Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cum se schimba sabotii
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alyn21
salut
am o dacie berlina din 2001 pe injectie si as vrea sa ii schimb sabotii la frana de mana,are punte de dacie break.cum se scot sabotii?
adyytzu
bafta 053.gif
alyn21
ms
cu ce fel de T scot arcu ala?
Magnum_Baracuda
bune sfaturi wink.gif) produceti camicaze pe banda rulanta,foloseste cunincredere un service auto si gata
B17XGG
Cred ca dupa unii, in acest forum trebuie sa existe numai lobby pt. unitatile de service. Aseaza-te nene la usile lor si invita oamenii acolo pana inveti rolul acestui mijloc interactiv de socializare. Sau tu "ai iesit" gata invatat ?! Si te-ai mai si autointitulat "membru autentic" ! Pffui !!
alyn21
nu e mai inginerie sa schimbi niste saboti,la vechea dacie ii schimbam foarte usor.
stiam ca se face ceva cu arcurile alea,dar nu stiam ce
deci cu ce fel de T se scoate arcu?
libarca
Daca ar fi sa ne luam dupa carte,ar trebui sa avem un garaj intreg de scule speciale care nu stiu sa faca decat un singur lucru,si pe care le folosim din joi in pasti!
Deci in afara de cateva care nu pot fi inlocuite,totul se poate improviza,acolo unde nu exista pericol,avand acelasi rezultat in final!
In cazul asta merge o surubelnita normala mai veche pe care esti dispus s-o sacrifici,si pe care o crestezi in cap atat cat sa apuce spira care trece pe mijlocul arcului.De aici e o chestiune de indemanare pentru a scoate arcul din tablita aceea!
alyn21
ms,am sa incerc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.