Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese Dacia Nova, Supernova, Cielo
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vlad_popescu47
Dupa cum spuneam, vand cam orice piesa de Dacia Nova, chiar si primul model (ala din 1995), Dacia Supernova, si Cielo. MAi e si un Kadett mai vechi, dar care arata destul de bine.
O sa ajung intr-o zona unde o sa am acces la diverse piese pentru modelele de mai sus
Intrebati de ceea ce va intereseaza, si o sa ma uit daca mai sunt, apoi facem un pret convenabil pentru amandoi.
Pot sa le aduc in Bucuresti cand o sa ma intorc, cam in doua saptamani, sau pot sa le trimit mai devreme prin curier, cumparatorul achitand costul transportului.
Rog si ofer seriozitate.

P.S. Stiu sigur ca exista doua faruri de Nova (si implicit de supernova, in stare foarte buna, facute de ELBA).
Pret 130 de lei amandoua, cu tot cu semnalele.

Mai sunt si doua semnale originale (ELBA) de Nova, primul model (de-alea portocalii).
Pret 30 de lei amandoua.
Simion1984
Salut,
ma intereseaza butucul cu cheie(incuietoarea) pentru portiera de nova, precizez ca am o nova din 2000 , manerul de la usa seamana cu cel de supernova si solenza.
Multumesc
vlad_popescu47
In regula, deci te intereseaza una bucata butuc de Nova model nou/Supernova.
MAi mult ca sigur ca exista.
iulianwizard
aripa dreapta fata de supernova ai? preferabil ar fi culoarea rosie.
vlad_popescu47
Este, dar cu siguranta nu e rosie. Daca e in stare foarte buna, postez aici.
In 4-5 zile ajung la masini si va informez exact cum se prezinta, cu tot cu poze, si negociem un pret.


P.S. UP
dumas
presuri de noroi pentru super nova si pentru fata si pentru spate in stare buna sa nu fie rupte???
vlad_popescu47
o sa verific daca sunt impecabile, din ce-am vazut erau in stare buna
COSMIN-uau
o poza cu bara de cielo spate daca este
vlad_popescu47
notat. O sa-i fac poza. din cate retin, era albastra, sau verde metalizat.
Simion1984
Chiar ambii butuci daca ii mai ai si cheia pentru ei. Multumesc.
vlad_popescu47
Butuci, (daca n-au facut economie si la Nova, sa puna doar unul, ca la seriile mai recente de Supernova gasim).
Nu sunt sigur daca mai e cheia, dar o sa verific.

Ar trebui sa las si un numar de telefon, pentru o comunicare mai usoara (nu e o problema ca-l fac public, daca e impotriva regulamentului, rog un moderator sa-l stearga).

0764 414 614 sau
0730 401 403

Miercuri sunt la masini, pentru poze & stuff.
alinworm
ai asa ceva?
vlad_popescu47
e de nova, primul model? La ultimul sigur nu arata asa
alinworm
sunt pt dacia 1310 model nova!
melomanuu
Aripa dreapta fata nova, supernova in stare cat mai buna ai si la ce pret??
mixyourmind
2 x jante, eventual cu anvelope, daca sunt in stare buna ? ptr superNova

6 Apr 2012, 19:49:
2 x jante, eventual cu anvelope, daca sunt in stare buna ? ptr superNova
vlad_popescu47
QUOTE
sunt pt dacia 1310 model nova!

S-ar putea sa gasesc plasticul ala chiar pe o dacie 1310.


QUOTE
Aripa dreapta fata nova, supernova in stare cat mai buna ai si la ce pret??

Aripa fata de nova (model nou)/supernova nu e decat o bucata (de pe nova, model nou), pe care a cerut-o cineva mai sus, si nu stiu in ce stare e. Daca e ok ca aspect, si respectivul n-o mai vrea, facem afacerea .De pe supernova nu am cum sa iau aripa, pentru ca e indoita.

