Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1300 . 1972
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
cata50
Cum ai ajuns la concluzia asta huh.gif
razvan_89
cu ce ai inlocuit inima de cheder?
by_pilu
QUOTE(razvan_89 @ 12 Sep 2012, 17:37)
cum ai prins numarul la spate?
*



cu banda dublu adeziva


QUOTE(razvan_89 @ 15 Sep 2012, 19:37)
cu ce ai inlocuit inima de cheder?
*



deocamdata l-am lasat asa .. astept sa-mi vina o comanda si apoi sa vad ce iese
iulian'71
Felicitari! Arata super. Poate ai sa ai bafta sa mai gasesti o emblema fata mare si pentru ea.
Ar mai fi ceva la cea rosie, lampile de pe aripi trebuiesc intoarse cu partea alba in fata, vezi Renault-ul 12 a lui remusro.
Succes in continuare la reconditionat!
by_pilu
poze de azi .. mai mesteresc pe la ea dar mai rar nu din plictiseala, din lipsa de piese si nu va ramane cum se vede in poze ( fara folie pe geamuri .... )
razvan32
frumoasa masina. imi place.
avrelln
@by_pilu-s-ar putea sa mai am eu vreo 2 jante originale de 1300,nu stiu insa in ce stare mai sunt...daca te interesaza,le caut si tzi le donez, pentru pasiunea pe care o ai, erau pentru vechea mea berlina, nu au mai ajuns pe ea...unde a ajuns verdea, sti,ti-am spus...tongue.gif
felicitari pentru "babutze" si spor la treaba in continuare respekt.gif cheers.gif
by_pilu
QUOTE(avrelln @ 16 Oct 2012, 15:28)
@by_pilu-s-ar putea sa mai am eu vreo 2 jante originale de 1300,nu stiu insa in ce stare mai sunt...daca te interesaza,le caut si tzi le donez, pentru pasiunea pe care o ai, erau pentru vechea mea berlina, nu au mai ajuns pe ea...unde a ajuns verdea, sti,ti-am spus...tongue.gif
felicitari pentru "babutze" si spor la treaba in continuare  respekt.gif  cheers.gif
*




vorbim ... acum mi-am dat seama ca esti tipu d ela carol tongue.gif
avrelln
unul din multii de la carol tongue.gif
vorbim vineri daca vii wink.gif
by_pilu
inaintam wub.gif ... dupa cateva ore de munca s-a produs inevitabilu tongue.gif oglinzile . stergatoarele . ochelarii la faruri si ornamentele la praguri au prins viata .. multumesc victor pt reteta wink.gif

19 Oct 2012, 17:10:
cateva poze proaspete ... putin neclare dar merge wink.gif
razvan_89
a iesit foarte bine masina wub.gif, schiba si tu jantele alea, o sa arate de 10 ori mai bine. happy.gif
by_pilu
QUOTE(razvan_89 @ 20 Oct 2012, 20:40)
a iesit foarte bine masina wub.gif, schiba si tu jantele alea, o sa arate de 10 ori mai bine.  happy.gif
*



O sa le schimb dar deocamdata imi fac treaba cu astea pana gasesc ce trebuie.o sa le pun capace smile.gif
by_pilu
wub.gif wub.gif
baghy.
Spune-mi si mie reteta daca nu e secreta.
by_pilu
QUOTE(baghy. @ 14 Nov 2012, 19:46)
Spune-mi si mie reteta daca nu e secreta.
*



la ... ?
roby_1300_rap
la reconditionat jante cred ca se referea smile.gif , sau la croame smile.gif
cipri20
La croame tongue.gif
turbodxman
Au iesit f bine ornamentele dupa lustruire. wub.gif

O varianta (si unica tongue.gif ) ar fi: lustruite cu pasla si pasta (2 tipuri) cu bormasina pana ies oglinda. wink.gif

Gasesti 2 tipuri de kit-uri pt lustruit in Hornbach.

30 si 50 lei.

Al doilea e "profi". rolleyes.gif
by_pilu
a venit iarna si ne-a prins afara sad.gif ..
dupa o ''revergorare'' dintr-un amestec de vaselina cu ulei si apoi doar ulei curat tongue.gif prin usi . praguri . capote . aripi a iesit ce-a iesit .. si urmeaza perioada de hibernare la garaj . prin usi mai era un strat de vaselina dat cu mana
sa speram ca iarna asta mai capata si ea una alta si la primavara sa fie asa cum trebuie . in mare parte e gata dar nu va ramane asa cum e acum
razvan_89
A si nins? ohmy.gif Bag-o cat mai repede la culcus! laugh.gif
ydaniel
Presurile de la mine le-ai montat?
by_pilu
QUOTE(razvan_89 @ 5 Dec 2012, 19:42)
A si nins? ohmy.gif Bag-o cat mai repede la culcus! laugh.gif
*



