Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Break 2001
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alynushu
Salut, sunt un posesor (anonim biggrin.gif) de Dacia 1410 Break (2001). Am o mica (mare) problema. Am umblat eu pe la sigurante caci dintr-o data mi s-a stins tot bordul, am descoperit siguranta problematica si am rezolvat-o (am rotit f putin de ea). Apoi nu-mi mergea semnalizarea (nici avariile) si am incercat sa rotesc de fiecare siguranta pe rand. La un momentdat la siguranta nr. 5 si-a revenit pentru 2 secunde apoi... nimic. Am schimbat siguranta, tot nimic. Ideea e ca si primele doua sigurante (de sus) se incing (cam rau). In momentul de fata nu am nici avarii si nici semnale. Ce pot face? Care ar fi problema?.. (presupun ca ar fi releul, dar unde este situat si cum verific daca este el de vina si cel mai important, cum il schimb?!).. Am 19 ani deci asta explica cat de multa experienta am, enorm de multa as putea zice. Hai nu fiti (sau fi-ti) rautaciosi si ajutati-ma putin. Raman dator cu O BERE ! (la promotie) biggrin.gif
bucatzel
Nu, n-am idee cum sa-ti rezolvi problema, si sa iei lumea la pistonat pe PM e ...

Pricepe si tu un lucru: nu prea exista problema la masina asta care sa nu se fi discutat ceva.
Iar pentru chestiile deja discutate, exista functia search. Foloseste-o cu incredere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.