Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] PIESE MEGANE 2 1.6 16V AN 2004
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
georgione2005
Masina a fost lovita in fata si se vind piesele ramase cei interesati sa posteze aici sau mesaj privat ori tel 0765408404
yan25
Salut. Capac rotund carenaj roata stanga fata ?
mariusd4
Cotiera, daca este neagra, la ce pret o dai ? Stima
georgione2005
cotiera este maro-bej cu piele deasupra daca te intereseaza e-mail si trimit poze cu ea si pentru acel capac carenaj spune-mi te rog daca este cel de pe contra aripa pe interior care se desface pentru schimbare becuri far
yan25
Da despre cel pe unde se schimba becul este vorba
Villanueva
Usa spate stanga - fara accesorii - asta daca e sedan !
georgione2005
usa spate stanga cea de pe partea soferului este putin infundata fara vopsea sarita sau alte probleme la fata este doar infundata banuiesc ca de poate trage si isi revine oricum atasez poze si daca te intereseaza discutam bine inteles nu se da la pret de usa normala este redus pretul la aceasta

yan25 daca te intereseaza capacul acela trimite un mail la georgione2005@yahoo.com cu adresa sau daca esti din bucuresti ne vedem sau tel 0765408404
Villanueva
Am inteles ... ma interesa doar daca era in stare f buna ... oricum multumesc !

Emblema de pe bara fata cu cat se vinde ?
georgione2005
emblema s-a dat a plecat spre alt user si in legatura cu usa o sa pun maine poze

7 Aug 2012, 15:49:
piese sh orice interior exterior
georgione2005
capacul de pe contra aripa stanga s-a dat si emblema de pe fata , orice piesa din interior ori exterior , inclusiv orice plastic elemente caroserie , elemente interior , instalatie electrica , computer de bord , senzori , airbaguri , ceasuri bord , cotiera , fata usi orice surub sau element separat preturi rezonabile nu ma ocup cu dezmembrari este masina mea care a fost lovita s-a luat ceva de la asigurare si incerc sa mai scot ceva din piese, orice e negociabil fara oferte penibile va rog
Villanueva
Dca ai pune cateva poze, ar ajuta mai mult !
octav_
M-ar interesa la ce pret ar fi:
- oglinda electrocrom
- parasolar dreapta cu iluminare
- suport ochelari
- monograme usi 1.6 16V pe culoare gri
- faruri cu lupe si xenon
Mersi!
mrkiry
In ce zona se poate vedea masina?
georgione2005
oglinda costa 200 ron , parasolarele sunt simple fara iluminare , faruri nu sunt ca a fost lovita frontal , nici suport ochelari , monogramele costa una cea de pe stanga 100 ron iar cea de pe dreapta 60 ron fiind zgariata atasez poze ca sa iti dai seama

masina se poate vedea la piata chibrit dar specific se da doar pe piese daca va intereseaza ceva anume adica sasiu sau caseta directie , motor , cutie , aripi , clima , elemente bord, usi , geamuri laterale fete de usi , cotiera, ornamente plastic , scaune , airbag (ce nu a sarit ) rezerva , set cric original renault , elemente motor , instalatie electrica , computer bord , incuietori cu set 2 chei , orice altceva SPECIFIC masina a fost lovita FATA pe centru deci radiatoare si restul di fata sunt distruse si pe SPATE tot centru deci si spatele e la fel fara stopuri , faruri, usa spate sofer a fost atinsa si ea nu rau dar e infundata , parbriz si luneta distruse o sa atasez poze dar cum am mentionat mai sus lateralele ok din fata pana in spate exceptand usa stanga spate
mrkiry
cat costa bandoul acela mic dreapta pe care scrie 1.6 16v? Pare avariat blink.gif
georgione2005
cel ok costa 100 de ron cel cu zgarietura pe el 50 de ron
georgione2005
up
Diac
Jantele ce model sunt si ce cauciucuri au pe ele?
blackhjk
Salut.Tablia din portbagaj(pfl imbracata in mocheta) o mai ai?Pentru modelul Sedan.
pitura catalin
Usa sofer (stg fata) banuti?
georgione2005
jantele si cauciucurile nu se dau sunt deja rezervate pentru altcineva imi pare rau , partea din spate cea cu placajul o am dar e putin desprinsa pe o parte dar se poate aranja si arata bine si pentru intrebarea cu usa fata stanga costa 300 ron decat usa fara ornamente sau alte chesti pe ea
Bejenaru Ionut
Salut. Senzor NIVEl ulei daca e si la ce pret. Mersi.
georgione2005
up mai au ramas usi fete de usi , electromotor , bloc motor , pistoane , vibrochen, volanta , planetare , caseta directie , geamuri laterale , cortina airbag stanga , macarale geam spate , scaun sofer , bancheta spate , aripi centrala abs , pompa de apa , pompa de frana , volan piele maro , sistem clima automat , ceasuri bord , elemente de ornament interior ,centuri siguranta fata si spate , oglinzi cu incalzire ,plafon , inchidere portbagaj , rezervor freon , instalatie electrica , computer de bord , tablou sigurante motor si interior , bobine de inductie BERU, rampa injectoare , curele de distributie si accesorii (folosite scoase de pe masina ) senzori , compresor AC avariat (doar pentru piese ) rezervor , punte fata si punte spate , incuietoare rezervor , conducte , sonda lamda , catalizator , bielete de directie , flanse de amortizor , amortizoare , pivoti , capete de bara , sasiu elemente interior tot felul de plastice,
rhadoo_if
Salut,

Am inteles ca nu dai jantele de pe masina, eu as dori janta de pe rezerva daca imi poti spune un pret si ce dimensiuni are.

