Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Iantela
Salut, revin si eu cu o problema care ma scoate din draci. Semnalizarile imi fac figuri, merg doar cand misc de tabloul de sigurante , iar cand misc de cu semnalizarea pusa "CARAIE" ceva in bord. De unde provine acesc "CARAIT" si de ce cand misc de tabloul de sigurante merge semnalizarea? Am scos tabloul acela, am scos toate mufele le-am curatat, le-am sters pana le-a gasit toti dracii si tot la fel face! Ce este de facut, ii dau foc sau ma pun cu ciocanu pe el?
bygy007
vezi mufa de la releul de semnalizare , cele 2 reglete de sus , si papucii de la sigurante , lamelele de la tablou , sa nu fie incinse sau plastic topit de la tablou , papucii sa intre relativ greu si sa nu joace
ciriie releul de semnalizare datorita contactului imperfect , vezi si butonul de avarie
ghitza
i sa raspuns dincolo dar nah,......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.