Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: scapa gaz pe la valava de alimentare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lord_nosferatus
am o problema mai nasoala cu intalatia gpl , la antepen-ultima alimentare cu gpl am observat ca scapa gaz pe la valva de alimentare , am inlocuit bila metalica di valva de alimentare ca era ruginita si am alimentat din nou, tot scapa si aceasta data, am inchis robinetul de pe alimentare si am circulat asa, in weckend am incercat din nou sa alimentez de acesta data nu a mai intrat deloc gpl ,mentionez ca rezervorul este complect gol, ma gandesc ca sa blocat ceva supata din multivalva cum as putea sa o repar
va multumesc
bygy007
pai daca ai inchis robinetu cum vrei sa alimentezi ?
ai 2 supape una pe butelie si una pe teava aia intre gura de alimentare si butelie , care scapa , singura bila este la gura de alimentare, , atita timp cit supapa de pe butelie tine , nu ar trebui sa iti faci mari , probleme , totisi daca brei , ori schimbi gura de alimentare , ori incerci sa slefuiesti unde calca bila , da cu pisla si pasta daia de supape
lord_nosferatus
cand am alimentat am deschis robinetul ca nu is asa de prost iar in multivalva din cate stiu eu ar trebuii sa existe o supapa de protectie in afara de valva de alimentare

tin minte ca sa mai discutat pe forum de aceasta problema dar nu mai gasesc posts-urile
rog un moderator sau un user sa ma ajute
multumesc
lord_nosferatus
multumesc pt ajutor!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.