Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ofer servicii reparatie reglaj lombar scaun sofer
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
drogas
Acest topic se adreseaza tuturor posesorilor de scaun sofer cu reglaj lombar.
O defectiune frecventa este ca se rupe tzamburusul care tine cablul de sina spatarului, in 99.99 la suta se rupe acest bulb opritor.

Din cauza preturilor practicare de reprezentante 125 de ron manopera la meridian , 150 de ron manopera la Motorservice SCm am decis sa cumpar piesa 70 de ron ( by the way cablul nu se poate comanda separat decat impreuna cu tot mecanismul) si sa ma documentez sa imi montez singur piesa.

Piesa sub care se poate comanda la dealer se numeste retea flexibila spate si are coduri diferite in functie de prezenta sau lipsa airbagurilor in scaune.

Atasez pozele pe care le-am folosit, in cazul in care vreti sa va apucati.


Pentru cine doreste, pot sa va ajut astfel
-inlocuirea cablului - piesa adusa de voi , manopera 40 de ron
-reparatie in regie proprie cu varianta opritorului 50 de ron .

Timp de lucru 2 ore , 2 ore jumate, zic ca e rezonabil, daca tinem seama ca am platit pe forum decuparea panolului pentru introducerea filtrului de polen cu 30 de ron, operatiuune care dureaza 10 minute.

Eu va doresc spor la treaba, sa nu fie nevoie sa apelati la mine.
Kojak
Un feedback pozitiv din partea mea!

Colegu' drogas m-a rezolvat si pe mine cu reglajul lombar.
Apelati cu incredere la el, stie ce face.
Recomand!
mariuzdanut
persoana seriosa ,recomand,reparatie efectuata perfect.
drogas
Multumesc pentru feedback'uri.

Am opritoare pe stoc, in curand o sa am pe stoc si cabluri un pic mai groase decat cele gandite de fabricant.

De mentionat ca pentru orice reparatie efectuata de mine garantia este de 3 luni, in cazul in care se intampla ceva( desi nu vad cum) veniti la mine inapoi cu piesa originala si ma oblig sa o montez fara nici un cost.

Pot sa fac astfel de reparatii in Bucuresti sau Buzau (weekend)


E posibil sa pot sa fac astfel de reparatii si la alte modele de masini Clio, Laguna care au acelasi principiu de functionare.
drogas
Sunt persoane care ma cauta pe PM pentru informatii si carora nu pot sa le raspund deoarece nu am bifat baremul pentru a putea trimite mesaje private.

Asadar las numarul meu de telefon aici

0765 072 585
drogas
reparatiile se pot face in cursul saptamanii dupa ora 18.

Am cabluri custom made si opritoare custom made pentru reparatii.

PS Pentru moderatori , NU e UP

E anunt ca de acum fac reparatii si cu alte cabluri custom made, se pot folosi in locul cablului original.
lupul-sur
Si de la mine o parere pozitiva. A venit omul la mine acasa si-a facut treaba si a facut-o bine.
drogas
Multumesc pentru feedback @lupul sur

Scaune reparate la 5 loganuri si la un ford mondeo din 2008.

repar toata gama renault dar si alte marci auto. Pret maxim 75 ron indiferent de durata operatiunii si gradul de dificultate
gvg06
Salutare!

Am apelat la serviciile lui si pot spune ca sunt multumit. Puteti apela cu incredere.
Este serios si si-a facut treaba.
smile.gif
drogas
Multumesc GVG06

Esti al 6'lea posesor de logan reparat de mine.
Pana acum bilantul arata asa:

-6 scaune de logan reparate
-1 scaun ford -defectul cu brida rupta din spatar care strapunge tapiteria
- acum lucrez la o fiesta in 2 usi la inlocuirea mecanismului de rabatare la ambele scaune fata
drogas
Reparatii efectuate :

-7 scaune Dacia logan - defectiune reglaj lombar- inlocuire cablu+ opritor custom made + reparatie bride rupte din spatar
-1 Ford Mondeo 2008 - al lui robersocol de mai sus- adaptare brida din spatar care se rupe si strapunge tapiteria + reglaj lombar nefunctional
-1 Ford Mondeo din 2004 -adaptare brida din spatar care se rupe si strapunge tapiteria + reglaj lombar nefunctional
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune

De mentionat ca in cazul reglajelor lombare dar si pe inaltime care sunt comandate electric nu pot interveni decat sa desfac scaunul si sa va pun piesele in brate sa le achizitionati de la reprezentanta urmand sa le montez ulterior.
emy12016
Are un up de la mine.

