Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Supernova Clima
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ioan ilie
Vand Dacia Supernova Clima benzina 1.4, an fabricatie 2001, km la bord 124000km. Verde metalizat (infinit).
Consumul este de 5.5-6l afara si 7.5-8 in oras.

Sunt al patrulea proprietar si la mine este de 6 ani. Pana anul trecut, masina nu a avut lovituri sau accidente (la mine, nu stiu la ceilalti). Anul trecut am sters usa stg spate, si am reparat-o saptamana trecuta. De fapt am inlocuit usa cu totul, pt ca service-ul a spus ca e mai rentabil si pt ei si pt mine.

Dotari: clima (merge si acum perfect), inchidere centralizata prin telecomanda la cheie, alarma, halogene pt ceata, eleron cu stop suplimentar, folie omologata pe geamurile spate si luneta, genti aliaj cu cauciucuri vara pe 13'', sistem audio original (casetofon si boxe). Toate din fabrica.

Defecte: rugina la aripa stg fata, bara spate crapata, zgaraietura la capota fata dreapta, alte mici zgaraieturi/pocnituri, janta stg spate cu indoitura vizibila, eleron crapat, becuri bord care se aprind daca le pocnesti, opritor usa stg fata lipsa.

Avantaje: consum foarte bun (in criza asta e aur), tinuta foarte buna de drum, totul este functional (mai putin prima treapta la stergatoare, s-a tot jucat cel mic cu ele). Nu are rugina la oalele telescoapelor.

Imbunatatiri: bari de stabilizare spate, inlocuit capeti telescoape haion, montat cui fixare haion tip solenza care au eliminat trancaniturile spate, avertizor faruri aprinse, silicon la chederele de la parbriz si luneta, remediat cheder portbagaj pt infiltratii de apa. Acum nu mai am probleme cu apa nici fata nici spate, ca acu 2 ani.

Reparatii: inlocuit ax volan (57000km), arcurile spate (83000), planetara stg si bieletele complete (84000), telescoape fata si spate si rulment fata (87000), caseta directie (89000), parbriz cu parasolar verde (95000), telescop dr fata si bieleta antibasculare (100000), arcuri fata (112000), rugina aripi spate (117000), usa stg spate (123000). Toate piesele sunt de origine !!
La reviziile obisnuite am pus am pus doar ulei elf 10w40, bujii eyquem (am testat odata si cu ngk insa nu am fost multumit de consum). Maruntisurile gen placute frana, filtre aer, benzina, ulei, bucse etc au fost aftermarket.
Am toate reparatiile sau imbunatatirile pe o lista detailata, cu data, sume, firme. Nu am facut reparatiile la reprezentanta pt ca erau scumpe.

De avut in vedere: trebuie facuta distributia.

Masina se poate vedea in Timisoara, in spate la casieria RDS de pe Bogdanestilor.

Pretul pe care l-as vrea este 1499 euro, insa piata din pacate nu ma ajuta la nivelul asta. Deci negociabil!

Contact la 0745 436 142 sau email sorintuduce@yahoo.com.

PS: poze am mai multe insa doar atat au incaput aici...
ioan ilie
up!
plus 4 pneuri de iarna (fara jante)
Cafelutz
Salutare,sunt foarte interesat de procesul asta"Imbunatatiri: montat cui fixare haion tip solenza care au eliminat trancaniturile spate"
Daca poti sa'mi dai ceva detalii te rog!
ioan ilie
adica cum l-am montat? gasesti pe forum, da-i un search.
sau nu iti vine sa crezi ca s-au eliminat trancaniturile? Pai, nu doar cuiul in sine, ci toate cate le mentionasem acolo. Daca te uiti mai atent am scris: 'au eliminat' si nu 'a eliminat'.
Oricum ai lua-o, sa sti ca asa e. Nu mai trancane. Nici macar polita.
Daca nu crezi nici asa, vino sa faci o tura cu ea.
Sa ai o zi buna
ioan ilie
sus cu ea
ioan ilie
sus
ioan ilie
sus cu ea.
Pretul o sa creasca pt ca o sa-i fac si distributia.
Momentan e tot 1499 negociabil.
ioan ilie
sus cu ea
1599euro negociabil
s-a facut distributia
ioan ilie
valabil
aluibasarabeanu
Din pacate eu incerc, cu 100 de euro mai mult, sa vand o solenza cu 70000 de km si aer conditionat si fara pic de rugina si nu reusesc!!!
hellcat
Da mah, da' el are jante patrate, asa ceva nu vezi pe toate drumurile... laugh.gif
donlucyan
Nu stiu de ce va bagati voi,omul isi vinde masina cu cat vrea el.Poate are noroc si o vinde la pretul cerut de el adica 1400sau cat e.
Diferenta dintre solenza ta si supernova lui nu prea o vad,decat ca are umpik de rugina la aripile spate atata tot.
Bafta la vanzare!
ioan ilie
am scris negociabil. deci nu inseamna ca o voi da cu pretul scris. si nici nu ma grabesc.
si decat sa o dau pe degeaba, mai bine o dau gratis vreaunui cunoscut de la sat, care s-ar bucura de ea. Pana atunci cer cat cred eu ca merita. Sa vedem cine, ce da.
valabil inca
bafta si tie aluibasarabeanu....
ioan ilie
valabil
ioan ilie
valabil.
negociabil
ioan ilie
1399euro. Negociabil
ioan ilie
valabil. negociabil
ioan ilie
valabil. negociabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.