Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Filtru aer BMC
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
str77
Nou a fost 400 lei. Din cate imi amintesc merge pe motoare pana in 1.8.

Pret 150 lei.

0755 879 989 ph34r.gif


edit: Furtunul negru se poate monta in centrul filtrului.
str77
upp!!! Sunet deosebit la accelerari !
str77
ph34r.gif UPP!! Negociabil
str77
sofer1.gif
str77
110 RON trophy.gif pentru un sunet deosebit si in acelasi timp si economie
marius80_eugen
1. ce merge pe motoare de 1.8 nu merge pe motoare de 1.4 sau mai mici ;
2. eu nu-l vad "umed", deci nu ai folosit kit de curatare si retinere de la producator sau ceva compatibil ;
3. daca ai folosit candva si dupa ultima curatare l-ai lasat uscat , odata uscata hartia din el , nu-si mai face treaba indiferent cat ulei mai pui pe el .

- cati ani si km are de folosire ?
str77
eu l-am folosit 2 veri si l-am curat de 4 ori.

Kitul de curatare a fost vreo 90 de lei (sampon+spray de intretinere). Samponul s-a varsat tot la ultima curatare, spray ( cel de dat dupa curatare ) inca mai am aproximativ jumate, il pot oferi gratis.


Eu zic ca daca il curati si il ungi nu are absolut nicio problema. El sta de asta toamna de cand am vandut masina.
Eu l-am avut pe un motor de 1.2 16V si din cate imi amintesc producatorul mi-a zis ca merge la motoare pana in 1.8, desi el e foarte mare ( ca o vaza )

" 3. daca ai folosit candva si dupa ultima curatare l-ai lasat uscat , odata uscata hartia din el , nu-si mai face treaba indiferent cat ulei mai pui pe el . "
Eu nu am vazut asa ceva in specificatiile lui, totusi e BMC nu chinezarie sau gradina sa o uzi in fiecare zi smile.gif

UP !!!!
str77
wub.gif wub.gif wub.gif
str77
up!! biggrin.gif
str77
cool.gif excl.gif
str77
ph34r.gif
str77
up 100 lei, spray de ungere MBC gratis laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.