Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: BORD CRAPAT(CN)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
angheloaia
Am o dacia din 2000 cu bord CN din acela care PARE A FI IMBRACAT IN VINILIN MAI NEGRU, NU CUM E LA ALTE MODELE UN FEL DE PLASTIC GRI INCHIS-NEGRU.
Problema e ca de anul trecut a inceput sa se crape langa parbriz, la mijloc pe o portine cam de 1 cm in jos.
Deocamdata crapatura nu ma deranjeaza dar am observat ca desi nu s-a lungit a inceput sa se largeasca si mai mult ca sigur in vara asta se va si intinde.

Mentionez ca masina nu sta in garaj, cea mai mare parte a timpului este expusa la soare dar folosesc doua parasolare de staniol in fata si in spate cand e parcata.
CE SE POATE FACE PT OPRIREA CRAPATURII? SI DACA NU POT FACE NIMIC DEOCAMDATA, CUM O POT REPARA SAU MASCA LA FINAL?
george.cristian
uite aici smile.gif
si o metoda chiar usoara este sa pui niste silicon si dupa sa dai cu putina vopsea...iar dupa aceea chiar dak se mai mareste putin crapatura siliconu se intinde, nu crapa...Bafta la reparat:)
Nom4K
Faza cu siliconul e cea mai proasta alegere pe care o poti face!
Si eu am avut bordul crapat si AM INCERCAT cu silicon negru care rezista la nu stiu ce temperatura foarte mare.... Si nu a aratat bine deloc nici in momentul cand l-am pus si nici peste un an... ba chiar mai urat s-a facut!!!
panter1
pune parasolar dinacela de se pune in geam si nu o sa crape mai departe de la caldura soarelui de vara.. de asta cred ca ti-a si crapat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.