Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: revizie periodica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
zaharia
am o dacie 1310 cli si ar cam trebui sa-i fac revizia periodica deoarece are cam 15.500 km. masina e din 2004. ma gandeam sa-i fac revizia la un service specializat, deoarece, daca cumva ma hotarasc sa o vand, probabil nimeni nu va crede ca are doar atatia km, si atunci ar fi bine sa apara stampila service-ului in cartea masinii, alaturi de data reviziei si km la bord.
rugamintea mea este daca stiti cumva vreun service autorizat care sa coste acceptabil .
cam cat ar trebui sa scot din buzunar pentru revizia la 5.000 km?
inca o intrebare: cam ce ulei ar fi recomandat pentru dacia 1310 cli?
va multumesc
Tutzigureanu
Uita-te la Piese auto-Totusi care e cel mai bun ulei pentru Dacie..si o sa te iei cu mainile de cap cate pareri sunt acolo 243.gif
Eu personal recomand 15w40, si ca marca cel mai bun care ti-l poti permite(Aral, Valvoline etc)

Sir_Alex
Revizia te va costa cam 600.000 lei din cate stiu eu. Sau cel putin atat face taxa de investigare, dar nu mai stiu exact. Dute la service-ul Dacia de la capatul Bvd. Pantelimon.

Cat despre ulei te-a lamurit Tutzigureanu. Baga 15W40 nu 2-W40 ca vine iarna. NU BAGA DE-ALA ROMANESC.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.