Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] JANTE RENAULT MEGANE 2 --NERVASTELLA 16"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sobolan
Vand un set de jante Nervastella 16"(4 bucati),in stare buna(NU sunt lovite,NU sunt sudate,au mici zgarieturi)....
Se da si cheia de la antifurtul capacelelor+prezoane cu saiba special ptr. jante din aliaj....

Accept orice proba/test/dejantare la orice vulcanizare !


Pret 300e negociabil cu cauciucuri in stare buna Dot din 2011 -205/55/r16 cu buza de protectie ptr jante ,2 DUNLOP si 2 CONTINENTAL !!! Poza reala mai jos !

SAU SCHIMB CU AJIAJE ORIGINALE DE RENAULT/LOGAN PE 15 " !!!

De preferinta prin zona GL-BR sau daca are drum doritorul ca sa discutam fata in fata,cam evit curieratul dar asta ramane de vazut....

0752 914 675
sobolan
UP !
sobolan
UP !
sagitarius
pune poze detaliate.. din poza asta am impresia ca din janta de pe fata lipseste o bucata.. undeva sus in dreapta..
ambrinoc
Sunt interesat,dar mai vreau amanunte.Sunt 6,5J16 originale ptr megane II.pe care merg cauciucuri 205/55/16?Ce et au?Vreau poze mai clare.Si da, am si eu un set de jenti din aliaj pentru Logan,in stare foarte buna,originale pe 15 cu cauciucuri in stare foarte buna Michelin,Sunt interesat de schimb si locuiesc in Rm Sarat,nu ar fi prea departe.O sa revin si eu cu poze.0722305081.
sobolan
QUOTE(sagitarius @ 24 Jul 2012, 22:23)
pune poze detaliate.. din poza asta am  impresia ca din janta de pe fata lipseste o bucata.. undeva sus in dreapta..
*



ai o impresie gresita,e murdara de pasta de aia neagra de vulcanizare,deabia i-am pus continental-uri pe fata,DOT 2011 !!! JANTELE SUNT IMPECABILE !!!

QUOTE(ambrinoc @ 25 Jul 2012, 10:50)
Sunt interesat,dar mai vreau amanunte.Sunt 6,5J16 originale ptr megane II.pe care merg cauciucuri 205/55/16?Ce et au?Vreau poze mai clare.Si da, am si eu un set de jenti din aliaj pentru Logan,in stare foarte buna,originale pe 15 cu cauciucuri in stare foarte buna Michelin,Sunt interesat de schimb si locuiesc in Rm Sarat,nu ar fi prea departe.O sa revin si eu cu poze.0722305081.
*



6,5J ,16" ,ET 49-- cod 8200254199 ,sunt de Megane 2, anvelope 205/55/16 !!!!!

Da,e ok,am vb la tel,cand ai drum prin Cudalbi vii si le vezi daca nu le-oi da pana atunci!!!
Jantele-s in stare ok,REVIN CU POZE DETALIATE !!!


0752914675
ambrinoc
Sunt 6J15 et 50 Sinaia,originale Logan, made CZ,Logan Ambition.Stare foarte buna.La fel si cauciucurile Michelin 185/65/15.Sunt interesat de schimb.Celelalte 2 poze in urmatorul post.

26 Jul 2012, 16:20:
Inca doua poze.

26 Jul 2012, 16:25:
Am si capacul antifurt+ surub capac antifurt,la toate rotile.Nu am prezoane,dar cred ca merg prezoanele tale si nu o sa facem schimb si de prezoane.Daca vrei facem schimb si de chei surub capac antifurt,eu am de logan si sper ca tu sa ai de megane.
sobolan
Cheile de la capace is la fel,prezoanele mele is pe 19mm si is de alea cu saiba incastrata(ca si la tine-daca nu le ai le pastez pe ale mele)....prezoanele merg de la mine la tine si invers indiferent ca-s pe 17mm sau 19mm,deci fiecare isi tine prezoanele...
Lasa adresa ta de mail pe pm sa-ti las pozele,acum am ajuns de la servici,n-am blitz la camera de la tel,maine fac un set de poze la fiecare in parte dupa ce dau mizeria jos de pe ele... smile.gif
intre timp am mai primit o oferta(nu prea convenabila) deci mai astept,nu ma grabesc deloc,stau bine pe masina,tu cand poti sa ajungi prin zona ca sa stiu?
mai bine suna-ma....
0752914675

LE:am pus poze,nu prea-s clare si nici jantele curate dar per asamblu jantele-s in stare buna,nu-s lovite sau alte alea,sunt doar superficial zgariate(nu-s noi doar)....
sobolan
UP,valabil ...sunt interesat si de schimburi cu jante de aliaj originale logan(orice model din cele 3) !
ambrinoc
Pai sunt gata sa facem schimbul.Daca mai ai alte conditii spune-le.Nu pot sa-ti dau pm ca nu am destule postari.Ne putem auzi la 0722305081 sau ambrinoc@yahoo.com.Saptamana viitoare cred ca pot face o deplasare la Cudalbi si ma intorc prin Galati sau putem sa ne intalnim in Braila.
sobolan
Valabil !
sobolan
se poate sterge,s-au dat,multumesc forum-ului ptr gazduire,sa le porti sanatos domnule costica ! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.