Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Set jante de origine NOI 4x100 15"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
darkofeel
Am 2 seturi disponibile, se vand doar la set!

Detalii: 6.0Jx15 ET36 Gris Metal Froid

user posted image

user posted image

user posted image

Pret 1500 RON/SET

Contact: 0767.542.623 sau 0720.25.00.29
99AIM
Aloooo,daca sunt noi de ce are montata valva si plumbi pe janta din imagine?
darkofeel
Salut, tu ai dreptate in ce zici acolo dar eu cand am cumparat cele 2 seturi le-am luat cu tot cu gume.
Intre timp gumele le-am vandut si au mai ramas jantele, la care daca vine oricine sa le vada isi da seama imd ca sunt noi din mai multe puncte de vedere.

Iti multumesc oricum pentru observatie.

Stima!

LE: Gumele aveau acele pe ele, eu cumparand ambele seturi din Germania am avut pretentia sa-mi dea cutiile la ele, totodata am sa fac un efort maine sa fac o poza cu toate cutiile sa se subanteleaga ca nu incerc sa vand un produs SH la pret de NOU.

Ma bazez pe sinceritate cu lucrul fata de clienti. Acest fapt se poate demonstra la fata locului.

Sper sa ne intalnim si in alte imprejurimi sunt sigur ca nu vei regreta, numai bine tot respectul.
BZ_07_RFI
Se potrivesc si la Logan?
geooox
sunt originale de renault ! deci sigur se potrivesc 100% si la logan !
darkofeel
Da se potrivesc, am si mai multe modele mult mai deosebite.

Ai PM cu ele!
darkofeel
Up!
darkofeel
Up!
darkofeel
Up!
tunderbird
QUOTE(BZ_07_RFI @ 10 Aug 2012, 23:26)
Se potrivesc si la Logan?
*



Depinde ce valoare are ET-ul.
crn
Se potrivesc la Symbol? Întreb pt ca jantele actuale sunt pe 14 si nu stiu ce valoare ET trebuie sa aibă. De asemenea in talon nu am decât anvelope pe 14.
hellcat
Jantele sunt de twingo 2. Ca ET nu bat nici pe clio 2/symbol (ET43), nici pe logan (ET50).
Avand un ET mai mic, 36, pe clio si logan jantele vor iesi mai in exterior cu 7mm, respectiv 14mm.

QUOTE(darkofeel @ 11 Aug 2012, 10:07)
...am si mai multe modele mult mai deosebite.

Ai PM cu ele!
*


Vreau si eu informatii despre celelalte modele deosebite, doar de Renault daca e cazul!
Mersi.
darkofeel
@crn Am sa ma documentez in cursul zilei de maine daca se potrivesc pe clio/symbol, in prealabil daca se potrivesc voi aparea cu siguranta Vineri la ora 21:30 la intalnirea din jurul salii polivalenta a forumul reno.ro.

@hellcat Am raspuns intr-un PM afirmatiei dumneavoastra.

LE: @hellcat Azi am verificat ce ET eu jantele mele de tabla pe 14" si au ET36, nu prea vad de ce nu s-ar potrivi aceste jante pe 15" cu ET 36 pe CLIO 2 samd.

Nu stiu exact de unde te-ai documentat dar eu iti recomand sa tastezi datele problemei in acest site http://www.rimsntires.com/specs.jsp si sa-mi justifici afirmatiile tale dupa rezultatele obtinute.

Datele problemei: Stock: 5.5Jx14 ET36 cu 175/65/14 (doar aceasta este cea mai des intalnita marime la clio, aceasta marime o am eu pe 2 seturi de jante pe 14")

Ce dorim sa punem pe CLIO 2: 6Jx15 ET36 cu 185/55/15
darkofeel
Up!
lucianm
n-a zis nimeni ca nu se potrivesc, hellcat a subliniat doar faptul ca vor iesi in afara masinii cu 7 mm sau 14 mm, asta nu inseamna ca nu se potrivesc, ajuta chiar la stabilitatea masinii.

considere free up.
hellcat
QUOTE(darkofeel @ 23 Aug 2012, 23:35)
Ce dorim sa punem pe CLIO 2:    6Jx15 ET36 cu 185/55/15
*


N-am afirmat ca nu se pot pune pe clio2/symbol, doar ca nu sunt pe dimensiunile omologate pt aceste 2 modele!!
Pt clio2/symbol este omologata dimensiunea...6Jx15 ET43 si 5,5Jx14 ET36, de aici si diferentele in mm pe care le-am mentionat in postul anterior.

In cazul comparatiei cu janta de 14", au ele acelasi ET, insa latimi diferite.
In cazul jantei de 15", au aceeasi latime, dar ET diferit.
argon
Omologate sunt doar marimile anvelopelor, n'are janta treaba, daca nu atinge pe masina, e okei.
darkofeel
Up!
darkofeel
Up!
darkofeel
Up! Jantele se potrivesc pe CLIO accept si test cu LOGAN.

JANTELE SUNT NOI !
darkofeel
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.