Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Okazie Volvo s40 2.0d momentum
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cojocaru27
Volvo s40 2.0d 136 cai varianta de echipare momentum cu partial piele, jante aliaj, proiectoare, cruise control, full electric, climatronic doua zone, senzor lumini, tempomat, are doar 63.000km foarte reali.
Masina are carte service unde sunt trecute reviziile facute la zi si se pot lua referinte si de la service, deci istoricul este 100% cunoscut. Sunt primul proprietar si masina a fost intretinuta corespunzator cu toate reviziile si totul schimbat la timp. Ultima revizii facundu-se la 60 000 cand s-au schimbat inclusiv placutele fata spate. Deci masina nu necesita alta intretinere pana la urmatoarea revizie. Detin deasemeni cauciucuri noi de vara pirelli si un set cauciucuri noi de iarna dunlop.

Pret 11.200 euro foarte putin negociabil.
0744 383 126
RadulescuRomulus
masina arata bine. daca poti, pune si o poza cu portbagajul [acesta este stresul meu din prezent]. + cat a costat masina de noua? din ce an?
cojocaru27
Iata si poza cu portbagajul. Acesta este destul de incapator, eu nu am avut probleme. Singurul compromis ar fi ca au facut gura de acces cam mica, ingusta, insa este destul de adanc si incapator. Iar banchetele din spate sunt si ele rabatabile.
Masina de noua cred ca a fost undeva la 26/27.000 euro asta prin 2007. Iar anul de fabricatie este 2007, o luna pe la sfaristul anului,nu am acum talonul dar revin cu informatia exacta.

30 Aug 2012, 11:30:
up
MuciX
QUOTE(Regulament)
4. Initiatorul topicului are dreptul sa foloseasca UP-uri O DATA in decursul a 24 de ore.


nono.gif
cosmin_2300
QUOTE(cojocaru27 @ 29 Aug 2012, 17:36)
Sunt primul proprietar si masina a fost intretinuta corespunzator cu toate reviziile si totul schimbat la timp.
*




QUOTE(cojocaru27 @ 29 Aug 2012, 18:41)
Masina de noua cred ca a fost undeva la 26/27.000 euro asta prin 2007. Iar anul de fabricatie este 2007, o luna pe la sfaristul anului,nu am acum talonul dar revin cu informatia exacta.
*



Ceva nu "se leagă". Spui că ești primul proprietar, dar nu știi cât ai dat pe mașină? mellow.gif
Legat de cartea aia de service, ai și facturi?
catageo
QUOTE(cosmin_2300 @ 30 Aug 2012, 12:23)
Ceva nu "se leagă". Spui că ești primul proprietar, dar nu știi cât ai dat pe mașină?  mellow.gif
Legat de cartea aia de service, ai și facturi?
*



Poate a cumparat-o de afara la mana a doua si e primul proprietar in tara.
vlad_popescu47
Daca a luat-o de afara NU inseamna ca e primul proprietar. Mi-a sarit si mie in ochi afirmatia lui.
cojocaru27
salutare, cartea service cu toate reviziile facut la service-ul bosch Di-Bas Motors cu toate facturile si cu posibilitatea de a verifica la service cand, ce s-a schimbat si cand s-a schimbat la masina. Acest service l-am ales pentru revizii in urma sugestiilor colegilor de pe club volvo unde sunt membru de cand am masina.
Masina este fabricata in 27.12.2007 si eu am cumparat-o de la o reprezentanta Volvo sin Spania cand avea doar 6000km si fusese masina pentru functionari de la reprezentanta. Achizitia am facut-o in 2008. Tot in 2008 am facut prima revizie la service-ul mai sus mentionat la 20.000km A urmat o a doua revizie in 2010 la 40.000km iar ultima revizie am facut-o in 2012 acum cateva luni la 60.000km cand am schimbat pe langa filtre (toate filtrele le schimb de obicei) si placute frana. IN rest masina nu a avut alte probleme si interventii. Toate aceste informatii se pot verifica la service-ul in cauza. Masina a fost rulata destul de putin dea lungul timpului si mai mult in concediile din afara pe care le-am facut cam de doua ori pe an, de accea am si facut reviziile la 20.000km cum scrie in carte (altii le fac mai repede in romania). Acum circa un an de zile am gasit-o zgariata in parcare si am revopsit pe casco aripa fata si usa dreapta, In rest nu are nici-o problema de niciun fel si istoricul si tot ce am spus eu mai sus poate fi verificat prin acte si prin orice tip de verificare la reprezentanta sau test auto. Daca mai sunt intrebari pot raspunde cu placere. Multumesc frumos pentru interes.
P.S. deasemeni masina stationeaza in majoritatea timpului in garajul institutiei la care lucrez in zona P.ta ROmana Bucuresti unde poate fi si vazuta.

31 Aug 2012, 10:45:
mai multe poze aici:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...70012980&type=3
george_slz
He he! Asta e "drama" celor cu masina de serviciu. Vindeti o masina cu putini km dar uzata moral. De dragul a nu consuma benzina/motorina pe bani, preferati masina de serviciu cu combustibil gratis.
Bafta la vanzare!
Totusi cel care va cumpara masina, va avea o masina cu probleme specifice varstei. Anvelope, curele si plastice mai putin rezistente in timp la o utilizare normala.
Andyno
cata invidie...uzata moral..

masina merita bani la cati km are...daca se mai si negociaza are un pret ok.

este pe net una cu 19 mii km din inamtriculata pe PH, la 4000 euro...dar cu volan pe dreapta.
cojocaru27
ma simt nevoit sa fac cateva precizari. NU am masina de serviciu. Sunt art director la o firma de publicitate si as fi curios ce art are in Romania masina de serviciu:). IN schimb am bicicleta, un frumos cube analog cu care ma mai dau fara rusine in lunile clade si uneori mai iau metroul ca nu-mi cade rangul si chiar ajung mai repede la serviciu. Masina am folosit-o cei drept mai mult in concedii prin afara. Dar na asta e la romani, placerea speculatiei - masina de serviciu:))) Whatever. Revenind la masina. Cauciucurile au fost schimbate pe la 45000km cu unele noi noutze. Toate 4 odata si o firma destul de cunoscuta, cu an nou de fabricatie, nu luate de la second sau aduse de prin Germania. Si nici nu am mutat anvelopele de pe fata pe spate cum se face pe la noi. Sunt chiar Pilelli potentza p6000 iar cele de iarna au fost folosite foarte rar, avand jante proprii deci sunt in stare foarte buna, ca noi. Si ele tot o marca buna un dunlop wintersport. Ambele pe 16. Masina chiar a fost ingrijita si chiar imi pare rau sa scad mai mult la pret. Prietena mea a vandut o scoda octavia 2 din 2008 cu 110mii de km cu motorizare similara dar cu echipare mult sub a mea cu 9600 de euro. Eu zic ca un volvo cu km astia si intretinuta cum este a mea merita 11.000 de euro. dar cum zicea, multi prefera bmw-uri aduse din germani cu km dati inapoi, toti pe la 105 mii fix la preturi aparent foarte bune si dupa ....apar frustraile pe forumuri. That's life!
cojocaru27
update pret 11.000 euro - mai mult decat ok pentru un volvo s40 din 2008 (12/2007) cu doar 60.000km reali, motorizare 2.0d 136 cai si echipare momentum.
cojocaru27
up

5 Sep 2012, 17:01:
up
cojocaru27
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.