Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Comutator gpl Landi Renzo
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
danutz49
Mi-am cumparat o instalatie gpl landi renzo omegas second hand si are firele de la comutator rupte.
Rog pe cineva care are montata o instalatie asemanatoare sa imi spuna ordinea firelor ce intra in comutator. Mai jos atasez imagini cu comutatorul
STALEX2004
cred ca doar cei din service GPL te pot ajuta din pacate.

offtopic:cat ai dat pe ea si ce butelie are?
bygy007
am sapat un pic , poate te ajuta asta
danutz49
Nu am gasit in documentatia de mai sus ordinea firelor care intra in comutator.
Poate ma ajuta cineva care are comutator identic. Butelia este toroidala de 48l dar e cam problema ca nu prea are loc sub solenza.
Va multumesc pentru link, imi e de folos
george_scala_2004
QUOTE(danutz49 @ 14 Jun 2012, 17:01)
Mi-am cumparat o instalatie gpl landi renzo omegas second hand si are firele de la comutator rupte.
Rog pe cineva care are montata o instalatie asemanatoare sa imi spuna ordinea firelor ce intra in comutator. Mai jos atasez imagini cu comutatorul
*



[attachmentid=1627818313]
danutz49
nici in aceasta documentatie nu am gasit ordinea celor 4 fire care intra in comutator.
Cred ca o sa desfac comutatorul si poate imi dau seama care este + si - respectiv rosu si negru si cele 2 fire care raman sunt de semnal si le schimb intre ele pana merge
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.