Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pareri pompa apa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fullhouse
Buna tuturor. As vrea sa va cer parerea in legatura cu un capac pompa de apa achizitionat de cateva zile. Pompa e fabricata de DOLZ Spania. Are cineva montata pe masina, cum se comporta, e ceva de capul ei? Am gasit-o pe net la pret destul de bun, si-am zis ca decat sa iau Asam mai bine ceva spaniol. Sper ca nu m-am inselat.
deceneu32
Consider ca e mult mai buna decat ASAM.
fullhouse
Avea si o gaura in partea de jos a presetupei, am bagat cu siringa putina vaselina, a intrat foarte putina, apoi am astupat gaura cu un dop de pluta. Ma gandesc ca prin acea gaura o sa inceapa sa curga apa cand pompa e uzata, o sa verific periodic lucrul asta.
Kiraly
E foarte buna la calitate dar turbina e la fel de mica ca si la astea noname..deci daca ai pompa originala pe ea atunci poti astepta la un debit mai mic
fullhouse
Hmm, asta nu suna prea bine pe caldurile astea. Vedem cum se comporta, sper sa faca fata. Sincer sa fiu am uitat sa compar turbinele, pompa e deja montata pe masina, ieri am montat-o deci inca nu ma pot pronunta
Adrian_Boy
Am montat la un prieten pe un break cu radiator mic, este identica ca si dimensiuni cu cea originala, a facut un drum lung si prin oras merge cu ea si face fata fara nici o problema, ieftina si buna pt. ceva strainez wink.gif

Garnitura, silicon pe ambele parti, dar nu mult, un pic manjita pe acolo si tine 10 ani wink.gif
tynn
Cat costa o pompa de-asta spaniola?
fullhouse
Am dat 62 de lei pe ea, si 7 lei transportul cu Posta Romana.
florin iulian
poti sa ne spui si site-ul de unde ai achizitionat-o?
fullhouse
http://www.bonmarc.ro/piese-dacia/motor-da...-1310-1304-1307
Pana acum se prezinta bine, nu face zgomot aiurea, nu picura, debitul e cam ca si la pompa veche, de Pulsor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.