Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
adriansera
Megane Manager 2008, primul proprietar, masina nerulata tinuta in garaj (datorita serviciului),masina intretinuta foarte bine. Motor 1.4 benzina, 100 CP, jante tabla 15, aer conditionat manual, volan piele, geamuri electrice fata, baterie noua (schimbata din cauza nerularii),interior nefumator. rulata pe E85. Carnet Service Renault. Impecabila tehnic si estetic. Nu sunt samsar. Accept orice test.
Schimbat capota, aripa dreapta si parbriz datorita unui scuterist beat
28129km reali.
Pret 7500 eur negociabil usor.
adriansera
relatii la tel. 0746246599
adriansera
Valabil, masina aproape noua.
adriansera
negociabil
GeorgeRenaultClioII
care este ultimul pret?
adriansera
Am scris usor negociabil, daca te intereseaza si vrei sa vezi masina, o sa primesti si referinte de la cei ce o cunosc (persoane autorizate) cred ca la7300 ne vom intelege. Totusi daca esti interesat te rog sa ma contactezi telefonic 0746246599. Multumesc.
adriansera
Valabil
adriansera
se mai poate negocia....
adriansera
valabil 7100 eur
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
solidconvert
Daca chiar iti doresti sa vinzi masina cred ca trebuie sa treci printr un proces considerabil de scadere al pretului... o masina de aprox 5 ani, cu un 1.4 submotorizat pentru caroseria aia, fara dotari, chiar daca are km putini nu cred ca sunt sanse... Sa nu ma intelegi gresit!... nu sunt interesat de achizitie, vreau doar sa te ajut...

Poti sa consideri Free Up postul meu!... wink.gif
adriansera
Multumesc de sfat, nu-mi doresc asa de tare sa o vand, este masina sotiei si nu mai circula cu ea. In acest caz astept oferte de pret.
adriansera
valabil
mnorel49
De acord cu observatiile lui solidconvert.In plus,o masina care nu circula "imbatrineste" mai repede.Ofer 5000e negociabil la vizionare.Mersi.
speedman
Scuze de off topic....., dar nu ma pot abtine:
domnule mnorel49 spuneati ca ati achizitionat un megane sedan... sa inteleg ca sunteti un pic neserios?
nu doriti sa vina la dvs. in Ploiesti cel care vinde masina? ca asa se poarta acum... Va sfatuiesc sa va cautati masina prin alte parti, oricum de la 7000+ la 5000 este cale lunga, dar banuiesc ca realizati acest lucru.
p.s. persoana in cauza a fost interesata de masina mea, a vazut o in Ploiesti si am stabilit in mare procedura referitoare la vanzarea masinii (precizez ca aveam pe ea interior de RS si urma sa l schimb cu unul aferent echiparii masinii mele pentru ca pielea deranja si oricum ceream mai putin fara interiorul de piele). Saptamana urmatoare am mai discutat telefonic si isi mentinuse intentia de a cumpara masina, urmand sa vina in Bucuresti pentru perfectarea actelor la momentul in care eu primeam interiorul stock comandat de la cineva din Hunedoara. Dupa 2-3 zile am vazut un apel de la dumnealui si un mesaj de genul... mi am gasit masina, mersi.. Concluzia este simpla... o persoana interesata vine sa vada masina oriunde s ar afla ea, eu am fost la Constanta si Cluj sa vad masini care m au interesat, nu mi am permis sa chem pe cineva din nu stiu ce localitate sa vada masina...
Revenind la topic, bafta la vanzare!
mnorel49
Mersi pentru aprecieri.Intr-adevar esti barbat.
Bafta la vinzare pentru adrianserea.
mnorel49
Pentru Speedman,acum am gasit timp sa raspund,fiindca nici eu nu ma pot abtine.