Multumesc
georgione2005
200 de ron cu tot cu cauciuc si e geanta normala cu cauciuc de 205/55/16
rhadoo_if
Mersi, ma mai gandesc, eu am rotile pe 15 si nu stiu sigur daca pot folosi in caz de urgenta rezerva pe 16 smile.gif
Bejenaru Ionut
QUOTE(Bejenaru Ionut @ 13 Aug 2012, 20:29)
Salut. Senzor NIVEl ulei daca e si la ce pret. Mersi.
*




Astept raspuns. Mersi.
georgione2005
scuze am crezut ca am raspuns prin mail de obicei o fac imediat , motorul a fost desfacut si s-a vandut chiuloasa cu tot cu capace si senzori ce erau pe ea daca acel senzor se afla pe bloc motor daca nu este vandut cu, chiuloasa
dan166
Salut.Detalii,te rog,despre ansamblul pompa de benzina(daca este cu o conexiune sau cu doua) si un pret(de fapt ma intereseaza doar regulatorul de presiune din acest ansamblu).
georgione2005
trebuie sa o desfac si iti zic maine o sa fac aceasta operatiune
Bejenaru Ionut
Senzorul respectiv se afla pe blocul motor, in pasrtea din spate, jos aproape de baia de ulei. Te rog sa te uiti si daca il ai sa-mi spui un pret. Mersi.
adrian_yza
Salut. Ma intereseaza urmatoarele piese daca le ai si la ce pret fiecare?Panou de comanda clima in locul celui manual,senzor de intensitate raze solare,modul de comanda aeroterma,3 motorase de comanda a clapetelor,manunchi cabluri interconectare, masca consola centrala model pt clima.
tsh
Salut,
Se poate vizita mașina? Mă interesează diverse elemente mai marunte de cablaj.
Multumesc,
C
georgione2005
pentru senzor pretul este 150 de ron daca este cel din poza atasata , pentru partea de clima se vinde sistemul de clima integral cu tot cu panoul central cu motorase , aeroterma , senzori ,etc tot ce contine la 800 de ron , si pentru parti electrice se poate vizita masina depinde ce te intereseaza si pot spune daca am sau nu in mare parte electrica de pe fata este scoasa si de pe spate, a ramas de scos partea interioara , pompa de benzina e in curs de demontare imi cer scuze nu am putut sa o demontez azi
georgione2005
up
dan166
Ai avut timp sa te uiti la pompa de benzina?
georgione2005
am desfacut azi partea din spate pentru a ajunge la pompa de benzina da este cea mentionata de tine cu 2 parti si din pacate nu am putut sa o desfac de pe rezervor dar o sa il scot cu tot afara si poate merge mai usor desfacuta pompa repet orice piesa megane 2 din motor a mai ramas bloc motor si pistoane , vibrochen si electromotor plus alte parti motorasul pas cu pas si volanta
dan166
Trebuie sa fii putin atent in momentul cand desfaci capacul pompei(asemanator cu acel capac de la butoiul cu varza),de regula se foloseste o cheie speciala pentru genul acesta de operatie,altfel risti sa strici.La capacul care mascheaza pompa,cele 3 cleme au ramas intacte?Deci pompa de pe masina are doua conexiuni-intra in ea doua furtune?Inca un amanunt,cati cai putere are masina ta?
georgione2005
83 kw 115 cp capacul nu mai are toate clemele intacte cred ca sa rupt una din ele dar incerc sa scot pompa intreaga smile.gif) o sa caut o cheie sa vedem am pe cineva la reno
dan166
Este mai bine asa,sa ceri o mana de ajutor.
bafta
georgione2005
up
georgione2005
am demontat pompa de benzina si atasez poze
ms_ervin
Poti sa comunici ce cod are pompa?
Si eventual un pret...
georgione2005
250 de ron pompa de benzina cod nu are e demontata de pe megan 2 2004 1.6 16v

25 Aug 2012, 12:37:
am de vanzare electromotor , pistoane , bloc motor, volanta , sistem clima complet , computer , abs , centuri , bielete de directie , pompa apa , bobine BERU 4 bucati , planetare ,ceasuri bord , elemente plastic , instalatie electrica , geamuri laterale , geamuri mici usa spate , chedere , usi , fete de usi , sistem inchidere , boxe audio , macarale geam , pompa benzina , rezervor , punte fata , punte spate , schimbator viteze , galerie evacuare , injectoare, tablou sigurante interior , tablou sigurante motor , aripi , contra aripi , brate stergator , mecanism stergator fara motoras(ars) scaune , airbaguri, comutatoare stergator si lumini de la volan , caseta directie , coloana directie orice altceva doar intrebati si daca am rezolvam
georgione2005
up as fi preferat sa mai dau ceva din piese nu doar sa fiu intrebat de anume detali dupa care cei ce intreaba si vad ca fac eforturi sa fiu cat mai explicit inclusiv poze sa renunte fara nici un raspuns asa ca pe viitor rog pe cei ce doresc anumite piese sau detalii sa fie interesati de acestea nu doar sa faca act de prezenta pe anunt va multumesc si toate piesele sunt la pret negociabil nu va convine oferta faceti voi alta NU MA OCUP CU DEZMEMBRARI doresc doar sa scap de epava si sa mai recuperez din paguba
B_37_DEE
pompa centrala de ambreiaj?
georgione2005
se regaseste pe masina 200 de ron
Tzus
Sonda lambda mai este? Si la ce pret?
KOsmix
Salut,
Toba de esapement intermediara in ce stare se prezinta? De asemenea m-ar interesa si cotiera daca poti pune niste poze.
Multumesc.
georgione2005
150 ron sonda lamda 150 ron toba esapament intermediara

28 Aug 2012, 06:03:
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.