Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
B XX BVR
Am o mica problema cu semnalizarea de pe partea stanga fatza:

becul se aprinde slab de tot adica nici nu prea se observa daca sta la relanti sau daca e motorul oprit
daca accelerez merge fara nici o grija. Cum iau piciorul de pe aceleratie sau opresc motorul becul scade in intensitate si chiar se opreste.

Se poate sa fie de la releul de incarcare?? Am unul electronic nou.
cata23
Putin probabil sa fie din incarcare
mihai1677
face doar pe stanga fata? daca da atunci ai un contact imperfec, sau becul este de24V nu 12
B XX BVR
Contact imperfect nu cred ca are cum sa fie din moment ce el merge daca ambalez, iar becul este acelasi, a mers perfect pana acum cateva zile
diaconuliviu
QUOTE(B XX BVR @ 12 Aug 2005, 09:40)
Contact imperfect nu cred ca are cum sa fie din moment ce el merge daca ambalez, iar becul este  acelasi, a mers perfect pana acum cateva zile
*


daca doar stinga, deci O PARTE face asa..masa proasta, contact prost in "timburusul" din fundul becului, bec imbatrinit, comutator de semnalizare plin de vaselina pe contacte (daca face si pe spate la fel, daca nu, excluzi comutatorul)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.