Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema stopuri spate!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
roby18
De ceva timp ma confrunt cu o problema destul de ciudata. Luminile de pe stopu din spate au cam luat-o razna. Cand semnalizez se aprind becurile de franare, cand pun frana se aprinde becu de franare da cu aceasi intensitate ca si cand e pusa pozitia(cand e pusa pozitia si pun frana nu se intampla nimik, nu se modifica intensitatea luminii)becu e cu doua filamente, rareori la franare se aprinde putin becurile de la semnalizare, da foarte putin, abia se obeserva, care ar putea fi problema? Mufele sunt in regula, sa fie ceva scrut:(?
Va multumesc
maho
QUOTE(roby18 @ 4 May 2012, 17:08)
Luminile de pe stopu din spate au cam luat-o razna.
*


nono.gif
Da, ai un scurtcircuit la unul din becuri, desfa capacele si ia-le pe rand.
roby18
am incercat si asta, da nu a dat roade:(

catalin.Bulai
verifica firul de la masa , acelasi lucru l-am patit si eu
bygy007
in general este o problema de masa , verifica atent si circuitul comun la toate becurile
roby18
va multumesc foarte mult, a fost o problema de la masa pe partea din dreapta, va sunt dator, de unul singur nu ii dadeam de cap nici cand:(
Va multumesc mult inca o data! Va sunt dator cu o bere;)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.