Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] insonorizanti capota motor+diverse
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Subansamble
SC lichideaza stocurile :
-insonorizant capota motor = 50 lei/buc
-presuri cauciuc Dacia= 26 lei/set
-aparatoare Dacia noroi= 6 lei/buc
-tricot pentru confectionat huse= 11 lei/mp
-mocheta auto = 11lei/mp
Telefon contact 0752 333 632 ; 0752 333 634 ; e_mail :raluca.chiroiu@gic.ro
anecula_08
De mentionat ca "-insonorizant capota motor = 50 lei/buc" este pentru Dacia Nova/Supernova/Solenza. Am cumparat unul acum un an, vanzator serios, recomand.
george_scala_2004
salut,

suna interesant...se simte vreo reducere a zgomotului ? cum se fixeaza blana pe capota ?
BoR
QUOTE(anecula_08 @ 23 May 2012, 15:12)
De mentionat ca "-insonorizant capota motor = 50 lei/buc" este pentru Dacia Nova/Supernova/Solenza. Am cumparat unul acum un an, vanzator serios, recomand.
*


Acelasi aspect legat de seriozitatea si promptitudinea vanzatorului il mentionez si eu. Insonorizantul se prinde cu braduti de fixare in orificiile din capota. La Solenza stiu ca sunt necesare cateva adaptari prin ajustare cu cutter-ul, probail gauri suplimentare in nervurile capotei. La Nova/ Supernova se potriveste perfect.
Te poate lamuri exact @anecula_08, care a montat pe Solenza.
Am constatat ca zgomotul spre exterior se reduce, insa nu semnificativ.Oricum, zgomotul de funtionare al motorului este mai proeminent prin zona radiatorului/grilei fata, nicidecum prin capota.
Pentru initiatorul anuntului: Puteti atasa poze cu celelalte produse? Ma intereseaza -''presuri cauciuc Dacia= 26 lei/set'' si
''-mocheta auto = 11lei/mp''.Multumesc
ghitza
Blana de capota merge si pe capota de dacie berlina?aparatori noroi ai fata si spate?pune poze cu ele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.