Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme instalatie gpl
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bodolino3
am si eu o problema cu instalatia gpl la dacie.Nu ma prea pricep de aceea nu stiu exact cum sa explc.Am o problema cu electrovalva de pe plaman,nu stiu daca asa se numeste dar s-au rupt contactele de pe ea si nu stiu daca se gaseste separat sau numai cu plamanul.Stiu ca instalatia este milano.Care stie ajutati-ma si pe mine pls.
sebymesteru
electrovalva e aceea intradevar si probabil se gaseste de cumparat separat. Acuma depinde de cum arata si cum e montata acea electrovalva la instalatia ta,ar fi edificatoare niste poze. Totusi daca carcasa electrovalvei e din plastic si ai un pistol de lipit si ceva rabdare o mai poti repara si pe asta care o ai acum. Indepartezi plasticul din jurul papucilor care intra in electrovalva suficient cat sa poti cositori acolo 2 fire terminate cu papuci pe care le conectezi la instalatie. Chestia asta trebuie sa o fac si eu la electrovalva de benzina ca un prieten grabit mi-a rupt un papuc de la ea si acuma trebuie data manual pe benzina. Nu am facut-o deoarece nu circul pe benzina si in foarte rarele ocazii cand raman fara gaz,ma dau jos si o comut cu mana pe benzina...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.