Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] RENAULT LAGUNA 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bogdan.stavar
Salut. Ma intereseaza pentru un prieten (dupa ce l-am convins prin perseverenta mea in laguna) sa isi cumpere aceasta masina. In principiu as dori o masina buna, fara samsareala fara probleme. Minim echipare privilege (ideal ar fi initiale), motor de 1,9 cel de 120 cp , NUMAI MOTORINA, o masina ingrijita. Ca dotari...daca e privilege e ok ca are deja multe. Pretul oferit este intre 3500 si 4000 in functie de masina.

Va rog numai oferte serioase pentru ca as putea spune ca ma pricep cat de cat la masina asta . Sunt la a doua laguna pe care o am smile.gif
scorpionul
Salut. Uita-te pe topicul "Vind laguna impecabila 2004".
Si pe urma discutam daca te intereseaza. 4500 discutabil.
Stima.
amadi
iti dau eu baba mea la 3500 dar nu e ingrijita. fabricatie 2002,140.000km (are motorul schimbat) cauciucuri de iarna.
e modelul privillege break, cu xenon, bare argintii pe plafon, etc, stii modelul smile.gif
albastru metalizat.
scorpionul
Ai si telefonul, daca oferta te avantajeaza.
0722241061.
bogdan.stavar
QUOTE(scorpionul @ 4 Apr 2012, 13:31)
Salut. Uita-te pe topicul "Vind laguna impecabila 2004".
Si pe urma discutam daca te intereseaza. 4500 discutabil.
Stima.
*



minim privilege vreau la dotari


QUOTE(amadi @ 4 Apr 2012, 13:50)
iti dau eu baba mea la 3500 dar nu e ingrijita. fabricatie 2002,140.000km (are motorul schimbat) cauciucuri de iarna.
e modelul privillege break, cu xenon, bare argintii pe plafon, etc, stii modelul  smile.gif
albastru metalizat.
*




nu vad poze cu ea...
Radocanu
Sal...la 3500 laguna mea, 2001 - 1.9 diesel 120 cp, km reali nustiu sa iti spun pt ca au fost schimbate ceasurile de bord.. pe ceasuri arata 145.000
http://www.tocmai.ro/renault-laguna-2001-3664499.html
bogdan.stavar
frumoasa masina.....la limita asa ca e 2001 si break...e lovita bara fata? te intreb pentru ca stiu ca dezmembrezi masini si ma gandesc ca se rezolva. Masina e ok merge bine? probleme ceva?
scorpionul
ti-am trimis un pm.
Radocanu
de mers , merge fooarte bine, i-am schimbat motorul, ca fostul s-a prapadit ( s-a blocat termostatul - a fiert motorul - s-a fisurat chiuloasa sau bloc motor - si compresia din postoane mi-o baga in circuitul de racire cu apa... am schimbat motorul si acum totul e in regula... trage de rupe...
Bara fata ti-o pot face cadou cand mai dezmembrez urmatoarea masina
andreea2006ex
Renault laguna break. Diesel. Motor 1.9 DCI. An 2003. Impecabila .150.000 km. Recent adusa din Anglia – volan drepta. Proprietar roman. Inmatriculata in UKUrgent . pret: 1800 euro , usor negociabil. Tel: 0769.78.00.55

masina e impecabila
bogdan.stavar
QUOTE(andreea2006ex @ 5 Apr 2012, 14:23)
Renault laguna break. Diesel.  Motor 1.9 DCI. An 2003. Impecabila .150.000 km. Recent adusa din Anglia – volan drepta. Proprietar roman. Inmatriculata in UKUrgent . pret: 1800 euro , usor negociabil.  Tel: 0769.78.00.55

masina e impecabila
*




ce sa fac cu ea? smile.gif)
daniLaguna2
o dau eu cea din semnatura cu 4500 an 2002 luna 7 1.9 dci jante r17 arcasting km reali 120.750 km consumabile schimbate ... mici modificari etc smile.gif smile.gif
bogdan.stavar
QUOTE(daniLaguna2 @ 5 Apr 2012, 23:40)
o dau eu cea din semnatura cu 4500 an 2002 luna 7  1.9 dci jante r17 arcasting km reali 120.750 km  consumabile schimbate ... mici modificari etc smile.gif  smile.gif
*




