Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: B 860 HMV
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2
hmv86
Nu am mai scris demult pe Dacia.Club dar revin in forta cu noua masina si noile modificari aduse , am inceput cu o toba sport,arucuri H&R iar ca amortizoare pe fata cele stock iar pe spate amortizoare de VTM , un badboy, niste usi modificate, o bara fata modificata iar si iar , de mentionat ca masina a fost varianta cheala iar ca imbunatatiri legat de functionalitate au fost asa: geamuri electrice fata, oglinzi electrice si incalzite de prestige si servodirectie..........las pozele sa spuna totul........mai sunt multe de zis dar deocamdata ajunge smile.gif
klaus
ravisant!
Han Solo
cutremurator! agreabil.

nu e treaba mea, insa ai uitat numarul sub fibra de sticla?
Maskatu
De curiozitate, cat te-a costat toata jucaria?
Iulikk
Probabil diferenta dintre loganul chel si un logan cat de cat dotat de bun simt cu A.C din fabrica.
hmv86
QUOTE(Han Solo @ 25 Jul 2012, 00:19)
cutremurator! agreabil.

nu e treaba mea, insa ai uitat numarul sub fibra de sticla?


*


intrebarea e pusa la misto nu ?smile.gif

QUOTE(Maskatu @ 25 Jul 2012, 06:55)
De curiozitate, cat te-a costat toata jucaria?
*


tot ce sa pus pe masina incluzand fibra? vreo 2500 euro(fara vopsea)

QUOTE(Iulikk @ 25 Jul 2012, 10:16)
Probabil diferenta dintre loganul chel si un logan cat de cat dotat de bun simt cu A.C din fabrica.
*




o sa vina si A.C-ul probabil la primavara


25 Jul 2012, 10:48:
momentan masina e dezmembrata pentru antifonare si vopsire
jcdenton


hmv86
momentan masina e dezmembrata pentru antifonare si vopsire , dupa vopsire urmeaza sa montez o consola centrala cu cotiera de VW Passat
skija
asta cu consola de VW n-am mai intalnit... sunt curios cum o sa arate la final. Tine-ne la curent, te rog! sunt curios si de comfortul la volan dupa ce pui "zidul" ala...

spor la treaba!
4x4
Pe spate ai tamburi sau discuri?
Paul Gabriel
QUOTE(4x4 @ 25 Jul 2012, 17:54)
Pe spate ai tamburi sau discuri?
*



Are discuri, se vede intr-una din poze.
Maskatu
QUOTE(hmv86 @ 25 Jul 2012, 11:25)

tot ce sa pus pe masina incluzand fibra? vreo 2500 euro(fara vopsea)

*


2500+inca 1000 vopsitul + 3500 cat face a ta egal ~ 7000 euro. Cu 7000 iti luai un astra h si iti mai ramaneau bani si de un concediu la bulgari. Sincer iti inteleg dorinta de a fi diferit de restul lumii insa nu as fi bagat atatia bani intr-o DACIE. Orice i-ai face, orice bord i-ai pune, tot dacie ramane. O sa iti dai seama de asta dupa 1-2 ani cand o sa vezi ca nu mai ai ce sa ii faci, si o sa vrei sa o vinzi sa iti cumperi o straineza.

bafta
bobo77
Se poate muta la jurnal de bord mai bine...
BluBear
QUOTE(Maskatu @ 25 Jul 2012, 20:59)
2500+inca 1000 vopsitul + 3500 cat face a ta egal ~ 7000 euro. Cu 7000 iti luai un astra h si iti mai ramaneau bani si de un concediu la bulgari. Sincer iti inteleg dorinta de a fi diferit de restul lumii insa nu as fi bagat atatia bani intr-o DACIE. Orice i-ai face, orice bord i-ai pune, tot dacie ramane. O sa iti dai seama de asta dupa 1-2 ani cand o sa vezi ca nu mai ai ce sa ii faci, si o sa vrei sa o vinzi sa iti cumperi o straineza.

bafta
*




Si o sa realizezi la un moment dat in viata ca nu ai facut nimic din pasiunea ta, doar ca ai muncit mai mult, ai mers inca un an pe jos si ti`ai luat o masina cu un Z intr`un cerc...arata mai bine decat sigla DACIA...
Exact ca robotelul ce va opri la semafor langa tine cu aceeasi masina identica.