Sunat, întalnit si rezolvat. Omul chiar știe ce face. Recomand!
Multumesc mult!
drogas
Multumesc Emy,

Reparatii efectuate :

-8 scaune Dacia logan - defectiune reglaj lombar- inlocuire cablu+ opritor custom made + reparatie bride rupte din spatar
-1 Ford Mondeo 2008 - al lui robersocol de mai sus- adaptare brida din spatar care se rupe si strapunge tapiteria + reglaj lombar nefunctional
-1 Ford Mondeo din 2004 -adaptare brida din spatar care se rupe si strapunge tapiteria + reglaj lombar nefunctional
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune

De mentionat ca in cazul reglajelor lombare dar si pe inaltime care sunt comandate electric nu pot interveni decat sa desfac scaunul si sa va pun piesele in brate sa le achizitionati de la reprezentanta urmand sa le montez ulterior.
drogas
primul Up pe 2013 il fac ca urmare a unui anunt:

Reparatiile raman valabile in continuare chiar daca nu mai updatez aceste topice.

Din cauza frigului de afara nu prea mai activez, dar nu refuz nici o masina din lista de reparatii enumerate mai sus. Pentru orice alt model care nu se afla in lista sunt disponibil numai de la primavara cand se incalzeste si numai in weekend.

Multumesc frumos pentru intelegere.

drogas
Back in biznis...

prima masina din 2013 ...logan biggrin.gif

Reparatii efectuate :

-9 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune

Pentru alte modele decat cele de mai sus discutam la primavara.

Asteptam confirmarea clientului
lupul-sur
A trecut ceva timp de la reparatia facuta de tine si nu sunt probleme. Deci mi se confirma impresia de seriozitate. An nou fericit.
drogas
Multumesc @ lupul sur ma bucur ca esti multumit.



xaser
O sa ma ai de client 100% (in Bucuresti), dar dupa 15.02 cand voi fi disponibil smile.gif . Este posibil ? sau astept pana la primavara ? Mersi.
drogas
Salutare

Ti-am trimis mesaj privat da scriu si aici, hai sa discutam pe telefon si sa vedem un weekend in care suntem amandoi in Bucuresti, nu conteaza vremea de afara, la logan ma descurc legat la ochi biggrin.gif .

Pentru alte modele care nu sunt in lista de mai sus se asteapta pana la primavara.
drogas
+1 scaun dacia Logan
+ 1 scaun Skoda Octavia I

Reparatii efectuate :

-10 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda OcataviaI cablu reglaj lombar rupt
slucian118
Un Up! de la mine smile.gif.
M-a rezolvat frumos si repede, si cred ca o sa tina ceva vreme smile.gif
drogas
+1 scaun dacia logan

Reparatii efectuate :

-11 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune

- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt



Asteptam confirmarea proprietarului...

Pentru logan pot sa repar si seara, alte modele doar in weekend
b34uen
multumesc!
serios si rapid.
Victoras2001
In Buzau cand apari de obicei?
Victoras2001
Al meu a fost al trespelea logan. biggrin.gif
Omul e prompt si stie ce face. In plus e mult mai solida solutia aleasa de el decat cea aleasa de fabrica. Executie rapida si de calitate.
Apelati la el cu toata increderea. up.gif
drogas
Multumesc Victoras... ai fost de fapt al doisprezecelea... le-am si pierdut sirul

Reparatii efectuate :

-12 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune

- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt


drogas
QUOTE(xaser @ 24 Jan 2013, 15:37)
O sa ma ai de client 100% (in Bucuresti), dar dupa 15.02 cand voi fi disponibil smile.gif . Este posibil ? sau astept pana la primavara ? Mersi.
*



Rezolvat si Xaser
Reparatii efectuate :

-13 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
drogas
Rezolvat inca un memebru daciaclub. Asteptam confirmarea
Reparatii efectuate :

-14 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
PetreD


Multumesc, eu sunt ultimul rezolvat. Cred ca am mers cu scaunul defect mai mult de un an!
Nu este doar o reparatie simpla, ci si o imbunatatire prin schimbarea sistemului de pridere.
O buna apreciere de la mine !!!
HTB222
Salut!

Acum vreo luna a "cazut" si la mine reglajul lombar cand am oprit intr-o benzinarie.

Care este pretul pentru reparatie la masina din semnatura?
Multumesc!
drogas
Rezolvat si HTB222 . De azci am solutie si pentru Laguna 2
Asteptam confirmarea

Reparatii efectuate :

- Laguna 2
-14 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
HTB222
Un "up" de la mine pentru o treaba bine facuta.

Multumesc!
razvan_3asy
Pentru cand ma poti programa si pe mine, care este costul si timpul operatiei ?
razvan_3asy
up, omu chiar stie ce face...merita reparatia pe deplin.
drogas
Rezolvat si loganul lui Razvan . D

Reparatii efectuate :

- 1 scaun Laguna 2
-15 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
ani[I]aL_2008
Servus "DROGAS".
Intampin si eu aceeasi problema, s-a rupt tija aia sau cablul ala de la reglajul lombar....si scartaie acum scaunul intr-un mare fel. La reprezentanta( aici in Cluj- Feleac) piesa este 89 de lei si manopera undeva la 100-110 lei. Am dat intamplator de postarea ta pe DACIA CLUB , am incercat sa te sun la numarul pe care l-ai lasat sa ma interesez si eu de complexitatea lucrarii.
Am cateva intrebari:
- cat este de grea operatiunea de demontat -schimbat piesa si montat la loc totul?
- este necesara doar schimbarea tijei/ cablului si a opritorului ?
- piesa/piesele pe care le-ai improvizat tu si care merg brici in locul celei originale , se pot trimite prin curier in tara(la Cluj)?
Cand ai ocazi te rog sa-mi raspunzi, plec imediat in concediu si imi vine sa dau foc scaunului la cum scartaie si joaca.
Multumesc anticipat.
drogas
Rezolvat si scaunul lui @Fuzzzy.