QUOTE
2 x jante, eventual cu anvelope, daca sunt in stare buna ? ptr superNova


Sunt 4 jante de aliaj, pentru nova (adica merg si pe supernova) si 4 jante tot de aliaj, puse pe Opel (o sa ma uit daca sunt tot R13, pentru ca daca sunt, merg puse fara probleme, din experienta). O sa le fac poze cand ajung acolo. La nova tin minte ca m-am uitat la cauciucuri, si erau unele de iarna, in stare buna. Sa inteleg ca vrei doar doua ?
Dacia-Berlina1997
alternator de nova sau supernova daca ai .... as incerca daca merge sa-l pun pe berlina din 97 .
vlad_popescu47
Este. O sa vad in ce stare e, pun poze cu el, fac un pret bun pentru amandoi, apoi te hotarasti daca-l mai vrei, ca sa stiu daca-l demontez sau nu smile.gif.
09 RMN
Salut...Un pret te rog pentru un scut motor de supernova....Mersi!
vlad_popescu47
Daca este si e ok, il dau cu 65 de ron. smile.gif
Sa-mi spui daca esti interesat, ca sa stiu daca-l mai demontez.
Razvan_Ionut
salut , un pret pentru saxofon si pentru toba de mijloc?
Dacia-Berlina1997
ok astept o poza cu alternatorul respectiv . Se potriveste pe berlina ?
cosmin_2300
O poză cu Cielo ai? Mai exact, mă interesează starea capotelor.
vlad_popescu47
QUOTE
ok astept o poza cu alternatorul respectiv . Se potriveste pe berlina ?


N-am nicio idee smile.gif O sa-l compar cu cel de berlina, sau poate stie vreun "cunoscator" daca se potrivesc sau nu.
Pot sa-ti aduc si alternator de berlina, daca vrei.

QUOTE
salut , un pret pentru saxofon si pentru toba de mijloc?


Le vand si le fac un pret doar daca sunt in stare buna, deocamdata nu stiu cum se prezinta. Pret... putin sub cel al pietei.

QUOTE
O poză cu Cielo ai? Mai exact, mă interesează starea capotelor.


O sa-i fac atunci cand ajung la masini. Din cate tin minte, erau in stare buna.
vlad_popescu47
UP smile.gif
alinworm
plasticele mele? nimic?
vlad_popescu47
Miercuri ajung acolo, dupa cum spuneam mai sus, si fac si poze. Mai mult ca sigur ca o sa gasesc plasticele de care spui tu.


9 Apr 2012, 18:49:
up
vlad_popescu47
up
alinworm
se aude ceva de plasticele mele? macar sa stiu ca le ai gasit ca oricum de luat, le iau dupa Paste! wub.gif Paste fericit!
mixyourmind
Sunt 4 jante de aliaj, pentru nova (adica merg si pe supernova) si 4 jante tot de aliaj, puse pe Opel (o sa ma uit daca sunt tot R13, pentru ca daca sunt, merg puse fara probleme, din experienta). O sa le fac poze cand ajung acolo. La nova tin minte ca m-am uitat la cauciucuri, si erau unele de iarna, in stare buna. Sa inteleg ca vrei doar doua ?


Da, mă interesează 2 jante plus anvelope în stare bună! o poză și un preț când ai timp, te rog .
vlad_popescu47
Vrei de aliaj, sau de tabla? O sa le fac poze, cele de aliaj nu sunt modelul ala de pe Supernova, ci ceva mai vechi, cred ca sunt cele puse din fabrica pe unele nove (sper sa nu ma insel). Daca vrei doua bucati si esti din bucuresti, costa 150 de ron ambele, cu tot cu anvelope. Poze... dupa pranz smile.gif

Pe cele de Opel le-am luat pentru mine, erau R14 si au mers puse la un Renault Clio smile.gif
QUOTE
se aude ceva de plasticele mele? macar sa stiu ca le ai gasit ca oricum de luat, le iau dupa Paste! wub.gif Paste fericit!


Plasticele tale sunt, zi-mi daca mai ai nevoie de vreun ornament, sau alte plastice, nu te taxez in plus Esti din Bucuresti! smile.gif

QUOTE
ok astept o poza cu alternatorul respectiv . Se potriveste pe berlina ?


M-am interesat, alternatorul de nova nu e identic cu cel de berlina.
Pot sa-ti iau unul de berlina (model de dupa 2000), in stare foarte buna. Pret, ca sa fie suma rotunda, 100 de ron.

Paste Fericit!
mixyourmind
QUOTE(vlad_popescu47 @ 13 Apr 2012, 09:14)
Vrei de aliaj, sau de tabla? O sa le fac poze, cele de aliaj nu sunt modelul ala de pe Supernova, ci ceva mai vechi, cred ca sunt cele puse din fabrica pe unele nove (sper sa nu ma insel). Daca vrei doua bucati si esti din bucuresti, costa 150 de ron ambele, cu tot cu anvelope. Poze... dupa pranz smile.gif

Pe cele de Opel le-am luat pentru mine, erau R14 si au mers puse la un Renault Clio smile.gif
Plasticele tale sunt, zi-mi daca mai ai nevoie de vreun ornament, sau alte plastice, nu te taxez in plus smile.gif Paste Fericit!
*



Ok, perfect, sunt din Iași, suport transportul prin curierat. jantele de tablă la ce preț sunt ?
vlad_popescu47
Jante de tabla in stare foarte buna (adica neindoite, o sa ma uit daca gasesc unele care sa fie si vopsite bine) + anvelope, 120 de ron. Pun poze la pranz cu cele de aliaj, si eventual si cu cele de tabla, ca sa te hotarasti. Vorbim la telefon pentru adresa, si pentru celelalte detalii legate de curier.

