Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bancheta spate solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Bogdan23
Salut,

Ma puteti ajuta sa aflu daca bancheta spate de la Solenza (sezut si spatar) e compatibila cu cea de la Nova? poate fi folosita o bancheta de Supernova la Solenza?

multumesc,
Bogdan
neacsugabrie
QUOTE(Bogdan23 @ 22 Jun 2012, 11:06)
Salut,

Ma puteti ajuta sa aflu daca bancheta spate de la Solenza (sezut si spatar) e compatibila cu cea de la Nova? poate fi folosita o bancheta de Supernova la Solenza?

multumesc,
Bogdan
*


Nova ,Supernova au bancheta fractionabila,Solenza le are dintr-o bucata,in plus difera si prinderea spatarului.
De ce vrei sa faci schimbarea asta?Nu ai destui greieri in masina?!
Bogdan23
Multumesc pentru raspuns. Am varsat motorina pe bancheta si trebuie sa o inlocuiesc... Numai bine !
vladut88
am varsat si eu motorina pe mocheta ,2 luni am spalat pe ea aproape zilnic ,dar a iesit cumva ,pe bancheta acum 3 saptamani a curs niste erbicid ,putea de iti varsai matele, am dato jos si am lasato 3 zile sa curga apa pe ea incontinu ,si apoi am uscato si a iesit mirosu 99 % din ea
neacsugabrie
QUOTE(vladut88 @ 23 Jun 2012, 10:58)
am varsat si eu motorina pe mocheta ,2 luni am spalat pe ea aproape zilnic ,dar a iesit cumva ,pe bancheta acum 3 saptamani a curs niste erbicid ,putea de iti varsai matele, am dato jos si am lasato 3 zile sa curga apa pe ea incontinu ,si apoi am uscato si a iesit mirosu 99 % din ea
*


Restul de 1% a ramas pentru a evita incoltirea semintelor de sub bancheta,nu?
vladut88
Da sigur ,lasand la oparte gluma mirosul a iesit ,nu se simte in masina ,din mocheta a iesit foarte greu motorina ,am tinuto afara vreo 3 luni
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.