Nu`mi plac loganele din cauza faptului ca sunt prea comune, dar iti urez succes vecine!
hmv86
QUOTE(Maskatu @ 25 Jul 2012, 20:59)
2500+inca 1000 vopsitul + 3500 cat face a ta egal ~ 7000 euro. Cu 7000 iti luai un astra h si iti mai ramaneau bani si de un concediu la bulgari. Sincer iti inteleg dorinta de a fi diferit de restul lumii insa nu as fi bagat atatia bani intr-o DACIE. Orice i-ai face, orice bord i-ai pune, tot dacie ramane. O sa iti dai seama de asta dupa 1-2 ani cand o sa vezi ca nu mai ai ce sa ii faci, si o sa vrei sa o vinzi sa iti cumperi o straineza.

bafta
*



3500 ???? am dat 2200 pe ea smile.gif , daca toti am fi pe principiul tau nu ar mai exista tuning , vrei sa iti dau cateva exemple de tuning reusit cu o autohtona ?
SGM-ul ( prima si actuala masina care e tot un logan)
KYS-ul care arata foarte frumos( si ala e nebun ca si-a pus airride pe masina ? )
Matheo - asta e nebun oricum smile.gif)
Groza cu al lui 1,8 T stage 2 la Revo care are 260 de cai
Razvan care are motor.de laguna 2.0
sunt toti nebuni? pasiunea nu are limite iar daca vrei cateva exemple calumete invit sa dai un search pe youtube la fratii nemti si s vezi ce inseamna tuning smile.gif
Maskatu
Bine domne am inteles, esti pasionat de tuning. Totusi mi se pare dubios sa bagi in masina mai mult decat ai dat pe ea la inceput. O sa ai un soc cand vei incerca sa o vinzi si o sa realizezi ca o sa iti iei pe ea fix cat ar valora ea fara ce ai investit tu.
klaus
Ce nu face omul pentru pasiune.
hmv86
de vandut nu m-am.gandit niciodata sa o vand dupa.ce o termin , e masina mea de suflet si am muncit foarte mult la ea ca sa o dau dupaia,am avut inainte o Nova, inc un Logan diesel si acum varianta asta pe benzina ,daca vreau masina cu dotari din fabrica sunt la vanzare pe toate drumurile si bani sti cum sunt ,vin si pleaca
klaus
Aia cu plecatul banilor, sunt de acord, am constatat-o si eu.
Insa pe aia cu venitul lor, mai subtire.
Iulikk
E interesant ceea ce faci tu aici, cere mutarea topicului la jurnal de bord, acolo vei fi propriul tau moderator. Vei putea edita / sterge ce posturi nu iti convin biggrin.gif .
hmv86
QUOTE(klaus @ 26 Jul 2012, 10:22)
Aia cu plecatul banilor, sunt de acord, am constatat-o si eu.
Insa pe aia cu venitul lor, mai subtire.
*


important e sa.fim.sanatosi in rest se rezolva toate
AR-18-MOS
Ai un stil misto! Tiunezi si apartamente?

P.S. Ambiance, desigur! happy.gif
hmv86
pai daca ies bani din asta ........facem smile.gif)
sorin1983
eu nu inteleg un singur lucru...de ce nimeni nu modifica o masina cu optiuni?
hmv86
care ar mai fi farmecul atunci ?smile.gif

IRONICK
QUOTE(hmv86 @ 28 Jul 2012, 10:30)
pai daca ies bani din asta ........facem smile.gif)
*
Daca voiai sa faci treaba buna (si functionala si estetica), lasai doar jumatate din gaura aia din spoiler. Si ma refer la gaura superioara. Nu de alta dar parca vad ca o sa obturezi cu plasa ...
hmv86
faza cu plasa e tuning de vitan smile.gif , cred ca am muncit destul de mult la ea sa nu o stric cu asa ceva
uragan
Nu te mai chinui sa postezi aici , numai frustrati si care mai de care sa faca misto , oamenii buni nu au mai postat mai nimic pe acest forum , nu poti sa faci nimic la masina ca vin toti "stiutorii" sa faca misto , sa faca si ei ceva la masinile lor daca sunt in stare .
IRONICK
QUOTE(uragan @ 31 Jul 2012, 21:52)
Nu te mai chinui sa postezi aici , numai frustrati si care mai de care sa faca misto , oamenii buni nu au mai postat mai nimic pe acest forum , nu poti sa faci nimic la masina ca vin toti "stiutorii" sa faca misto , sa faca si ei ceva la masinile lor daca sunt in stare.
*
Bine ati venit in Romania, dati-va ceasurile cu 100 ani (normal era 50, dar tu esti mai deosebit) inapoi.
Iulikk
@uragan: tu de ce mai postezi aici? Esti om "rau"?
donlucyan
QUOTE(uragan @ 31 Jul 2012, 20:52)
Nu te mai chinui sa postezi aici , numai frustrati si care mai de care sa faca misto , oamenii buni nu au mai postat mai nimic pe acest forum , nu poti sa faci nimic la masina ca vin toti "stiutorii" sa faca misto , sa faca si ei ceva la masinile lor daca sunt in stare .
*



