Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] DEZMEMBREZ Megane 1 1998, 1.6i 75 cai
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
BV87FFF
Dezmembrez Megane 1 1998, motor K7M 720, 1.6i, 8 valve, 75 de cai.

CENTURI FATA
CENTURI SPATE
SCAUNE FATA
BANCHETA SPATE
FETE USI
OGLINZI MANUALE
VOLAN CU AIRBAG
PLANSA DE BORD / BORDUL INTREG (fara ceasuri)
MACARALE GEAMURI FATA
MANETA SEMNALIZARE / LUMINI
MANETA STERGATOARE
SCRUMIERA FATA
SCRUMIERA SPATE
MOCHETA
PLAFON FARA TRAPA
INSTALATIE ELECTRICA

Interiorul e in stare foarte buna, curat, doar clemele de la capacele difuzoarelor sunt rupte, ciobanasul care le-a desfacut nu a stiut ca se rotesc.

TOBA INTERMEDIARA (aproape noua)
TOBA FINALA (aproape noua)
GALERIE DE EVACUARE
AMORTIZOARE (stare foarte buna)
ARCURI FATA
POMPA ABS
PLANETARA STANGA
PLANETARA DREAPTA
CADRU MOTOR
SUPORTI MOTOR

JANTE ORIGINALE RENAULT DE TABLA, R13 4x100 - 150 lei toate
2 ANVELOPE FULDA CARAT 185 55 R14 (4-5mm pana la martorul de uzura) - 100 lei ambele
2 ANVELOPE FIRESTONE FIREHAWK 185 (5-6mm pana la martorul de uzura) - 100 lei ambele
4 ANVELOPE SEMPERIT 185 60 R14 (2mm pana la martorul de uzura) - 100 lei toate

Nu vand unele piese care mi-ar putea fi de folos in viitor, gen pompa de benzina, corp clapeta, rampa injectoare, radiator, alternator, etc.
Revin cu poze cand ma apuc de desfacut.

CONTACT:
Florin,
Pot livra in Fagaras, Brasov, Sibiu sau pe ruta Brasov - Bucuresti.

Daca va intereseaza ceva va rog sa postati aici, nu pe privat. Orice aveti nevoie, intrebati va rog.

<span class='edit'>23 May 2012, 18:51:</span>
Fotografiile cu cele 4 anvelope SEMPERIT 185 60 R14

[attachmentid=1627812264] [attachmentid=1627812265] [attachmentid=1627812266]
stanionjan
salut! ma intereseaza daca mai este , carenaj dreapta inpreuna cu deflectorul(este in continuarea deflectorului, intre carenaj-scut si bara), un pret daca se poate , numai bine!
BV87FFF
Sincer sa-ti spun la carenaje nu m-am uitat. Weekend-ul viitor cand ajung la tara sa ma apuc de dezmembrat iti dau un semn.

Nu stiu la ce te referi cand spui deflector.
takle
salut oglinda stanga pret???????
razvanamza
chiuloasa cu totul, daca culbutorii sunt pe role, sau doar axa si culbutorii.
stanionjan
deflectorul , este din plastic , si face legatura, intre carenaj-bara si scutul motorului .
BV87FFF
@takle: Oglinzile sunt mecanice, negre, originale, concave, 30 de lei bucata. Ti-am rezervat oglinda stanga.

@razvanamza: Nu vand inca motorul, calculatorul si alte repere care s-ar putea sa-mi trebuiasca la Meganeul meu functional.

@stanionjan: revin sambata viitoare cu detalii despre carenaj si deflector.

Poze cu anvelopele 185 55 R14, Fulda Carat / Firestone Firehawk - 50 de lei bucata:

[attachmentid=1627812901] [attachmentid=1627812902] [attachmentid=1627812903] [attachmentid=1627812904] [attachmentid=1627812905]

Poze cu masina ce urmeaza sa fie dezmembrata:

[attachmentid=1627812908] [attachmentid=1627812909]
Tzache_co
Salut bratul stergator de pe haion cu tot cu ornamentul de plastic un pret te rog.
BV87FFF
@Tzache_co: bratul complet, 30 lei.
takle
salut anvelopele 185 55 R14, Fulda Carat / Firestone Firehawk le mai ai?????as vrea sa le iau si pe alea numai sa imi fie bune.le ai acasa ca as venii sa le vad
BV87FFF
@takle: Anvelopele sunt la Fagaras, daca vrei sa le vezi mai bine ti-am pus o arhiva cu poze aici: click. Daca trebuie le aduc si pe alea.

Sunt dinalea cu "buza" de protectie pentru janta, sunt foarte tari in "talon", n-am decat cuvinte de lauda. Doar ca pe drumurile care circul eu isi rup astia basculantele, mai mai bag pe un drum forestier, etc ... n-am avut ce face si mi-am pus 185 65 R14.

