Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Renault Megane 2.2 2006
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vali_iacov
A venit vremea, din pacate, sa ma despart de al meu Megane care m-a slujit multi ani si multi km. Mai exact :

Fabricatie : 2006
Motor : 1.4 16v, 72kw
KM : 202.000
(absolut reali, daca deranjeaza ca sunt sincer pot sa-i dau inapoi smile.gif))
Dotari : geamuri electrice fata, DVD cu navigatie, senzori parcare, xenon aftermarket.

NU ARE AC!! Nu am facut revizii si alte interventii la reprezentante, ci la mecanic priceput, cunoscut de mine. A "mancat" numai Castrol si filtre de calitate.

Se prezinta in urmatoarea stare : detine destule zgarieturi, provocate de persoane "binevoitoare" si din vina proprie. Nu a suferit niciodata un accident, are doar un eveniment in parcarea Cora Pantelimon, am gasit-o atinsa pe fata, a rezultat o gaura in bara fata de aprox 5mm si ruperea unei prinderi de sus a acesteia, si o "frecare" in propria curte cand, ud fiind pe picioare, mi-a scapat ambreiajul. Oricum mai pe seara ii fac mai multe poze si maine le voi posta aici.
Alte defecte : panglica airbag intrerupta (airbag anulat prin montarea unei rezistente pe mufa), rulment intermediar, cel care sustine planetara dreapta, este dus, la fel si suportul, de-aici rezulta un troncanit sever, m-am interesat de cost : 350 RON cu tot cu manopera, pot indruma la un mecanic foarte ieftin si priceput. Manerele interioare cojite, tapiteria scaunului sofer putin descusuta pe partea stanga.

Ambreiaj schimbat la 186.000km, impreuna cu un cablu de la cutia de viteze, distributie la 180.000, bucsi, bielete si capete de bara schimbate pe rand de la 190.000 pana acum, nu toate odata. Amortizoarele se prezinta foarte bine, motorul trage ca in prima zi, totul functional.

Ofer piesele necesare schimbului de ulei si filtre + un set nou de placute frana fata.

O masina care mai merge inca pe atat, in conditii normale de utilizare, am vrut sa fiu sincer, sa stie noul proprietar ce cumpara, daca vrea sa cumpere.

PRET : 3000 euro putin negociabil.
SCHIMB cu Logan 1.5dCI, cu AC, fabricat intre 2005 si 2007. (schimb pe schimb, fara plus sau minus - motiv : fac foarte multi km si am nevoie de un diesel modest).

Multumesc!

P.S. : nu accept mesaje gen "prea mult, prea urat, prea multe defecte, harb, cazan" etc. Nu ar fi elegant din partea nimanui.
P.S. 2 : Cele 2 poze postate acum sunt de anul acesta, de prin aprilie. Cauciucurile de iarna sunt la semit acum. smile.gif
vali_iacov
UP!!
clr
Ma bucur sa vad ca mai sunt si oameni cinstiti, care prezita in detaliu situatia completa si clara. Cred ca toti ne-am saturat de toti samsarii cu textele lor de tot soiul sad.gif

Daca-mi permiti un sfat. Avem chiar aici pe forum un baiat foarte priceput care poate rezolva problema pamblicii la un pret mai mult decat modest dupa parerea mea. E pacat sa renunti la un element de siguranta, indiferent daca vei "preda" masina sau nu.
danyhhh
2006 din ce luna ? ceva poze din interior ai ?
vali_iacov
vanduta!

Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.