Ai mare dreptate in ceea ce zici,toti spun ca nu merita sa bagi bani in masina fiind dacie .Dar dintre toti care au postat pe acest forum au putut sa faca si ei asa ceva la masinile lor ?nu cred.

hmv86-apreciez munca ta ,mereu mi-au placut masinile facute cu gust ,deci sa nu asculti ce zic cei de pe forum ca nu merita si alte chesti pt ca vorbeste invidia la ei .
Succes in continuare .
skija
vreau si eu sa vad poze cu interiorul, daca ai, si daca ai mai facut ceva. Mi se parea cea mai importanta parte a masinii.. ca acolo stai tot timpul... smile.gif
hmv86
la interior nu am facut nimic inca, trebuie sa schimb intai scaunul de la pasager si sa modifica putin suportii de la scaune si apoi montez consola, pana atunci uite produsul final
Iulikk
Mie imi place 04.gif .
skija
QUOTE(hmv86 @ 2 Aug 2012, 21:15)
la interior nu am facut nimic inca, trebuie sa schimb intai scaunul de la pasager si sa modifica putin suportii de la scaune si apoi montez consola, pana atunci uite produsul final
*



cu gaura aia din bara zici ca din "Cars".. smile.gif
DEzmi
felicitari...a iesit superba...o intrebare se poate? ce ai bagat sub fibra de sticla? spuma,polistiren?
bobo77
@hmv86 mai pune niste poze, ce naiba ai pus una.
hmv86
by_pilu
wub.gif wub.gif
bobo77
Nu e rau deloc.
Iulikk
Big Like!
dizzy
Pozitiile albastre sunt de mare efect. Sper ca le folosesti numai in parcare. Acu cativa ani era sa spulber un 1310 care rula noaptea numai cu niste beculete de lanterna albastre.
Dsign
QUOTE(Maskatu @ 25 Jul 2012, 20:59)
2500+inca 1000 vopsitul + 3500 cat face a ta egal ~ 7000 euro. Cu 7000 iti luai un astra h si iti mai ramaneau bani si de un concediu la bulgari. Sincer iti inteleg dorinta de a fi diferit de restul lumii insa nu as fi bagat atatia bani intr-o DACIE. Orice i-ai face, orice bord i-ai pune, tot dacie ramane. O sa iti dai seama de asta dupa 1-2 ani cand o sa vezi ca nu mai ai ce sa ii faci, si o sa vrei sa o vinzi sa iti cumperi o straineza.

bafta
*





Despre Astra H la mana a3a, a4a, etc : un gunoi ordinar cu tehnica de Astra G si fiabilitatea unei carute in cadere libera de pe Varful Omu'. Costuri de reparatie inzecit mai mari decat ale unui Logan. Stiu ce vorbesc, le vad zi de zi...

Despre concediu la bulgari : exista si alte destinatii turistice, sa stii... La fel de ieftine insa cu mult mai multa civilizatie!

Despre "tot Dacia ramane" : nu vad nicaieri ca proprietarul si-a exprimat dorinta de a transforma Dacia in ... Lamborghini. Nici macar in Astra H nu si-a dorit. Asadar, ramane Dacia, insa este o Dacia aparte. Asta este gustul omului, sunt lovelele lui, se descurca cum poate.

Despre straineza : se pare ca ai ceva cu strainezele amice, dar ce? Dacia iti pute? Decat straineza imputita de la altii si buzunare goale in urma reparatiilor, mai bine romaneasca ieftina, am demonstrat tuturor ca e fiabila si ieftin de intretinut. La fel, nu vad pe nicaieri cum ca omul si-ar dori peste un timp o "straineza"


Deh, romani, ce sa le faci...
CriSTI68
in sfarsiiit o vad intr-o culoare wise_guy.gif
hmv86
o mica plimbarica prin parc
dizzy
Incruntatura domnisoarei e priceless. Pt restul exista Mastercard!
cata82
UAAUU CUM ARATA, E CRIMINALA, BESTIALA, FOARTE FRUMOASA!! 173.gif 173.gif

Bravo, nota 20 cu +, ai gusturi up.gif
Maskatu
QUOTE(Dsign @ 5 Aug 2012, 12:21)
...
*


Nu a zis nimeni ca o straineza costa la fel la intretinere sau chiar mai putin. Mie imi place loganul. Am spus-o si o mai spun. Dar nu consider dacia ca fiind o masina care ar merita asemenea investitii. Si mi se pare un pic ciudat sa investesti intr-o masina mai mult decat valoarea ei "netunata".

In fine, spor la treaba. A iesit frumoasa culoarea.
Dsign
Au "investit" altii si de cate 2 ori pretul masinii si nici macar nu se vede pe afara ...
suchea
foarte frumoasa masina, felicitari si spor in continuare la modificari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.