Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pompa benzina solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
mecanicosu
SCUZE CA AM DESCHIS UN TOPIC NOU DAR E O PROBLEMA URGENTA am scos pompa din rezervor de la solenza dar nu o pot desface am incercat sa trag de ia dar nu se deface fundul de la pompa.Am Incercat sfatul lui klaus dar nu am reusit sa o desfac sad.gif
Solenzul
Din cate stiu fundul nu se desface. Daca incerci sa il desfaci il spargi. Dar ce treaba ai acolo?
mecanicosu
QUOTE(Solenzul @ 13 Jun 2012, 23:07)
Din cate stiu fundul nu se desface. Daca incerci sa il desfaci il spargi. Dar ce treaba ai acolo?
*



mi sa ars pompa de benzina si nu o pot scoate din suport sad.gif
cristio_79
Se desface fara probleme. Trebuie doar putina atentie.
mecanicosu
QUOTE(cristio_79 @ 14 Jun 2012, 09:52)
Se desface fara probleme. Trebuie doar putina atentie.
*



Multumesc de ajutor am desfacuto dupa ce am sparto 053.gif si am cumparat alta de la desmembrari
cristio_79
Eu te-am avertizat din start ca exista riscul sa o spargi deoarece acel plastic este casant si trebuie avut grija.
Daca citeai acest topic de la inceput, vedeai ca in primul post, la pct. 4 se specifica o alta metoda de scoatere.
mecanicosu
Am Incercat sfatul lui klaus de la punctul 4 dar nu a vrut sa iasa , am gasit la dezmembrari popa de benzina cu tot cu suport ,m-am targuit cu el pana am cumparato la 90 de lei laugh.gif
cristio_79
Trebuia sa o desfaci si pe aia tongue.gif . Daca are sita infundata?
mecanicosu
[quote=cristio_79,15 Jun 2012, 21:47]
Trebuia sa o desfaci si pe aia tongue.gif . Daca are sita infundata?
*

[/quo te]

Presiunea am verificato la fata locului cu benzina nu cu apa sa nu risc sa o ard
sub75
fundul galbui are o nervura ingropata, iar corpul ansamblului o nervura in relief, deci clipseaza, dar nu foarte tare. tii de corpul ansamblului si dai cu partea mai ingusta a ciocanului in marginea fundului galbui, usor pe rotund, dupa ce il bagi in pralabil in apa fiarta (atentie sa nu va opariti) sa nu mai fie asa casant sau incalzit cu feonul. o sa se nenoroceasca un pic marginile fundului, dar va iesi fara sa se sparga. Bafta!
ovidiu87
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.