Reparatii efectuate :

- 1 scaun Laguna 2
-16 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
fuzzzy
Multumesc inca o data, se simte mult mai lejer si mai comod scaunul acum.

Recomand cu caldura, un om deosebit!
drogas
Mai nou ma bag si la inlocuirea tapiteriei scanelor de logan pret 110 ron cu ajutorul dvs. pentru tetiere unde sunt necesare mai multe maini. Clientul aduce 130 de soricei de legat cablurile electrice.
Numai in weekend ca timp 4-5 ore.
Moflea
biggrin.gif multumim Dragos pt timpul acordat.

Azi mi-a reparat si mie reglajul lombar, recomand cu placere.

O zi buna.

Up
drogas
Multumesc pentru UP Moflea

Reparatii efectuate :

- 1 scaun Laguna 2
-17 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
-inlocuire tapiterie logan


Pret 50 ron/scaun indiferent de marca masinii, 100 de ron inlocuire tapiterie logan ( scaune fata, banchete tetiere clientul aduce 130 de soricei)

Anuntul ramane valabil chiar daca nu dau UP la el. Va rog sa ma sunati pentru programari 0765.072. 585

drogas
Reparatii mai fac pana vine frigul asa ca daca va ganditi sa amanati.. mai bine nu.

NEW ENTRY Passat B5.5 an 2003- reparatie identica cu skoda octavia

Reparatii efectuate :

-1 scaun Passat B 5.5
- 1 scaun Laguna 2
-17 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
-inlocuire tapiterie logan


Pret 50 ron/scaun indiferent de marca masinii, 100 de ron inlocuire tapiterie logan ( scaune fata, banchete tetiere clientul aduce 130 de soricei)

Anuntul ramane valabil chiar daca nu dau UP la el. Va rog sa ma sunati pentru programari 0765.072. 585

fuzzzy
QUOTE(fuzzzy @ 16 Jul 2013, 14:05)
Multumesc inca o data, se simte mult mai lejer si mai comod scaunul acum.

Recomand cu caldura, un om deosebit!
*



De pe 15 iulie pana acum masina a facut ceva km, curbe si serpentine destule, iar reglajul lombar rezista, desi il cam frec aproape zilnic... eu zic ca a fost o treaba buna.. biggrin.gif
drogas
@ fuzzy multumesc pentru feedback...

Si eu zic ca a fost o treaba buna biggrin.gif, dupa cum vezi.

In cazul in care mai sunt persoane de pe forum care au scaunele reparate de mine si citesc acest topic, sunteti rugati sa dati un reply aici si sa spuneti care e treaba cu scaunul vostru. MULTUMESC
drogas
inca un logan, posesorul nu e membru pe acest forum

Bilant la zi :

Reparatii efectuate :

-1 scaun Passat B 5.5
- 1 scaun Laguna 2
-18 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
-inlocuire tapiterie logan


Pret 50 ron/scaun indiferent de marca masinii, 100 de ron inlocuire tapiterie logan ( scaune fata, banchete tetiere clientul aduce 130 de soricei)
drogas
se mai adauga 1 logan si o skoda octavia

Reparatii efectuate :

-1 scaun Passat B 5.5
- 1 scaun Laguna 2
-19 scaune Dacia logan -
-1 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- 2 scaune Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
-inlocuire tapiterie logan

drogas
Primul UP pe 2014... de obicei clientii multumiti dau UP

De data asta dau eu UP, nicio masina reparata pana acum, anuntul ramane valabil si daca nu scriu eu pe aici.

tel 0765072585 pret 50 de ron orice interventie

Multumesc pentru gazduire
fuzzzy
Salve, la mai mult de 6 luni de la vizita la tine ma declar multumit de calitatea serviciului prestat. Reglajul inca rezista desi il "frec" destul de des.

Numai bine!
drogas
Back in biznis pe 2014- non membri forum

+1 logan
+1 ford mondeo 2008 brida rupta in scaun

Reparatii efectuate :

-1 scaun Passat B 5.5
- 1 scaun Laguna 2
-20 scaune Dacia logan -
-2 Ford Mondeo 2008 -
-1 Ford Mondeo din 2004 -
- 4scaune Ford Fiesta 2 usi - inlocuire clape care actioneaza sistemul de rabatare la ambele scaune
- 2 scaune Skoda Octavia I , cablu reglaj lombar rupt
-inlocuire tapiterie logan
jelly
Salut! Azi mi-a cedat si mie reglajul lombar si as vrea sa-l repar, as dori sa stiu cat costa si locatia ta. Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.