Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Carburatoare noi dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Lucian MC
Am de vanzare 10 carburatoare de dacia noi noute . 4 din ele sunt impecabile cu toate sigiliile si cu suruburi noi care prind cablul de acceleratie si costa 90 lei bucata negociabile si 6 sunt cu sigilii fara suruburile care prind cablul de acceleratie si costa 70 lei bucata . Sunt noi reglate pe banc dintr-un stoc mai vechi.
Contact: Telefonic:0754301560
YM:lucian_leone
La cerere postez mai multe poze detaliate .

11 Aug 2012, 19:53:
Up
Lucian MC
Up,2 date.
M5665
Vreau si eu un carburator complet, v.am trimis PM.

Multumesc.
payty
sunt facute de Carfil sau chinezesti?


Intreb pt ca par putin diferite de cele originale.
Lucian MC
Nu stiu daca sunt carfil sau nu , Ele au fost in cutii de origine dacia/ renault cu holograma dar cutiile sunt distruse de la umiditate . Pe masina nu am vazut diferenta fata de carburatoarele pe care le aveam decat la felul in care mergea motorul ,in sensul ca mergea mult mai rotund decat orice carburator pe care il avea. Daca doriti postez mai multe poze cu ele ca sa va dati seama ,oricum deja 3 la 70 lei sunt date si unul la 90 lei fara probleme la montaj si cu consum mai mic decat originalul care il aveau persoanele .... Care doreste mai multe poze spunetimi.
Lucian MC
Inca unul la 70 a plecat . Intradevar nu sunt produse de carfil am intrebat un batran ,dar respecta cotele carfilului si ca,functionalitate sunt la fel . Mai vand si pompe de benzina electrice pentru dacia 1310/1410 facute din pompe de cielo pentru cei pe gpl sau pentru care vrea sa nu mai dea la cama =80 lei . O sa postez poze peste 2 zile cand fac mai multe . Numai bine .
Dragos BN-LIA10
Buna ziua!

V-am trimis PM.
Lucian MC
Inca 2 sigilate au plecat la colegul si mai adaug 2 .
Lucian MC
Adaug 10 repartitoare NOI -30 lei bucata ,am ambele modele.
aurel82
Buna ziua,
poze cu pompa se poate?
Va ocupati de reparat/restaurat carburatoare?
Multumesc,
Aurel
Lucian MC
Poze cu pompa electrica inca nu am caci telefonul cu care faceam poze ( un nokia n95) s-a hotarat sa ma lase cu ochii in soare pana ii schimb banda de display. Ma ocup si de restaurat carburatoare dar depinde de starea lor . Sunt unele care nu se pot reconditiona corect.
Ca sa fac un mic update cu ceea ce am la ora asta
3 Carburatoare sigilate noi cu surub pentru cablul de acceleratie-90 lei bucata ,4 carburatoare cu sigilii fara surub pentru cablul de acceleratie -80 lei bucata , 2 carburatoare fara sigilii dar neumblate la ele ,sigiliile fiind distruse din diverse motive-70 lei .
5 pompe de benzina electrice adaptate pentru dacia carburatie - 80 lei bucata ,dar aveti nevoie de o mica modificare la pompa masinii care merge pe axul cu came ca sa o pastrati pentru retur si pentru garcea sa nu va faca figuri.
15 Repartitoare de ASAM noi modelul fara retur-20 lei bucata
5 Repartitoare de uzina noi modelul fara retur-30 lei bucata
5 repartitoare de uzina noi modelul cu retur -30 lei bucata
Lucian MC
Up ,Adaug si 5 chei de bujii la 5 lei bucata ,.
ct-03-tvy
baga niste poze si cu repartitoarele !
baciudibaciu
Sunt pentru 1.3 -1.4 sau 1.6 ?
pe mine ma intereseaza pentru 1.3
Lucian MC
Poze cu repartitoarele voi baga in seara asta . Carburatoare am pentru 1.3 si 1.4 . Jigloare de 1.6 nu au niciunul.
Lucian MC
Up,nu prea am timp de poze si persoana care trebuia sa ma ajute cu pozele a uitat de mine...
Lucian MC
Up, Adaug 10 regulatoare de tensiune modelul electronic noi -10 lei bucata.
Lucian MC
Se mai adauga 2 relee de tensiune modelul vechi noi 15 lei bucata si un set de jante de aliaj facute pe timpuri copii dupa cele de renault 5 facute etanse pentru cauciucuri tubeles-500 lei. Jantele sunt modulare .

5 Sep 2012, 20:03:
Poze cu motorasul de baza pentru pompele electrice ,repartitoare de uzina si de asam si adaug 2 teuri amortizor de papuc -10 lei bucata. Jantele se potrivesc pe dacia .

5 Sep 2012, 20:27:
up

5 Sep 2012, 21:04:
up

6 Sep 2012, 19:59:
up
Lucian MC
up
Dragos BN-LIA10
Salut,

Niste fotografii mai detaliate cu jentile nu ai? Vad eu bine sau la doua dintre ele sunt suruburile de etansare toate desfacute? Si ce dimensiuni au?
Lucian MC
Poze mai detaliate o sa le fac zilele astea. Sunt destul de ocupat caci trebuie sa imi vopsesc masina.... Dimensiunile sunt inaltime 13 inchi si latime 5.5 j. Suruburile au fost date jos de mine pentru etansare. Tipul asta de jante se folosesc de regula cu camera. Eu am decis sa le fac etanse.
Dragos BN-LIA10
Atunci astept pozele si vorbim dupa despre ce si cum smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.