Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semering vibroken
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
florentin07
salut . am si eu o slz 2003 clima . am o problema la garnitura de la semeringul vibroken ( sper ca am scris bn )am fost la doi mecanici mi-a schimbat garnitura si tot se prelinge ulei ulei imi arunca pe cureaua de trasmisie si am in scut balta de ulei , dar cand verific nivelul de ulei este acelasi daca ma poate ajuta cineva va rog
interlagos89
daca nu iti scade nivelul la ulei verifica bine sa nu fie antigel.
marius80_eugen
1. verifica pompa de ulei daca este ok si daca nivelul este unde trebuie ;
2. eu am peste 120.000 km si nu am astfel de probleme , desi merg destul de turat cu ea . Cu siguranta ai si alte probleme in afara de acel semering ;
3. prelingerea pe acolo nu face balta ... verifica nivelul din cutie , poate ai vre-un burduf la planetara dus . Verifica si nivelul de la servo-directie , ca am intalnit si probleme la caseta sa arunce lichid de servo .

- ar trebui sa expui problema la "Probleme tehnice", cele cu raspuns rapid , cele numerotate !
bion
Cam neclara expunerea. Ca sa schimbi "garnitura' ar trebui sa schimbi de fiecare data cureua de distributie wacko.gif Pe care curea e ulei? Mai repede pare sa fie pompa de servodirectie . Mai poate fi celebrul surub aflat pe langa distributie care se etanseaza cu ceva loctite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.