Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Logan Break 1.6 16v 105cp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
arkon
Vand Logan MCV 1,6 16v 105 cp, echiparea de top Laureate, 4 geamuri electrice, 6 airbag-uri, oglinzi electrice, proiectoare ceata etc.

Arata si merge foarte bine, cumparata de noua pe comanda de la Meridian.

Pret: 5200 euro.

0744.319.565
Vanzatorul de Iluzii
Ii putem numara airbag-urile? Pe comanda inseamna ca nu o aveau in stoc? Cati kilometri are? Merci.
arkon
2 frontale, 2 in scaune si 2 in stalpi = 6 airbag-uri.

Da, nu era in stoc, masina a fost livrata in 3 saptamani.

52.000 km.
slider2
vezi ca dacia pana la momentul actual nu ofera mai mult de 4 airbaguri, asa ca "mai taie din ele da-le dreaq" tongue.gif
faptul ca ai asteptat dupa ea 3 saptamani nu inseamna ca este pe comanda ci ca ti-ai ales o configuratie care nu era in stoc. cand spui pe comanda inseamna ca la rols royce ca ti-ai adus pantofii guci si le-ai spus alora sa-ti faca pielea la interior identica din punct de vedere al texturii si culorii. la comanda inseamna pur si simplu ca masina aia este facuta special pentru tine si este unicat sau extrem, dar extrem de rara.
tu ai cumparat doar un logan mcv pe care ti-ai pus urmatoarele:
- motorizare 1.6 16v
- culoare metalizata
- nivel echipare laureate (care nici macar nu era echiparea de top cum sustii tu)
- abs (asta daca l-ai pus ca laureate-ul pe vremea aceea n-avea aceasta dotare)
- airbaguri laterale (si atat, ca in stalpi nu exista)
- eventual alta optiune daca ai mai ales, gen garantie prelungita.
asta este o configuratie pe care putea s-o cumpere oricine dorea, deci in nici un caz nu-i pe comanda.
arkon
Pe comanda in sensul ca am configurat-o cum am vrut, nu era o masina deja in stoc.

Da, ia spune-mi, care este echiparea mai sus de Laureate?

Da are 4 airbag-uri, dar in masina are si pe scaune si pe stalpi chestia aia pe care scrie "Airbag".

Spre informatia ta, are toate dotarile mai putin jante aliaj si un suport pe plafon in interior.
sorin1983
http://www.wall-street.ro/articol/Auto/669...a-echipare.html

In concluzie fiind topic la bursa eu zic sa ramana cum a cazut si spor la vanzare. Nu conteaza echiparile etc... doar sa nu dezinformezi. Cine vrea sa cumpere masina sa o vada intai.
Echiparile la mcv erau la pre-facelift doar pana la laureate...
slider2
QUOTE(arkon @ 29 Jun 2012, 09:29)
Pe comanda in sensul ca am configurat-o cum am vrut, nu era o masina deja in stoc.

Da, ia spune-mi, care este echiparea mai sus de Laureate?

Da are 4 airbag-uri, dar in masina are si pe scaune si pe stalpi chestia aia pe care scrie "Airbag".

Spre informatia ta, are toate dotarile mai putin jante aliaj si un suport pe plafon in interior.
*



comanda era daca orice muritor de rand se ducea la dacia sa-si ia mcv si nu putea sa ia decat ce gasea in stoc, iar tu pentru ca dadeai bani in plus sau ca erai "cineva" ti se facea una cum vroiai tu. in rest ramane doar o configurare a unei masini intr-o varianta facuta posibila de dealer catre orice potential client. daca dealerul respectiv are anumite masini pe stoc dar tu ca si client nu vrei din acelea ci una altfel configurata n-o sa te refuze nimeni ci doar o sa-ti aduca o masina cum o vrei tu de banii pe care ii dai. asta nu se numeste pe comanda.

faptul ca scrie pe stalpi "airbag" nu inseamna ca are 6 airbaguri, ca doar nu iti facea tie dacia o mica surpriza si iti mai punea 2 pungi cu aer fara sa stii tu. hai sa fim seriosi. poate ai facut o medie la numarul de airbaguri intre logan, 530 si 307 (celelalte 2 masini pe care le ai la vanzare pe net) de ti-a dat 6 la logan. desi la peugeot nu prea ai dat multe detalii.
arkon
smile.gif) hai ca ma amuzi, asta e masina, nu sunt samsar sau ceva. Am dat 12.600 euro pe ea in 2008, sincer nici numai tin minte la configurare daca avea 4 sau 6 airbag-uri.

Am vazut ca are 6 x locuri in care scrie "Airbag" am dedus ca are 6, ca la orice masina normala.

Nu inteleg care e problema, daca te uiti si la data, o sa observi ca intervalele de vanzare sunt de 6 luni, 1 an.

Deci ca imi schimb masinile odata la 6 luni / 1 an e vreo problema?

Da, mai am un BMW 530i de vanzare, masina cu care si circul.

Am gresit numarul de airbag-uri, imi cer scuze, alte probleme mai ai?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.