Am renuntat fiindca am gasit un megan inmatriculat in Ph. dar care din pacate a prezentat defectiuni costisitoare la verificarea la Service,dar nu asta e problema.Am considerat ca masina ta nu era pregatita de vinzare,deoarece impunea niste cheltuieli suplimentare urgente si aici ma refer la schimbarea distributiei care depasise 2 ani fata de prevederile producatorului,verificarea sau chiar demontarea instalatiei de gaz,de care chiar singur te plingeai ca iti produce necazuri,inlocuirea aripii fata lovite si poate altele.Doar nu credeai ca luam masina fara o verificare la Service?Totodata cred ca schimbarea interiorului a durat prea mult,ceea ce a fost in favoarea mea totusi fiindca am putut sa ma documentez.Privind drumul facut de tine la Ploiesti,tu ai venit la minastirea Ghighiu sa te rogi,ocazie cu care am vazut masina.Iti reamintesc ca ne-am inteles ca in cazul in care gasim o alta oferta sa ne anuntam reciproc,ceea ce am facut.Deci in concuzie,cine e neserios?
Iti doresc sa te bucuri de noua masina cumparata,sa faci km. cit mai multi si fara reparatii.Mersi.
speedman
Am putea sa continuam la nesfarsit, dar nu cred ca este cazul....
Masina nu avea distributia schimbata, dar primeati kit ul de schimbare original renault, plus ca nu v am ascuns acest lucru;
Instalatia gpl este in garantie, nu v ar fi costat 1 leu sa o reparati/regalti/ajustati, cu toate ca cei de la gpl spun ca totul este in regula (pb apareau doar cand era foarte cald afara si mergeam din aproape in aproape), oricum v am spus ca o pot da jos si va mai scad din pret....
Aripa tb schimbata nu va contrazic, iar referitor la deplasare nu am spus ca am venit special pt intalnirea cu dvs, am imbinat utilul cu placutul, dc tot am ajuns in ploiesti era pacat sa nu ma opresc la ghighiu cu familia.
Nu puteam pune orice jeg de interior pe masina in conditiile in care masina arata foarte bine, ideea este ca dupa 3 zile am gasit si l am comandat. Din acel moment a mai durat 2 zile pana la pus la curier. In momentul in care a ajuns, dvs nu mai erati interesat, iar eu am ramas cu un interior in plus, adica 300 euro pierdere. Legat de testare am spus ca o puteti testa unde vreti dvs, la orice service. De asemenea m ati rugat sa i scot si fiscalul pentru a nu mai pierde timpul cand veniti sa facem actele. Si inca ceva, erati foarte hotarat si dupa ce ati mai vazut 2 masini, zilele urmatoare (sau cel putin asa am inteles eu).
Ca sa terminam, cu scuzele de rigoare initiatorului topicului care n are nici o vina cu cele intamplate, haideti sa o lasam asa, e mai elegant. Mult succes la cautari!
Bafta la vanzare si tie adriane, vei avea nevoie pentru ca momentan cumpara masini doar oportunistii, cei care au impresia ca te prind la inghesuiala si esti disperat sa o vinzi sau samsarii care ofera preturi foarte mici.
adriansera
Multumesc Speedman, nu ma grabesc sa o dau si astept oferte de la cei interesati.
mnorel49
Adrianserea-ai cerut oferte,eu ti-am facut,politicos era daca raspundeai.Nu sunt nici oportunist,nici samsar,sunt realist.Bafta.
adriansera
fara suparare, daca erai realist fii sigur ca raspundeam.
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
mnorel49
Scuze,se pare ca eu am facut singura oferta concreta,care este inca valabila.
adriansera
Multumesc, mai astept, nu ma grabesc, masina sta bine in garaj.
Simy
Salut!
Un schimb te intereseaza?
Vezi anuntul meu.
adriansera
Multumesc, nu, vreau sa o vand pentru ca nu este folosita.
adriansera
Valabil
adriansera
inca valabil
mihaimonx
cumpar planetara dreapta si bara torsiune - renault kangoo 2007 1.9d 4x4
sper sa nu tb sa caut in bg
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil si la multi ani tuturor membrilor reno forum.
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
adriansera
valabil, taxa platita nerecuperata
adriansera
valabil
adriansera
inca valabil
adriansera
valabil
adriansera
valabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.