Daca iti place masina joasa si sa stea bine in curbe la viteza sunt bune. Eu daca gaseam imi puneam 185 70 R14 smile.gif
takle
da sunt reesapate,taiate,cu galme ceva?????daca nu sunt poti sa le aduci ca le iau 185 55 R14, Fulda Carat / Firestone Firehawk ms

<span class='edit'>27 May 2012, 06:57:</span>
salut daca vrei nu poti sa imi aduci si senzoru de relantii,turatii numai sa incerc sa vad daca este de la el sau nu proba .ala care vine in clapeta de acceleratie .ms
BV87FFF
Nu stiu de Firestone sau Fulda sa faca anvelope resapate. Galme sau alte minuni nu au.

Motorasul ala de relanti nu stiu daca este identic, in semnatura masina ta are 66kw iar a mea 55kw.

Daca e identic te ajut.
takle
pai am auzit ca trebe sa fie la fel,ca si de laguna faza 1 imi merge ,deci daca vrei sa mil aduci numa sa il probez sa vad daca mai imi face figuri miar fi de ajutor ms .atunci adu si cauciucurile ca le iau ms
BV87FFF
Lasa-mi te rog un numar de telefon pe privat si ne auzim lunea viitoare sa ne intalnim.
takle
acu am vazut si eu ca am gresit .nu e senzor de relanti e motorasu
BluBear
Cutia sigurante compartiment motor.
BV87FFF
@BluBear: Te referi la cutia cu sigurante de sub grila din dreapta, cea de langa baterie ?
biker
Salut, am nevoie de urmatoarele piese:
aripa fata stanga si dreapta
usa dreapta fata
bara fata
far dreapta
brat inferior stanga
volan cu airbag
as dori un pret pentru toate daca se poate
ms
BV87FFF
@biker:
aripa fata stanga si dreapta - 40 lei bucata
usa dreapta fata - indisponibil
bara fata - e cam sparta din cate tin eu minte, cel putin la proiector. Aia ti-o dau gratuit daca ai impresia ca poti face ceva cu ea.
far dreapta - indisponibil
brat inferior stanga - 25 lei cu tot cu bucsi si pivot (sincer nu stiu in ce stare sunt, iti spun dupa ce le desfac)
volan cu airbag - 130 lei

Le dau toate cu 225 lei.
biker
ar mai fi ceva, stalpul de la usa din dreapta cu o bucata de prag pana in dreptul stalpului din mijloc? ms
BV87FFF
Caroseria e intreaga te rog sa imi faci un desen sa stiu exact ce si cum (am priceput in mare ce vrei). Pret, ce sa zic, zi-mi tu cat ti se pare rezonabil, habar n-am cat ar putea costa asa ceva.

Daca sunt doritori, caroseria e in stare destul de buna, usa din stanga spate e infundata, are o indoitura mica pe haion, farul stanga spart si spoilerul fata e spart pe jos. Nu m-am uitat la praguri dar cred ca si alea sunt bune.
BV87FFF
Sus pentru vremea buna, maine ma apuc de dezmembrat !
takle
daca o tine tot asa vremea adica plouate mai apuci de dezmembrat????si pan la urma cand ramane sa imi dai alea ??????ai zis ca luni .daca poti mai repede sa ma anunti te rog vreau neaparat sa incerc motorasu ala de relanti.bafta
takle
salut maine la cat ne auzim sa imi dai si mie alea??????astept raspuns.te-am sunat ieri da NU AI RASPUNS
BV87FFF
Anvelopele 186 55 R14 si oglinda stanga au plecat la takle.

Raman valabile 4 anvelope 185 60 R14, 100 lei toate.

@stanionjan: Deflectorul nu-l mai avea iar carenajul stanga e spart.

Valabil inca, caroserie intreaga fara accident, cadru motor, alte diverse piese.
BV87FFF
Poze cu volanul - comparat cu al meu, dupa uzura nu pare sa aiba mai mult de 80.000 km, nu are absolut nici un semn.

[attachmentid=1627815483] [attachmentid=1627815484]

Au mai ramas urmatoarele:

4 ANVELOPE SEMPERIT 185 60 R14 (2mm pana la martorul de uzura) - 100 lei toate
5 JANTE 4x100 R13 5.5J / 60mm ORIGINALE RENAULT - 200 de lei toate (se potrivesc pe Solenza / SN)
CADRU MOTOR + BUCSI - urmeaza sa fie reconditionat

CENTURI FATA
CENTURI SPATE
SCAUNE FATA
BANCHETA SPATE
FETE USI
OGLINDA DREAPTA
VOLAN CU AIRBAG, PANGLICA
CALCULATOR AIRBAGURI
PLANSA DE BORD / BORDUL INTREG (fara ceasuri)
MACARALE GEAMURI FATA
MANETA STERGATOARE
SCRUMIERA FATA
SCRUMIERA SPATE
MOCHETA
PLAFON FARA TRAPA
INSTALATIE ELECTRICA
CHEIE CU TELECOMANDA
RAMA CASETOFON ORIGINALA GRI

