Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] dacia solenza 1.4
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
alexandrusiri
Vand Dacia Solenza 1.4 mpi, Comfort 2003
Masina este fabricatie noiembrie 2003,sunt al2-lea proprietar de la 34000 km in pana in present la 118000km.
Merge fara nici o problema,nu consuma ulei .Am reparat oalele la amortizoare spate si antifonat dupa reparatie.
Imbunatatiri:
Ceasuri logan cu computer de bord;Oglinzi electrice si incalzite; Alarma;Radio cd player si comenzi la volan;Incalzire in scaune originala Renault; Jante de aliaj R14 originale;Geamuri electrice cu comenzi pe portiere;Proiectoare ceata;Deshidere electrica portbgaj din interior si de pe cheie;Modul inchidere centralizata cu cheie tip briceag cu blocare/deblocare masina si deschidere portbagaj de pe telecomanda;Presuri fata-spate cu sigla solenza;Lumina portbagaj;2 seturi de roti(vara si iarna).
S-au inlocuit:
Distributia,curea alternator,discuri frana,lichid frana, toate de origine la 60000 km.
Saboti spate(ferodouri),repartitor,toate de origine la aproximativ 90000 km.
La fiecare 10000km se face revizia cu ulei Castrol magnatec 10w40,filtru ulei mahn si filtru de aer mahn
s-a mai schimbat 1 rand de pivoti
boina de inductie pt ca nu mai tragea si s-a demonstrat ca ea era cauza
Masina merge si trage foarte bine.rugina are doar ce se vede,nu are hibe ascunse.
PRET : 1700 EURO usor negociabil
CONTACT : 0745319946 SIRITEANU ALEXANDRU
o sa pun si poze mai pe seara sau maine .
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up.masina se poate vedea in iasi in fata la autocenter pacurari
br0klyn
Distributia la 120 de mii trebuie facuta ,nu ?

Probleme la masina , atat la aspect cat si tehnic ?
alexandrusiri
exact.trebuie facuta distributia la 120 mii km.probleme tehnice la motor nu sunt si nici nu am avut,in rest mai are niste puncte de rugina,o sa pun poze maine mai pe dupa amiaza .promit.masina are acum 119 mii deoarece am facut un drum iasi- bucuresti dus intors.consum la intors conform cb este de 5,8 la mers linistit dar aste e in functie de stilul fiecarui sofer.
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up.[attachmentid=1627837801] [attachmentid=1627837802] [attachmentid=1627837803] [attachmentid=1627837804] [attachmentid=1627837805] [attachmentid=1627837806] [attachmentid=1627837807]

<span class='edit'>17 Sep 2012, 18:04:</span>
[attachmentid=1627837808] [attachmentid=1627837809] [attachmentid=1627837810] [attachmentid=1627837811] [attachmentid=1627837812] [attachmentid=1627837813] [attachmentid=1627837814]
nu am stiut cum sa pun mai multe poze si am postat de 2 ori.
donlucyan
Arata bine mertia bani ,cu toate ca are cam mult rugina dar aia e .
Bafta la vanzare!
alexandrusiri
up. multumesc.am incercat sa am grija de ea cum am putut mai bine.pe capota sunt cateva puncte de rugina din iarna trecuta de la griblura aruncenzurata de tiruri sau celelate masini,iar la stalpul din dreapta e ceva superficial.in rest nu mai are nimic.oalele spate au fost reparate si antifonate.nu incerc sa ascund nimic pt ca nu vreau sa irosesc timpul nimanui.
alexandrusiri
up
alexandrusiri
Up
alexandrusiri
Up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
Up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
Up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up. de maine seara masina poate fi vazuta in bucuresti deoarece voi fi acolo pana pe data de 26.
alexandrusiri
up
Andyno
1700 euro cu 1100 mii km si coapta de rugina?

eu caut ptr un client de la munca o solenza...si sincer mai mult de 6000 mii lei nu face.

alexandrusiri
up.
ai vazut personal masina ca sa zici ca e coapta de rugina?
te-as ruga sa te abtii de la astfel de afirmatii daca nu ai vazut macar o data masina.
br0klyn
QUOTE(Andyno @ 16 Oct 2012, 12:19)
1700 euro cu 1100 mii km si coapta de rugina?

eu caut ptr un client de la munca o solenza...si sincer mai mult de 6000 mii lei nu face.
*



Off : Cauta pana gasesti tu solenza la 6000 de lei ! Singur la acesti bani gasesti vre-un taxi sau una sparta , rupta'n doua !

On : Pacat de acele puncte de rugina alexandru , in rest masina arata destul de bine . Spor la vanzare .
alexandrusiri
multumesc.
Andyno
6000 lei atat face masina..maxim..

1700 sunt altele in stare mult mai buna..crede-ma ca am vazut 30 de solnite in tot bucurestiul..si mare i gradina lui dumnezeu..cat de proasta poate sa fie tabla si caroseria in sine. zic la modul general.

alexandrusiri
scuza-ma ca iti zic.dar atunci mergi si ia alta cu 1700 si laso pe asta in pace.
alex_DNK
free up..bafta la vanzare! masina arata bine.
alexandrusiri
multumesc. upp
alexandrusiri
up. pret nou 1600 euro
alexandrusiri
up. ieri masina a primit ulei si filtre noi.km actuali 120100
alexandrusiri
up.
Sir Andrew
Fara suparare am avut solenza si stiu ce inseamna rugina la o Solenza. A ta e mancata de rugina, capota, aripi, praguri, balamele de la usi, si asta numai din poze, cred ca daca ti-o cauta cineva care se pricepe, e jale ce gaseste.
Considera-l UP.
alexandrusiri
up
alexandrusiri
up.1500 euro
alexandrusiri
up
paul_78f
macar omul e sincer , bine ca nu le-a acuns , putea face un retus la capota colo colo si se ascundeau petele de rugina!
Eu zic ca la un 1300-1400 de eur masina se poate vinde lejer !
Bafta la vanzare !
alexandrusiri
multumesc.nu vad ce rost avea sa fac asta si apoi la prima ploaie sau prima zapada sa iasa iar si apoi sa imi sui omul in cap.oricum nu sunt grave.
am spus ca e negociabil.
up.
paul_78f
Din ce an ai devenit proprietarul ei ?
Pentru ca aici avem doua piste de plecare ptr rugina pe care o are
-ori primul proprietar si-a batut joc de ea si nu a pus nici un gram de vaselina unsoare sau ceva care sa o protejeze
-a doua a fost o masina cu un lot de tabla f proasta( asa am avut la supernova )
alexandrusiri
din 2008 este la mine.punctele de rugina de pe capota sunt aparute iarna trecuta de la griblura aruncata de rotile tirurilor.
paul_78f
rugina este patrunsa de interior, a stat apa intre tabla si armatura capotei la falturi si de acolo a inceput !
O poza cu oalele care au fost reparate se poate ?
alexandrusiri
se poate.maine o sa fac poze si la oale
alexandrusiri
si pozele promise,cu mentiunea ca rugina a fost numai pe partea dreapta si numai de o palma,dar si cea din stanga a fost data cu antifon si arata ca cea din dreapta.oalele au fost facute la axel in bucuresti.[attachmentid=1627848699] [attachmentid=1627848700] [attachmentid=1627848701]
imi cer scuze pt intarziere.
alexandrusiri
Nu multumesc.tocmai de asta o vand ,pt ca e pe drum o alta masina.altfel nu ma gandeam sa o dau
alexandrusiri
up
paul_78f
multumesc pentru pozele cerute!!!!!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.