile portocalii de mai sus, înteleg c-ar vrea sa candideze iar Base. Ca despre alesul partidului (Prigoana) n-am vazut nimic prin comentarii.


BASE LA PRIMARIE!!!
corbex
La ce catindati sint p'acilea, mai bine Baxe. Macar are pregatire de artilerist. Nu ca amatorii astia cu foamea-n git.
Markos
Io-s pentru! Sa-si dea demisia de la Cotroceni si sa candideze la Primarie!
Lostboy
I-a spart cineva contul lui Corbex sau nu am mai intrat de mult pe topicul de politică? ohmy.gif
bion
Aciu ia Piracetamu. Basescu nu e catindat la primarie anul asta. Ai incurcat fituicile.Ce dreac aici e sectorul tau afloci& nu te pot ajuta.Am expectante majore de la tine in prestatia electorala locala.Sa inteleg ca faci parte din orasul cu... tongue.gif radmasa.gif .Debutul in campania pentru locale l-ai ratat total.Oricum tre sa ai stomac nu gluma sa poti digera dupa base un prigoana icon_mrgreen.gif sad.gif Moju io zic sa te retragi demn . E o varsta la care tre sa te opresti ca sa nu ajungi sa te alerge copiii din cartier ca scoti galosul la plimbare cu lesa cool.gif
corbex
Si-a luat Baxe casa in Severin. Sa aibe intentia sa catindeze la primaria locala? blush.gif
bion
In caz de o adica de-acolo trece innot si scapa biggrin.gif
Lostboy
Caraș?
corbex
QUOTE(bion @ 3 Apr 2012, 13:05)
E o varsta la care tre sa te opresti ca sa nu ajungi sa te alerge copiii din cartier ca scoti galosul la plimbare cu lesa cool.gif
*


Vezi ce vecini ai? Unul nu ti-ar spune, toti se apleaca spre galos, il mingiie si zic cutsu-cutsu. radmasa.gif
bucatzel
QUOTE(corbex @ 3 Apr 2012, 11:53)
orasul cu cei mai multi timpiti.
*



Si ce, asta pare lucru usor?
corbex
Pentru el e. Se pierde usor in multime.
In locul lui Baxe as face o ultima cacealma de anvergura. Mi-as da demisia, i-as prinde pe tzapinarii din opozitie fara candidat, l-as impinge in fata pe MRU, as candida la primarie si le-as mai da mwue inca 4 ani lu' Ponta-Antonescu.
Markos
In continuare, nimic despre catindatul pedele la Primarie.


Traiti din amintiri, pedeleilor! icon_mrgreen.gif
DragosP
QUOTE(Lostboy @ 3 Apr 2012, 13:08)
Caraș?
*


Nu, Adrian.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.