Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fier vechi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
LuluMOB
Playlist


luck33ro
Nu as accepta o flota de 100 de Logane pentru fieru asta vechi cool.gif
duyca
Sa-mi doneze mie acest "fier vechi" :X
VladSoare
wub.gif wub.gif wub.gif

QUOTE(luck33ro @ 24 Jun 2012, 21:54)
Nu as accepta o flota de 100 de Logane pentru fieru asta vechi  cool.gif
*


Ba da, pentru că flota o vinzi, și cu banii cumperi mai multe fiare din astea vechi. wink.gif
Squirrel
kta
Giulia berlina e una dintre cele mai cool masini ever.
iulian'71
Parca Alfa Romeo Giulia a fost printre turismele ce au fost propuse sa fie fabricate la Mioveni. Stiu ca avea un motor mult mai puternic decat al lui R 12, respectiv 82cp fata de 54cp la aceiasi motorizare.
kta
QUOTE(iulian'71 @ 23 Oct 2012, 21:57)
Parca Alfa Romeo Giulia a fost printre turismele ce au fost propuse sa fie fabricate la Mioveni. Stiu ca avea un motor mult mai puternic decat al lui R 12, respectiv 82cp fata de 54cp la aceiasi motorizare.
*



Da, si nu a fost acceptata ca nu era de stat (ca Renault) si ca era prea joasa pentru conditiile de la noi.

A fost printre primele berline (de familie) care au primit un motor puternic. Eu inca ma intreb cum scoteau din 1.3 82 de cai blink.gif

"The popular Super version with the twin carburettor 1.6 litre engine had a top speed of 170 km/h (106 mph). 0 to 100 km/h (62 mph) took about 12 seconds. This performance was better than many sports cars of the late 1960s and early 1970s."

Si ca fapt divers, inclusiv Renault 8/Dacia 1100 aveau un design care fusese intai propus pentru Alfa Romeo, dar care nu a mai fost fabricat.

https://www.google.com/search?hl=en&safe=of...YGe6Y0QWx24H4BA
corbex
Folosind doua axe cu came in capul pistonului si 4 carburatoare (doua carburatoare fizice, fiecare cu doua camere independente, cite una pentru fiecare cilindru. Era o arta abstracta sa le reglezi p'alea dupa ureche, asa incit sa nmearga motorul fara vibratii).
kta
1.3 avea carburator simplu. Alelalte, mai tarziu, au fost cu 2 webere/solex/dellorto duble.
Squirrel

jonny111
Video incredibilă prieten!
ss_remus
Squirrel
Squirrel
Squirrel
Squirrel
Squirrel
Iso Rivolta's Iso Griffo Can Am
Squirrel
Iulikk
Ce film este?
MuciX
Creca e printre cele mai penibile "car chase scenes", dar e atat de wub.gif
Squirrel
Nu e de fier, ci din magneziu…
cielo99
Frumoase fiare, imi aduc aminte de 2 masini, de prin perioada anilor 40-50 intr-o curte din Aiud. Nu stiu care e situatia lor, nici ce marca sunt, cel putin de afara arata destul de bine dar nu sunt restaurate. Pacat ca stau afara in ploaie. Cand mai trec poate le trag o poza daca nu e nimeni prin curte, e o curte la ceva ferma sau ceva de genul ca e plin de tractoare pe acolo.
Una seamana cu asta ca model, dar arata mai bine Model
Squirrel
Opel Kapitän 1938-1940

Squirrel
Ken Block@Ford Sierra Estate

ss_remus
Erau celebre Miura pentru asta, ma mir ca in atatia ani nu i-a zis nimeni si proprietarului, poate ca nu mai iesea la plimbare in trafic cu ea daca stia.
Squirrel
Squirrel
The One and only … Shotwell


Bugatti Aerolithe Replica (din păcate)…
Squirrel


Squirrel
M.C.
QUOTE(Squirrel @ 1 Oct 2013, 22:26)


*


Reportajul asta mi-a adus aminte de filmul italian Poliziotto Sprint,care este inspirat tot din viata comisarului Spatafora si Ferrari-ul sau.Film frumos,vechi,pentru nostalgici,plin de actiune cu adevaratele Alfa Romeo. wub.gif Si bineinteles,actorul principal este Ferrari-ul in cauza! smile.gif
Squirrel

Squirrel
Squirrel
Squirrel
Un mic muzeu auto:


Honda CRX


Fiat Dino Spider


Alfa Romeo Giulia Spider
Squirrel
Squirrel
Squirrel
Squirrel

Squirrel

Squirrel
Squirrel


Squirrel
Squirrel
James Hetfield's „Black Pearl”
Squirrel
Tatra T87
Squirrel
Atunci…

…și acum.
Squirrel

Squirrel
De vânzare…
Squirrel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.