minim echipare varianta privilege si fara nici o suparare va spun vreau preturi reale. Eu nu inteleg de ce mereu pe acest forum masinile au pret mult mai mare decat pe autovit de exemplu. Bine...banuiesc ca nimeni nu a vandut masina aici pe forum smile.gif dar uitati-va si voi pe autovit ce preturi au masinile si apoi faceti pret la ale voastre
cri8sti
Multi dintre noi, pe aici....mai avem si grija de masinile noastre....pe cand pe autovit e multa samsareala....
bogdan.stavar
hmmm....nu prea e valabila ipoteza asta deoarece e greu sa faci samsareala cu o masina gen laguna 2. Sunt masini greu vandabile si iti spun eu ca nici un samsar nu cumpara laguna. Samsareala se face cu vw si altele dar nu cu renault
cri8sti
As vrea sa ai dreptate ca si pe mine ma intereseaza o laguna 2, dar....din pacate samsareala se face cu orice masina, am fost prin diferite targuri si am vazut "live" ca sa zic asa. Si mai mult, totul e cu "acte in regula". Nu spun ca nu sunt si masini ok pe autovit doar ca sunt prea multe manarite. Uita-te si u pe aici: http://www.reno.ro/Sa-comentam-ultimele-of...4660-s3150.html
bogdan.stavar
...raman la aceasi parere......laguna nu e o masina vandabila intreaba orice samsar si ai sa vezi ca fuge de bisnita cu laguna. Mai mult si afara samsarii fug de ele, eu am luat actuala laguna de la un parc auto din Germani cu mult sub pretul cerut. Masina zacea de mult prin parcul lui auto si a zis ca nu ii mai trebuie sa se incurce cu laguna.
hamzteru
Daca tot zici ca preturile de aici sunt mari in comparatie cu targurile de masini, si ca samsarii nu se baga la Lagune, atunci de ce nu te duci sa iei din targ si sa fii cu inima impacata ca ai dat bani putini si ai luat o masina buna. Cei de pe reno.ro isi cam ingrijesc masinile si poate ca de aceea este si pretul de vanzare altul. Cand vei dori sa iti vinzi masina (oricare ar fi ea), te rog sa ii faci un pret similar cu preturile intalnite pe Autovit.

o zi buna
bogdan.stavar
nu am gasit pe autovit varianta privilege, dar cred ca e o chestie de moment si in curand va posta cineva. Eu am dat fosta laguna in 4100 din 2002 impecabila varianta privilege . Avea multe peste varianta privilege puse de mine (folii, xenoane proiectoare etc) plus ca am mers cu cumparatorul la test cu ea unde nu i s-a gasit absolut nimic. In momentul cand am facut pretul masinii m-am uitat la preturile dupa autovit nu la cati bani am bagat eu in masina. Daca era sa ma iau dupa cat am bagat si cat de ingrijita era.......ceream dublu.

Dar repet....nici 10 % din cei ce vand masini aici nu cred ca isi gasesc client aici ci...tot pe site urile dedicate de vanzare
william
Ia uita-te si aici Bogdan

http://www.autovit.ro/renault-laguna-C22038435.html

http://www.autovit.ro/renault-laguna-C23427784.html

Doua oferte rezonabile zic eu tinand cont de anul de fabricatie
scorpionul
Nu ne spui si noua citi km aveai la masina pe care ai dat-o din 2002? Daca ai luat 4100 pt una din 2002 de ce te superi cind altii cer tot atit pe una din 2004?
Ca nu se vind masinile pe acest forum este din cauza ca aici nu se uita decit cei pasionati si in general sunt tineri care nu au bani sa dea prea multi pe masina. Eu as zice sa astepti sa-ti apara masina pe care o doresti sa sa nu mai faci comentarii la adresa celor care doresc sa-si vinda masinile si care oricum aici nu sunt speculanti.Stima
MuciX
@bogdan.stavar: Da un search pe gugal dupa numarul de telefon din primul link sa te convingi ca Laguna nu e "masina de samsar".
CrysMM
Nu mai tine faza cu numarul de telefon, mai nou la samsari, masina si cartela smile.gif)