a nins ... a si intrat la hibernat .. duminica ajung pe la ea si ii fac o poza


QUOTE(ydaniel @ 5 Dec 2012, 20:32)
Presurile de la mine le-ai montat?
*




nu am apucat, am zis ca stau sa-mi caut suporti pe la remat dar pana la urma o sa-i fac
by_pilu
ultima imbunatatire tongue.gif
ydaniel
Ai avut ceva de migala,daca mai vrei,mai am destule!
by_pilu
daca vremea buna se lasa asteptata .. piesele nu
turbodxman
Oglinda sunt blink.gif up.gif
STORMTROOPER
Busonul este demential. De unde l-ai luat si cit ai dat pe el?asta daca nu sunt informatii confidentiale.
by_pilu
am facut schimb cu cea din 70' ,merge taicamiu cu ea si ii e mai comod cu cel normal care a fost pe asta .. sti si tu, trb sa te joci cu el sa-l dai jos
remusro
Super frumoasa masina!

Nu stiu de ce, dar nu prea ma pot obisnui cu ideea de faruri cu ochelari/ornamente de inox si emblema mica Dacia in fata. Nu sunt din acelasi film. Dar e numai parerea mea, conteaza cum iti place tie!

Superba masina si a incaput pe maini bune, esti pasionat din greu, bravo!!!!
by_pilu
multumesc remus .. dar masina inca nu a ajuns la final, nici jantele nu o sa ramana astea .. vulturu mare e pe drum, jantele trebuie sa ma apuc de ele sa le curat apoi sa le vopsesc dupa care urmeaza anvelope noi .

de a ta nu mai zic nimic wub.gif oricum ai portbagaju plin de laude wub.gif
by_pilu
va continua ... tongue.gif
sorin105
cat am cautat dupa ele pentru tine,foarte frumoase dar mai ales masina...nu am cuvinte!sper ca vi in mai la brasov?
by_pilu
si eu sper tongue.gif .. bn ca le-am gasit singur .. multumesc oricum
by_pilu
dupa un polish .. o lustruire .. o cromare avem si rezultate smile.gif
Ov
misto ideea cu revopsitul inelelor de la cadrane. Sper sa vad live cu arata la brasov wink.gif

Cu lustruitul ornamentului de bord nu stiu daca sa fiu de acord smile.gif Am avut si eu asa si nu m-a dat pe spate. El original era aluminiu eloxat wink.gif
by_pilu
cu brasovu doamne ajuta .. am preferat sa dau un polish decat sa fie asa urat
deceneu32
Felicitari pentru efortul depus.A iesit foarte bine.Succes in continuare. smile.gif
by_pilu
mai surubarim si noi cate ceva .. cam murdara dar asta e, toate la randu lor
remusro
O frumusete masina asta! Bravo. wub.gif
by_pilu
ca tot zicea remus ca lipseste .. cat de curand va fi pe masina .... multumesc dany
turbodxman
Cum poate arata acea emblema wub.gif
Mai bine ca noua. rolleyes.gif

up.gif
by_pilu
alta viata tongue.gif
RaduWra
Felicitari ! biggrin.gif O poza cu interiorul se poate ? biggrin.gif
by_pilu
QUOTE(RaduWra @ 17 Apr 2013, 12:58)
Felicitari ! biggrin.gif O poza cu interiorul se poate ? biggrin.gif
*




nu se poate ca inca nu e gata .. mai am putin la exterior , apoi interior si compartiment motor dupa care portbagaj

cateva poze de azi
BTL gordini
pozele promise cu lumina de la bord
by_pilu
uite si ale mele .. le-am facut proba cu sursa
BTL gordini
Dupa cum ziceai si u ca nu vrei asa lumina pe laterale, eu zic ca ai nimerit perfect din ce vad eu in poza, e f.bine.
by_pilu
da .. se vad super . mai bine de atat nici nu se poate pt ca lateralele sunt izolate bine daca nu erau izolate poate mai mergeau puse doua becuri pe extremitatile ceasului respectiv stanga "rezervorului" si dreapta "bateriei" .. merci de pont

18 Apr 2013, 16:13:
am dat si cu bordu pe masina .. mai e putin de lucrat la grila de aer si capacu la volan
turbodxman
Frumos lucrat. wink.gif
by_pilu
din inima pt inima radmasa.gif

se putea si mai bine dar de inceput merge smile.gif

2 Jun 2013, 16:32:
si una cu bordu complet
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.