Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: claxon
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alinworm
am o problema mai ciudata cu claxonul. Functioneaza cand vrea, ba merge ba nu....ce as putea sa verific pentru ca , poate pana acum nu mi am dat seama , dar chiar e important.
iulian.bisty
in locul claxonului pune un bec ca sa verifici circuitul, daca becul se aprinde de fiecare data cand apesi maneta inseamna ca acel claxon care il ai are toane si cel mai bine e sa-l inlocuiesti.
forcrims
poti verifica si papucii aia de la claxon..la mine era unul slab si iesea mereu..si ma trezeam fara claxon cand aveam nevoie. Poate si la tine este oxidat sau slabit vreunul si face figuri.
alinworm
o sa verific papucii de la claxon. acum, de exemplu, merge blink.gif dar cand vreau sa claxonez si eu o gagica....ioc laugh.gif
sspoitoru
la mine a fost firul de plus.....era oxidat intr-un loc, desi era bagat in tub si nu frecase de nimic.
l-am schimbat cu totul si gata
maho
QUOTE(alinworm @ 16 Jul 2012, 12:22)
..dar cand vreau sa claxonez si eu o gagica....ioc  laugh.gif
*


Ai claxon inteligent.
Daca ai sa constati ca circuitul e ok, va trebui sa te gandesti la blocul de lumini (vreun contact imperfect pe-acolo).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.