Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
speedman
[attachmentid=1627801304] [attachmentid=1627801303]
[attachmentid=1627801305] Cum am gasit o masina interesanta, se scoate la vanzare Renault Megane Sedan 1.6 16v plus gpl omologat, octombrie 2006, 43600 km reali (gpl ul s a montat la 35850 km - anul trecut in iulie, fiind in garantie pana in iulie 2013), echipare expression (senzori ploaie si lumina, 2 cotiere, 4 geamuri electrice cu impuls, calculator de bord, oglinzi electrice cu incalzire, radio cd, abs cu afu si ebv, ac manual).
Aftermarket are jante aliaj cu anvelope de vara, xenon faza scurta si lunga (6000k), filtru aer K&N in panel - curatat cu kit ul original acum cateva zile, remapare TCM, bujii denso power iridium si interior Renault sport din piele.
Masina se prezinta intr o stare foarte buna, probleme tehnice nu are, iar estetic am atins aripa dreapta fata usor (zgariata usor si 2 crapaturi de 1,5 cm) - oricum las din pret pentru reparatie... Nu are nevoie de investitii, nu bate, nu troncane si functioneaza absolut totul la ea.
Pentru alte detalii va stau la dipozitie.
mentionez ca anuntul este valabil o perioada limitata de timp...
Pretul este 6250 e discutabil......
contact 0760282757
speedman
Valabil, schimb cu Laguna 3.....ofer diferenta
speedman
6245 e.. discutabil
speedman
Valabil
speedman
Valabil....mai discutam la pret...., masina merge si arata impecabil, km reali, dotari aftermarket de peste 1600 euro...
speedman
Valabil....6100 e discutabil.
Anunt valabil o perioada limitata.
speedman
Valabil 6000.....maine se vor schimba bobinele Sagem (toate 4) cu bobine noi Beru (garantie 2 ani)....
la prima oferta serioasa masina pleaca
speedman
Valabil, accept si anumite schimburi.....
speedman
Valabil..... cat credeti ca ar trebui sa cer pe ea ca sa o dau?
multumesc.
CrysMM
Fa-ti o idee de pret pe autovit, acolo cauta lumea intai preturile. Chiar daca unele dintre masini sunt tepe curate (km ireali, probleme ascunse), este un etalon cu care eventualul cumparator te loveste in nas. Succes la vanzare.
speedman
Daca ma orientez dupa acel site, care este de referinta pentru samsari si cautatorii de chilipiruri (recunosc ca si eu ma uit aproape zilnic...poate apare ceva la un super pret...), pretul este ok.... o echipare inferioara din 2006 cu 82000 costa 5600 si nu are nici macar jante de aliaj, roti de iarna, xenon, km pe care ii are a mea si gpl care spun eu, ar tb sa i creasca pretul, macar cu 250 e. Mai este una mai noua, echipare privillege, nu spune de km, scaunele sunt patate, farurile matuite...la 4200 e. Pana in 6000 sunt si cu motare 1.4, care nu fac obiectul comparatiei....
Daca as fi disperat sa o vand as lasa o probabil la 4000, dar cum masina este impecabila, mai bine o tin si cand o sa inceapa sa cada o voi vinde...
speedman
Valabil...... masina merita toti banii
mrkiry
QUOTE(speedman @ 19 Apr 2012, 17:13)
Daca ma orientez dupa acel site, care este de referinta pentru samsari si cautatorii de chilipiruri (recunosc ca si eu ma uit aproape zilnic...poate apare ceva la un super pret...)
*


Pai ca sa fie la superpret,ar trb sa fie superteapa...Superpreturile ce inseamna?cu 1000de euro mai putin? blink.gif Oare astia care vor sa vand masina urgent,lasa chiar atat de mult la ea? unsure.gif
speedman
Posibil.... dar exista si exceptii.
Am gasit cumparator... ramane de vazut daca masina vizata se ridica la nivelul asteptarilor.
speedman
Inca valabil... persoana interesata nu stie daca poate scapa de masina sa....
speedman
Valabil...masina curata, intretinuta, impecabila tehnic, consum foarte bun...
Bucuresti - Sinaia - retur prin Targoviste, mers legal, cu ac non stop - 6.6% gpl la intrarea in Bucuresti.... pana acasa a ajuns la 6.7%. Pana acum lua intre 7.2 si 7.4%, de vina sunt probabil si bujiile cu iridium, care contribuie la scaderea consumului si cele 4 bobine noi marca beru. Azi am schimbat si filtrul de habitaclu - Valeo cu carbon activ...
km aproximativ 44500 cat se poate de reali

5 May 2012, 18:08:
Se poate inchide.
speedman
5850 e
oanavas
salut speedman, nu-ti subestima masina caci arata chiar foarte bine.
Intrebare : De unde ti-ai luat acele huse?Sunt faine de tot
speedman
Multumesc pentru aprecieri. smile.gif
Nu sunt huse..., este interior provenit de la un RS
Stiu ca face mai mult, am avut foarte mare grija de ea...de fapt si acum am, doar ca am gasit ceva (inca nu m am dus sa o vad) iar dc imi place, decat sa mi o evalueze la 4000 prefer sa o dau o idee cu o suma mai mare....dc se poate
speedman
6000 e. Masina a primit anvelope noi Continental (2 ani garantie).
Deschis si la anumite schimburi...
antonino
Si mie imi place...desi "placerile" nu vand o masina..interiorul chiar f frumos. 6000 e un pret f bun atat as cere si eu..poate un pic mai mult...gpl-ul face toti banii, nu este tot una un plin pe gpl si un plin pe benzina.Nu ai avut pb cu omologatul avand in vedere caci masinuta are fundul de plastic?
speedman
Daca se vinde bine, daca nu o tin pt ca nu necesita investitii si merge impecabil. O dau pt ceva cu mai multi cai.. am rezer vor tip cilindru si nu am avut pb la Rar.
speedman
6100...
Bucuresti - Constanta - Bucuresti - 9,4% consum pe gpl..., mers 150-160 Km/h si cateva sprinturi la 180 km/h, conditii meteo nefavorabile (ploaie si vant)...
masina merge in continuare impecabil, urmeaza sa i fac schimbul de ulei....
km sunt aproximativ 45700.
speedman
6150 euro discutabil sau schimb... la variante este alt pret.
Simy
Salut! Accepti un schimb cu clio 1.4 16 v 98 cai full (iclusiv trapa)?
speedman
Nu stiu...., la ce diferenta te ai gandit?
Simy
Da-mi un pm si spune-mi cat ai vrea in mare...si vorbim...
cate air-bag-uri are?
ce varianta de echipare e?
scaunele astea au si incalzire?
are cumva si pilot automat? ca in poze pare ca nu are.
Tu de cand o ai?
Mersi. Salut.
speedman
[attachmentid=1627814777] asa arata acum 5 ani si 8 luni
Ai p.m.
Are 6 airbag uri,
de incalzire in scaune are nevoie, de pilot, navigatie, trapa, oglinzi rabatabile electric
o am de noua - octombrie 2006
p.s. pentru 150 euro extra ii montez incalzire in scaune (abia asteapta Dancva sa i dau de lucru smile.gif
si pilot automat....)
cmandrei
Redeschis la cerere.
speedman
multumesc cmandrei
valabil in continuare, masina functioneaza impecabil
km actuali 49150
6000 e discutabil la vizionare
speedman
Gata, se poate inchide...
multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.