P.S. am impresia, desi nu afirm pana nu vad, ca jantele de aliaj au pe ele montate niste cauciucuri de iarna. Iti spun exact la pranz.

QUOTE
presuri de noroi pentru super nova si pentru fata si pentru spate in stare buna sa nu fie rupte???


Pe fata nu sunt presuri de noroi, pe spate sunt, s-ar putea sa gasesc unele din fabrica. Rupte nu sunt, o sa trag de ele sa vad daca nu sunt coapte.
Pret, 15 lei, si daca esti din alt oras suporti tu cheltuiala cu transportul. Daca gasesc originale, norocul tau, tot cu 15 lei le dau. Spune-mi te rog daca te mai intereseaza ca sa stiu daca le demontez sau nu.

QUOTE
Chiar ambii butuci daca ii mai ai si cheia pentru ei. Multumesc.

Pret pentru ambii butuci, 20 de ron.
Daca e ok, lasa-mi niste detalii pe pm, ca sa vedem cum facem cu livrarea

Update: din cauza nebuniei cu aglomeratia de sarbatori, n-am mai reusit sa ajung la masini. Se rezolva imediat ce se mai linisteste treaba.
vlad_popescu47
Up! De vanzare orice piese de Dacia, de la orice model de berlina, pana la supernova.
Simion1984
salut ,
ai gasit si cheie pentru butucii aia ? Numarul meu de telefon este 0760595660 ,sunt din Bucuresti .
crick
Salut,m-ar interesa o anume piesa de la ansamblul stergatoare DSN; problema este ca nu stiu daca este compatibil cu cel de Solenza.Piesa este biela scurta care pune in miscare stergatorul de la sofer si arata cam asa:
vlad_popescu47
Ok, este smile.gif 15 lei, daca esti din Bucuresti.
Daca nu, platesti transportul.
GrOzOy
O planetara pentru SuperNova? ...cea dreapta ( a pasagerului) .
vlad_popescu47
Sunt cam terminate, mai bine nu smile.gif
alinworm
am vorbit pt plasticele alea! M-ar mai interesa o pereche de brate de stergatoare de Nova sau Supernova in stare buna si o consola la care sa pot adauga ceasurile de ulei apa. Ramane sa ne intalnim dupa 22 in buc?
vlad_popescu47
Da. Bratele de stergatoare se gasesc, in stare buna. Da-mi mai multe detalii despre consola (o poza, ceva), ca sa stiu ce sa caut.
vlad_popescu47
M-am intors in Bucuresti!
Simion1984, suna-ma te rog pe unul din numerele de telefon din topic, am UN butuc de SuperNova, la care am gasit si doua chei:)
Pret 20 de lei.

Spune-mi daca mai esti interesat, ca sa stiu ce fac cu el.
Simion1984
Da mai sunt interesat de butuc , poate reusim sa ne vedem saptamana asta . Am sa incerc sa va contactez telefonic.Multumesc
vlad_popescu47
Plasticele, si niste stergatoare de SuperNova au ajuns la alinworm.

Simion1984, va rog sa-mi lasati numarul de telefon prin mesaj privat ca sa va contactezey, sau incercati sa ma sunati. Azi am primit multe apeluri pe care nu le aveam in agenda, asa ca nu stiu exact desprece numar de telefon este vorba, ca sa pot suna inapoi.

In principiu livrarea se face la Universitate, la fantana, in orice zi lucratoare.
Ora ramane de stabilit la telefon.

Mai am un suport de casetofon, de plastic, cu tot cu partea metalica. Cred ca merge pe daciile vechi, n-am idee de pe ce masina a fost luat la vremea lui.O sa pun poze exact, ca sa vedeti despre ce e vorba.

Pret: 20 de lei.
CRICOCI
sal, m ar interesa si pe mine o servofrana si pompa frana de super nova, se poate? si un pret estimativ.
alinworm
http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627800783

uite cum sunt in poza plasticele, dc le gasesti ar fi perfect! ms
vlad_popescu47
Momentan nu, m-am intors in Bucuresti.
O sa dezmembrez o SuperNova si aici, dar o sa mai dureze ceva.

Simion1984
Numarul meu de telefon este 0760595660 , am incercat sa va sun miercuri daca nu ma insel dar nu ati raspuns . Ne putem vedea in acest weekend? sau pe luni dupa masa.
Ne auzim la un telefon. O zi buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.