TOBA INTERMEDIARA (aproape noua)
TOBA FINALA (aproape noua)
AMORTIZOARE (masina statea bine dar par vechi)
ARCURI FATA
SUPORTI MOTOR

Interiorul arata foarte bine, as prefera sa-l dau complet cu 300 lei (scaune fata, bancheta spate rabatabila, fete usi cu geamuri manuale)
BV87FFF
Sus! Multe piese inca disponibile !
BV87FFF
Preturi bune, daca va intereseaza ceva va rog sa postati aici, nu pe privat !
BV87FFF
Anvelopele s-au dat toate.

Raman la vanzare 5 jante 4x100 R13 5.5J / 60mm ORIGINALE RENAULT, toate la pretul de 175 lei.

Reduceri mari la restul pieselor in urmatoarele doua saptamani pentru ca am nevoie de bani pentru a plati taxa masinii pe care o voi cumpara.

Vand interiorul complet (bord cu airbag, capac bord, volan cu airbag, fete de usi, scaune fata, bancheta spate) cu 100 euro !

CONTACT:
0720 377 077
PM sau email florin.bentia@bw-media.ro
BV87FFF
Totul redus pana la sfarsitul lunii, am nevoie de bani urgent !
BV87FFF
Mocangeala, am nevoie de bani !

5 jante 4x100 R13 5.5J / 60mm ORIGINALE RENAULT - 150 RON

Volan + airbag + panglica (stare foarte buna) - 100 RON

Toba esapament intermediara (aproape noua, pentru 1.6 75CP si 90CP) - 90 RON

Toba esapament finala (aproape noua, pentru 1.6 75CP si 90CP) - 90 RON

Interiorul complet in stare buna (bord cu airbag, capac bord, volan cu airbag, fete de usi, scaune fata, bancheta spate) - 400 RON

Amortizor fata + flansa + rulment flansa + arc - 90 RON, 170 RON daca se dau pereche (nu au fost desfacute si nu sunt curse)

Amortizor spate, 4 bucati - 30 RON bucata sau 100 RON toate 4.

Cadru motor + bucsi - 100 RON

Aripa dreapta aftermarket, fara rugina - 30 RON

Oglinda dreapta manuala, neagra - 30 RON

Rama casetofon originala Renault - 25 RON

Bandouri plafon - 30 RON bucata, 50 RON ambele (atentie! se potrivesc doar la Megane 1.1, sunt modelul de cauciuc, nu de plastic ca la Megane 1.2)

Au mai ramas o gramada de piese, macarale geam fata, centuri, capitonaj plafon, maneta stergatoare, suporti motor, aripa dreapta, mocheta, o gramada de plastice.
Ofer gratuit (transport suportat de cel interesat) calculatorul de airbaguri, instalatia electrica.

VAND TOATE CELE DE MAI SUS CU 700 RON. La nevoie mai adaug cateva chestii.
SCHIMB toate cele de mai sus cu jante aliaj R15 4x100 plus anvelope 185 60 / 195 55 sau doar anvelopele. In functie de caz ofer sau cer diferenta.
BV87FFF
VAND TOATE CELE DE MAI SUS CU 700 RON. La nevoie mai adaug cateva chestii.
SCHIMB toate cele de mai sus cu jante aliaj / tabla R15 4x100 plus anvelope 185 60 / 195 55 sau doar anvelopele. In functie de caz ofer sau cer diferenta.
BV87FFF
Poze cu jantele R13 puse in vanzare. Jantele nu au fost lovite sau indoite. Nu arata ele impecabi dar la 30 de lei bucata nu poti avea pretentii.

[attachmentid=1627821361] [attachmentid=1627821362]

VAND TOT CU 700 RON. La nevoie mai adaug cateva chestii.
SCHIMB toate cele de mai sus cu jante aliaj / tabla R15 4x100 plus anvelope 185 60 / 195 55 sau doar anvelopele. In functie de caz ofer sau cer diferenta.

Preturile le intrebati aici, datele mele de contact le primiti doar prin PM.
BV87FFF
Valabil, mai tai din preturi daca asta e o problema !
BV87FFF
Valabil inca, le dau ieftin ca vreau sa scap de ele !
flaviu_n
Salut
Ai cumva piesa asta?
BV87FFF
Nu-mi dau seama de unde e si ce face. Da-mi te rog niste detalii.
paunmihai
Salut,
Clapeta de la busonul de benzina o mai ai?
BV87FFF
@paunmihai - In weekend ma uit si iti raspund, pana atunci spune-mi te rog daca ai nevoie doar de clapeta sau tot corpul, cu motoras, etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.