Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Boxe in portierele spate...
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Phanes
dry.gif Ma gandesc sa imi pun niste boxe si in portierele din spate, dar nu stiu cum e tabla sub fata de plastic...
Daca e loc prevazut, fac decupaturi pt boxe... Stie cineva?
PS: Am Logan ph2 berlina cool.gif
bobo77
Tu nu ai boxe pe spate? sau vrei sa le muti de pe acea polita din spate in portiere?
fuzzzy
Scoate fetele de usi, vezi cam ce spatiu ai disponibil pe tabla din usa si ai sa vezi singur daca poti sau nu...
uragan
Trebuie neaparat sa taie din tabla dupa ce da panoul jos , altfel nu este loc .
Phanes
am boxe pe spate k am versiunea laureat... ma gandeam sa pun si in portiere daca era deja locul amenajat... asa, nu ma mai chinui
bobo77
Mai bine renunta, daca ai boxe deja montate. Oricum este complicat sa faci ce vrei tu.
Iulikk
QUOTE(Phanes @ 31 May 2012, 21:57)
am boxe pe spate k am versiunea laureat... ma gandeam sa pun si in portiere daca era deja locul amenajat... asa, nu ma mai chinui
*



Pune niste boxe ca lumea, nu petardele alea din carton cu care a venit masina si nu vei avea nevoie sa schimbi pozitia lor. Ia un sistem component pe fata si ceva pe 2-3 cai pe spate si nu ai treaba 04.gif .
Phanes
poi de asta am intrebat... vreau sa schimb toate boxele, iar alea din spate deranjeaza pe cei de pe bancheta ca sunt fix in spatele tetierelor... trebuie sa umblu tot timpul la fader ca sa directionez sunetul mai catre fata... daca aveam un set si la nivelul gleznelor banuiesc eu ca se auzeau si mai fain 6 difuzoare si nu erau nici asa de deranjante pt cei din spate... icon_mrgreen.gif
fuzzzy
Atunci va trebui sa le legi de boxele din fata daca vrei sa folosesti si fade-ul satisfacator.
geotigaita
QUOTE(Phanes @ 30 May 2012, 22:01)
dry.gif Ma gandesc sa imi pun niste boxe si in portierele din spate, dar nu stiu cum e tabla sub fata de plastic...
Daca e loc prevazut, fac decupaturi pt boxe... Stie cineva?
PS: Am Logan ph2 berlina cool.gif
*


eu as zice sa nu te complici mai ales daca ai boxe pe spate, va trebui sa le legi de la cele din spate sau cele din fata si automat le va scadea din putere. as zice sa o lasi balta parerea mea acum tu faci cum vrei
Phanes
Thanks guys for your advices! Pana la urma le las asa, eventual voi schimba boxele de pe fata... Parca au diametrul de 13, nu?
robbie_ro
Da, de 13 cm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.