Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Antifonare Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
laurentiu355
Buna Ziua

Oameni buni acum 2 zile mi-am schimbat farurile si cand le-am dat jos pe cele vechi am observat ca era cam multa rugina pe acolo ... ma rog si nu este singurul loc.

Stie cineva cam cat costa sau pe cineva din jud Alba care sa antifoneze masini?

Astept lamuriri si vreun numar de telefon.

Multumesc.
GR 03 ZUG
QUOTE(laurentiu355 @ 6 May 2012, 13:32)
Buna Ziua

Oameni buni acum 2 zile mi-am schimbat farurile si cand le-am dat jos pe cele vechi am observat ca era cam multa rugina pe acolo ... ma rog si nu este singurul loc.

Stie cineva cam cat costa sau pe cineva din jud Alba care sa antifoneze masini?

Astept lamuriri si vreun numar de telefon.

Multumesc.
*




Iti poti antifona si tu singur masina. Te duci si cumperi un Antifon de la Guzu, o pensula si te apuci de treaba...eu unu asa vreau sa-i fac masinii mele.
Danut 88
Inainte de a da cu antifon, matuiti vopseaua veche sau frecati bine cu peria de sarma, dati un strat de grund si pe urma cu antifon.
totaldeacord
salut. banuiesc ca pt aplicare antifon ridicati masina dintr-o parte sa ramana sprijinita de ex doar pe rotile din partea dreapta. cum ridic masina asa in siguranta? sau daca aplicati altfel...cum?

ridicand masina asa...exista riscul caderii?

Solenzul
Ridici masina doar pe elevator. Daca o haiesti pe o parte si pe alta s-a dus dracu. Nu e dacie model pana in 2003 cu tabla groasa ca sa o freci cum vrei. Are tabla subtire, e mai finutza nu poti sa tii toata greutatea in 2 roti. Gandeste-te la pivoti. Gandeste-te ca se poate rasturna sau pica pe cineva. Hai mai ca totusi suntem oameni nu barbari. E totusi masina nu caruta. Ridica cum vrei dar nu pe o parte. Eu am fost la un service pt antifonat. Sau o poti pune pe o rampa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.