Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1300 . 1972
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
by_pilu
mi-am luat si eu inima in dinti si m-am apucat sa-mi "reconditionez" una din frantuzoaice . m-am gandit tarziu sa postez pozele . .. toate etapele se pot vedea in poze . o sa incerc sa le postez in functie de cum am evoluat cu lucrarile
OVIDIUS
Felicitari pentru pasiune. Asteptam finalizarea... aplauze.gif
by_pilu
QUOTE(OVIDIUS @ 1 May 2012, 13:22)
Felicitari pentru pasiune. Asteptam finalizarea... aplauze.gif
*



cat de curand smile.gif
jaaL
Felicitări ! chiar sunt curios să văd rezultatu' , toate cele bune !
by_pilu
jantele .. dar sunt pt sora ei
bv-08-fgm
Frumoasa surioara are wub.gif

Spr la munca smile.gif
TheSting
Jos palaria. Nota 10+ pentru pasiune si nota 10+ pentru masina.
Se pare ca ai depus multa munca si multa pasiune in masina. Abia astept sa o vad gata.
Felicitari.
by_pilu
gata si jantele .. maine dau cu anvelopele pe ele si sus pe masina tongue.gif

15 May 2012, 18:05:
QUOTE(bv-08-fgm @ 13 May 2012, 11:40)
Frumoasa surioara are  wub.gif

Spr la munca  smile.gif
*



merci .. am nevoie tongue.gif tongue.gif


QUOTE(TheSting @ 13 May 2012, 12:38)
Jos palaria. Nota 10+ pentru pasiune si nota 10+ pentru masina.
Se pare ca ai depus multa munca si multa pasiune in masina. Abia astept sa o vad gata.
Felicitari.
*



luna asta sper sa fie gata
by_pilu
i-am pus surioarei jantele wub.gif
1310CL
Frumoase dacii,sa ai mare grija de ele,si sa te mandresti cu ele...ca sunt din ce in ce mai putine,mai ales in starea asta.. smile.gif
by_pilu
si cateva poze inainte de vopsire smile.gif
turbodxman
Foarte frumoase ambele, chiar daca a doua nu e inca finalizata (in prezentarea de aici) dar se observa efortul si dedicatia.
Felicitari! wink.gif
by_pilu
QUOTE(turbodxman @ 18 May 2012, 21:00)
Foarte frumoase ambele, chiar daca a doua nu e inca finalizata (in prezentarea de aici) dar se observa efortul si dedicatia.
Felicitari!  wink.gif
*




maine o vopsesc .. probabil maine seara sau duminica o sa vin cu poze dupa vopsire .. wub.gif

19 May 2012, 21:09:
doua poze deocamdata nu am avut timp sa-i fac .. luni o scot din "cabina" si-o sa-i fac mai multe, mai profesionale
ydaniel
Simpatica dacia,vad ca ai pus filtru de ulei blue filter:mai bine romcarbon.
rynox29
sunt cel mai mare fan de dacia 1300......frantuzoaica bineinteles...nu ce au facut romanii...............fff frumoase.......si eu ma gandesc sa.mi achizitionez una de la un mosulet de aici de la mine wub.gif
by_pilu
QUOTE(rynox29 @ 20 May 2012, 06:59)
sunt cel mai mare fan de dacia 1300......frantuzoaica bineinteles...nu ce au facut romanii...............fff frumoase.......si eu ma gandesc sa.mi achizitionez una de la un mosulet de aici de la mine wub.gif
*




baga-te tongue.gif daca sti in ce te bagi wink.gif)
Ov
QUOTE(rynox29 @ 20 May 2012, 07:59)
si eu ma gandesc sa.mi achizitionez una de la un mosulet de aici de la mine wub.gif
*


Pana te gandesti tu, o da mosu'. Baga viteza si ia-o biggrin.gif
aditza579
La multi ani!
by_pilu
QUOTE(aditza579 @ 24 May 2012, 18:04)
La multi ani!
*



multumesc aditza
catadrx
frumoase masini bravo , se vede ca pui pasiune in ceea ce faci . mi-a placut si solenza pe care o ai .. sa le alergi sanatos smile.gif
razvan_89
frumoase frantuzoaice!! biggrin.gif
s-a ai mare grija de ele!
bafta wink.gif
by_pilu
incet dar sigur tongue.gif ..
razvan_89
cum ai reconditionat jantele?
by_pilu
QUOTE(razvan_89 @ 4 Jun 2012, 16:09)
cum ai reconditionat jantele?
*