speedman
Nu te supara, stiai ca numai samsarii dau ca referinta autovitul?
cei care vor mult pe masinile lor (atentie nu samsarii) iti recomanda sa te uiti pe mobile.de, auto.de...etc.
De cand ar trebui sa facem preturile masinilor in functie de site ul X?
Stiam ca pretul se face in functie de cati proprietari a avut masina, numarul de km (reali sau nereali), dc o ai de noua iar e alta mancare de peste..., ca investesti in ea e una, dar nici sa o dai cu un pret echivalent uneia fara acele dotari si sa spui ca se pierd banii bagati in masina..
Spui ca Renault ul nu este masina de samsareala? Esti sigur?
Preturile de pe acel site la anumite modele sunt mici tocmai din cauza samsarilor care le iau sub pretul pietei si apoi le vand, dupa ce isi pun cateva sute, la un pret inferior.
Succes la cumparaturi!
samy22
Am eu o Laguna Dynamique 1.9dci ,120cp, dublu climatronic, pilot automat, xenon,169000km, 2002.Adusa in tara in 11.2010.Uite niste poze:[attachmentid=1627800925] [attachmentid=1627800926] [attachmentid=1627800927] [attachmentid=1627800928]

Pret 4990E usor negociabil.
bogdan.stavar
frumoasa masina dar mai vreau ceva dotari, repet minim Privilege. Ce mi-ati dat de pe autovit sunt foarte bune insa depaseste bugetul. Mai ales cea cu facelift motor 2.2 e la fel ca a mea ca dotari, superba, insa depaseste bugetul.

Nu va mai agitati aici atata cu samsareala cereti cat vreti e dreptul vostru. Oricum nu le vinde nimeni pe aici la preturile cerute si aveti cate 100 de "up-uri"...oare de ce? Oare de ce plecati de la un pret si apoi dupa 300 de "up-uri" lasati 25% din pret.?! Nu aveti nici macar o persoana care sa intrebe ceva de masina. Cineva mai sus spunea ca face pretul in functie de an , de dotari de proprietari. Daca faci in functie de criteriile astea s-ar putea sa iesi peste 10 mii la orice laguna dar....daca ar fi singura de vanzare ar avea si sanse sa o vanda. Pretul se face si in functie de concurenta. Am dat ca exemplu autovit ca e cel mai mare insa ma uit si pe mobile, bestauto etc.

Nu am spus ca preturile pe site urile de vanzare sunt mici si de aceea caut acolo insa gama e mai mare plus ca pe mine ma intereseaza o masina echipare buna (aici sau acolo). De aici pleaca totul insa aici gasesti un autentic sau expresion echipare "full" ca, asa i se spune, la un pret de iti sare basca...bine asta pana la primele 100 de up-uri. Si...va spun din propie experienta ca si eu am cerut pe laguna ce am vandut-o 5600 smile.gif) si la fel am facut pretul dupa considerentele colegului de mai sus.Pana m-am trezit si am vazut preturile la laguna .....din pacate nu e o masina ce se cauta se vinde greu, chiar foarte greu. De exemplu un megane din acelasi an sa zic (inferior acestei masini) are acelasi pret ca si laguna....
dizzy
Stai calm ca pe aici nu se vand masini.
Radem, glumim, zambim si cam atat.
Vrei masina? autovit, mercador, okazii, chiar si 4tuning.
Te duci, vezi, negociezi, iti place: cumperi, nu-ti place te duci mai departe.
Masinile bune sunt luate in maxim 3 ore de samsari asa ca trebuie sa fii pe faza.
amadi
nu am mai raspuns pt masina mea ca m-am razgandit dupa ce i-am schimbat bieletele. pot sa iti recomand masina unui prieten dar e megane 2, impecabila, 2008, 30.000km, curata, folii pe geamuri, etc. 4500e. PM daca te intereseaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.