Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planetare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hadrian_
hai sa vorbim despre planetare.Cum se pot repara,cu ce model se pot inlocui,etc.Mereu am probleme,adica zgomote de tot felul,huruieli,pocnete.M-am cam saturat,iar unele noi sunt la 4 mil din ce am auzit.Se merita,nu se merita,hai s avedem pareri.
crazvan
Salutare,
Daca vrei sa scapi cu planetare bune si garantate it recomand sa mergi la RECO PLANET. Sunt baietii. Eu am schimbat o plantar la ei si sun mai mult decat multumit. Amajuns acolo la recomndrea altor posesori de Dacie si nu imi pare rau.
Au si un site: www.rconditionariplanetare.ro gasesti aici detalii.
Bafta!
raptordivx
"Au si un site: www.rconditionariplanetare.ro gasesti aici detalii."
ERROR
URL-ul cerut nu a putut fi citit

În timp ce citeam URL-ul: http://www.rconditionariplanetare.ro/

Am întâlnit următoarea eroare:
Nu pot determina adresa IP din numele host-ului pentru www.rconditionariplanetare.ro

Serverul de DNS a returnat:
Name Error: The domain name does not exist.

Aceasta înseamnă că:

Cache-ul nu a putut rezolva numele host-ului scris în URL.
Verificați dacă adresa este corectă.

Astea da detalii smile.gif)
wo_name
de fapt este: http://www.reconditionariplanetare.ro/
crazvan
Scuze pentru editarea gresita. Am "halit" un "e". Se mai intampla...
chichi
Nu este mai bine sa pui o planetara noua decat sa o rectifici pe cea veche?... huh.gif

Cat te tine o rectificare de acest gen?...

Am si eu probleme cu o planetara si inca nu m-am hotarat ce sa fac...
Raoul
Am intrat pe situl respectiv dar nu am putut vedea niste preturi. Poate sa spune cineva care a scimbat/reconditionat o planetara la aceasta firma cat l-a costat??? huh.gif
bicosu
Au costat 3 milioane ambele planetare, cu tot cu montaj, garantie 18 luni. De atunci am mers 10 mii de kilometri (7 luni) si am o bataie in curbe la planetara de pe stanga. Nu am fost la garantie pentru ca stilul meu de condus probabil a dus la acea bataie in planetara.
eddgeorgescu
QUOTE(Raoul @ 7 Sep 2005, 09:38)
Am intrat pe situl respectiv dar nu am putut vedea niste preturi. Poate sa spune cineva care a scimbat/reconditionat o planetara la aceasta firma cat l-a costat??? huh.gif
*




Am luat eu sambata trecuta. Costa 1.300.000 ROL bucata. Manopera costa 130.000 ROL de fiecare planetara schimbata. Eu nu le-am schimbat acolo, mi le motez singur acasa. Mai aveau un model de planetare "pe bile" o firma straina dar nu am retinut numele 2.700.000 ROL bucata. Deasemenea aveau si planetare noi de uzina 3.850.000 ROL bucata. Sper ca am fost de ajutor.
Am uitat sa mentionez. Trebuie sa le duci pe cele vechi la schimb.
chichi
QUOTE(eddgeorgescu @ 8 Sep 2005, 11:23)
Mai aveau un model de planetare "pe bile" o firma straina dar nu am retinut numele 2.700.000 ROL bucata.


Am luat eu planetara la 2.700.000 lei. Cica este facuta in Franta, dar am dubii in acest sens... Posibil sa fie facuta pe la vreo asociatie din asta de handicapati din Romania sau de vreo firma Gigel SRL care fabrica piese... rolleyes.gif

Oricum este mai buna decat una reconditionata. smile.gif
Raoul
Credeti ca bataia aceea specifica de planetara (in curba) poate sa provina si de la altceva? Am inteles ca daca este rupt un suport la motor poate sa dea o bataie asemanatoare.
BLK
Chiar ar fi interesant de stiut daca a mai folosit cineva planetarele alea pe bila... care ar fi avantajul lor?
chichi
QUOTE(BLK @ 12 Sep 2005, 21:24)
Chiar ar fi interesant de stiut daca a mai folosit cineva planetarele alea pe bila... care ar fi avantajul lor?
*


Sunt mai ieftine?... laugh.gif
electric
sint la 1/2 din pret au garantie la fel ca cele noi shi nu esti conditionat de montare in service. eu am avut pe dacia mea timp de 2 ani shi nu am avut probleme cu ele pina am vinduto.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.