60 % sunt curate manual de mine .. restu cu bormasina cu perie si broscuta pe aer .. apoi date in fuller .. au ararat ele destul de bine si nu m-am chinuit prea mult
STORMTROOPER
Felicitari pentru munca depusa. Vad ca faci progrese. Sa speram ca vii cu ea pe la intilniri.Succes pe mai departe.
by_pilu
QUOTE(STORMTROOPER @ 4 Jun 2012, 19:33)
Felicitari pentru munca depusa. Vad ca faci progrese. Sa speram ca vii cu ea pe la intilniri.Succes pe mai departe.
*


multumesc .. cand o sa fie asa cum vreau eu cu siguranta o sa ajungem la intalniri tongue.gif
AlexNIT
Felicitari si spor la treaba cu reconditionarea!
roby_1300_rap
felicitari pentru masina wink.gif , bafta mai departe la reconditionare biggrin.gif biggrin.gif coolspeak.gif
by_pilu
ram pa pa pam . ram pa pa pam tongue.gif
Markos
Arată foarte bine, succes în continuare.
by_pilu
QUOTE(Markos @ 6 Jun 2012, 23:44)
Arată foarte bine, succes în continuare.
*



la 23 de ani ai mei . pretentiile sunt mai mari decat la unu de 40 tongue.gif .. pretentii sunt .. piese nu prea wink.gif)
Markos
Păi ia legătura cu "greii 1300" de-aici, poate te ajută cu ceva idei, pentru piese. Nu-i enumăr, sunt convins că i-ai remarcat și tu.
razvan_89
a iesit foarte bine. felicitari pt munca depusa. icon_mrgreen.gif
AlexNIT
Felicitari arata foarte bine!
by_pilu
salutaree .. din pricina unor probleme tehnice nu am mai avut acces la net tongue.gif
am revenit cu ceva prospaturi wub.gif
speedy82
Felicitari pentru munca depusa. De ce are numar de Germania?

P.S. Schimba-i rotile, ca arata ciudat cu superbalon. Cam o dai in "tiuuuuning" tongue.gif
by_pilu
QUOTE(speedy82 @ 29 Jun 2012, 08:51)
Felicitari pentru munca depusa. De ce are numar de Germania?

P.S. Schimba-i rotile, ca arata ciudat cu superbalon. Cam o dai in "tiuuuuning" tongue.gif
*



merci . nr de germania l-am pus asa pana o scot pe strada ca da mai bn tongue.gif . rotile le tin pana-mi fac rost de alt set sa arate bn
by_pilu
ultimele lucrari smile.gif .. greu la olteni tongue.gif
cornete
Cat te-a costat reconditionarea in total?
by_pilu
QUOTE(cornete @ 16 Jul 2012, 17:08)
Cat te-a costat reconditionarea in total?
*




nu stiu ca nu am facut un calcul deocamdata + ca nu am terminat-o . oricum destul de mult .
razvan_89
mai pune poze!
biggrin.gif
by_pilu
QUOTE(razvan_89 @ 18 Jul 2012, 11:18)
mai pune poze!
  biggrin.gif
*




pun poze cand os avea cu ce .. deocamdata nu am mai inaintat
by_pilu
ceva imbunatatiri
by_pilu
..
turbodxman
A iesit foarte frumos. wink.gif

App de ce spuneai cu ceva vreme in urma, suntem cativa tineri cu exigente mari cand vine vorba de masinile noastre.

As putea spune ca, in cazul nostru, cu cat esti mai tanar cu atat exigentele sunt mai mari (valabil doar pt pasionati).
roby_1300_rap
daca se poate am o intrebare ce jenti ai pe ele DUNLOP sau MICHELIN ????? blush.gif
by_pilu
QUOTE(roby_1300_rap @ 20 Aug 2012, 18:30)
daca se poate am o intrebare ce jenti ai pe ele DUNLOP sau MICHELIN ????? blush.gif
*



jantele sunt de berlina .. CN4
razvan_89
cum ai prins numarul la spate?
cata50
Cu banda dublu adeziva cel mai probabil tongue.gif
ORIJINAL21
cred ca "PILU" reconditioneaza masinile pt a le vinde mai "tarziu" pe bani buni cand vor fi cautate..
Doar acestea sunt masini de epoca.. nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.