Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cutie viteze sau ce?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lnicodim
am o dacie berlina injectie din 2000,imi intra extrem de greu in treapta 1 celelalte normal acum 2 zile nu imi mai intra decat in treptele 1[FORTAT] si in treapta 2 iar in treptele 3,4,5 nu mai intra deloc dupa ce a stat 10 minute oprita imi intra din nou in toate vitezele exceptie treapta 1 care intra fortat tot timpul cand sunt in frana de motor se aude un harait in toate treptele,cutia este dupe un papuc din 2002 avea sigiliul pe ea knd am schimbat-o asta acum un an si i-am bagat si ulei placa,discul si rulmentul sunt noi am zis k e din cauza lor si le-am schimbat dar nu a fost asa,deci imi poate spune cineva ce problema am?
Iuli
Defecta cutia de viteza
lnicodim
maine am sa o dau jos si am sa aflu
sebymesteru
Ai verificat daca ai ulei in cutie?
stabil777
Baga-te sub ea ,poate s-au slabit suruburile tijei care face legatura intre cutie si maneta/schimbator. S-au jugul rupt,eu l-am sudatsi i-am pus intarituri.
lnicodim
azi am dat cutia jos si era pinionul de atac praf si un rulment[nu stiu exact cum se numeste] si ala era praf rulmentul a cauzat defapt uzura pinionului de atac am schimbat cutia de viteze si acum e ok
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.