Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Silicon lichid
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
Abo
Vand silicon lichid pentru lustruit. Are un miros placut. Este un silicon foarte fin si poate fi folosit pentru a da luciu bordului, elementelor din plastic, elementelor din piele, anvelope, parchet etc.

Se umezeste o carpa de bumbac cu silicon (carpa o puteti folosi de mai multe ori pentru ca nu se usuca) si se da pe elementele dorite. Atasez cateva poze sa vedeti despre ce e vorba.

Pret: 45 lei/litru, expediez si mai putin de 1l.
Telefon: 0747.431.588

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


Abo
up!

[attachmentid=1627832385] [attachmentid=1627832386]
Abo
up! Pentru cei din Brasov se face proba daca doriti.
Abo
up!
marius80_eugen
Daca ai drum prin Bucuresti da-mi de stire ca vreau si eu 1 litru ! 0722.22.08.84 . Nu este nici o graba !
Abo
Ai PM.
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up! ...

[attachmentid=1627833831]
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
razvanache
salutare. m-ar interesa un litru. trimiti prin posta? cam cat e de subtire?
Abo
Salut.
Da expediez si in tara, taxele sunt de 8 lei/litru, iar daca doresti livrare prin posta, trimit cu 42 lei/litru ca sa fie suma rotunda biggrin.gif.
Ca si comparatie are o densitate asemanatoare cu cea a uleiului de motor.
Abo
up!
Abo
up! ..
Abo
up!
Abo
up!
vlad_popescu47
Salut!

Am o intrebare, ca nestiutor, care e diferenta intre cel lichid si ala care se gaseste prin magazine sub forma de spray?
Abo
Salut.
Daca te uiti pe eticheta sprayurilor la compozitie ai sa vezi ca au silicon ca acesta lichid abia 10-20%, depinde de producator si pret, restul sunt esteri pentru miros si alte gaze pentru presiune, de aici si durabilitatea acestuia lichid. Cu spray pot sa lustruiesc la saptamana si tot isi pierde luciul, cu acesta mult mai rar.
marius80_eugen
Am cumparat 1 litru si este totul ok ! L-am incercat pe masina pe plastice , dar si pe cauciucuri , arata super ok . L-am folosit si pe cateva calculatoare ( dupa curatare , puti silicon face minuni ) .
Efectul este acelasi ca si siliconul in recipiente mici de pe piata , doar ca acela iese mult mai scump la litru .

RECOMAND produsul si userul !

Bafta la vanzare !
Abo
Multumesc de raspuns! Sa-l folosesti cu placere!

Am dat si eu pe televizor si imprimanta ... arata ca noi laugh.gif
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
brutus1789
Produsul este OK. Am mai avut odată , luat din comerț, la recipient mic.
Foarte economic și poate cel mai de calitate produs pentru lustruirea bordului.
Cu 2-3 măsuri (doape/căpăcele) de la sticlele PET, fac oglindă toată mașina (fără covorașe cauciuc și anvelope).
Singurul inconvenient ar fi că are un efect static în timp, mai ales dacă intră praf în mașină (în genul ecranului de televizor, sper să înțelegeți la ce mă refer), dar este Ok asta, și s-ar putea să fie chiar amuzant să te joci cu electricitatea statică.


PS» Produsul este : «preparat pentru lustruirea bordului pe bază de ulei siliconic» wink.gif
Abo
Multumesc de raspuns! Sa-l folosesti cu placere!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
gavrisan lucian
Doresc si eu 1L.Mersi!
Abo
up!
Abo
up!
marius80_eugen
Poate ar fi cazul sa amintesti baietilor ca iarna este bun de dat pe chedere , pentru a indeparta condensul si apa de pe ele , sa nu mai inghete usile , sa poata intra linistiti in masina si la -20' C .
Pana in prezent am "siliconat" 5 masini si toti posesorii sunt multumiti de produs si de efect . Bafta mai departe !
Abo
Mi-au spus doi colegi despre chedere, dar am uitat sa postez blush.gif Multumesc!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
scorpionul
Salut. Sticla in care il livrezi este de 1l sau de jumatate, 250 ml. Te intreb ca exista si in tirg la Vitan si vreau sa fac o comparatie de pret. In functie de raspuns doresc si eu un litru.
Stima.
0722241061.
Abo
Salut.
Bidonul este de 1 litru. Daca te intereseaza PM, sau mail. O zi buna!
Abo
up!
Abo
up!
Abo
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.