Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despartire DSN! :(
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
M_OVidiu
A venit momkentul sa imi iau ramas bun de la forumul Dacia, dar raman in familia Renault! Am facut tot posibilul in ultimele luni sa fac un upgrade la maisna ! Am prins un chilipir si nu am ezitat! Am reusit sa achizitionez un Renault Symbol! Nu sariti pe mine ca e o masina naspa, masina e tanara din 2007, km putini, intretinuta in reprezentanta Renault din Cluj.

A fost o placere sa fac parte din familia Dacia.
Va urez drumuri bune si fara defectiuni!
Tot respectul pentru forumistii priceputi!
Iulikk
Multi kmp!!
Victorine
Ce inseamna kmp, ca tot vad in ultima vreme la urari cand isi ia unul o masina noua?... Kilometri patrati? Ce sens are?
Victoras2001
Mi s-a pus un nod in gat.
Maskatu
Daca symbol e naspa, atunci dsn cum mai e? Felucitari pt achizirie. Este o masina foarte buna. cat ai dat pe ea? ce motorizare? pozee
and_rei
QUOTE(Victoras2001 @ 9 Sep 2012, 15:54)
Mi s-a pus un nod in gat.
*



De ce?
Ryco1
O s-ai simta lipsa radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
ORIJINAL21
km patrati... = de-a rostogolul?? argue.gif
cosmin_2300
QUOTE(Victorine @ 9 Sep 2012, 16:49)
Ce inseamna kmp, ca tot vad in ultima vreme la urari cand isi ia unul o masina noua?... Kilometri patrati? Ce sens are?
*


"chilometri plați". Un poștaș celebru a scris asta icon_mrgreen.gif
M_OVidiu
"cat ai dat pe ea? ce motorizare? pozee"
Pretul de achizitie a fost 1800 euro! motorizare ca si pe DSN acelasi K7J, 8 valve 1.4 MPI. 131641 KM parcursi. Pozele vin in curand!

Cand am zis sa nu sariti pe mine cu texte de genu ca e naspa si altele, ma gandeam ca o comparati cu Loganul. Parerea mea e ca e intr-o clasa superioara Loganului.
spielbergl
Exact la fel ma bate gandu si pe mine sa fac ca tine smile.gif
Symbol mai nou de 2007 climatronic daca se poate.
jaaL
1800 de coco din 2007... imi vand solenza si mai pun ceva si iau si eu unu' blush.gif
spielbergl
blink.gif Acum am citit si pretu' ai prins o mocaciune smile.gif
Multi km kmp kmc wink.gif cum vreti voi!
powertodacia
symbol renteaza numai la 1.5 dci 65 cai care consuma cu pipeta.
din pctul meu de vedere ..nu ai facut nimic.
M_OVidiu
Buna dimineata!
@powertodacia tu crezi ca nu am facut nimic, poate in cazul consumului, dar in rest e o afacere super OK. Sunt satul de cei care stau pe margine privind cum unii isi fac viata mai buna si tot baga diverse motive ca aia nu si tot asa.
Renaultul asta nu are nici o problema din cele care le are Dacia, nu rugineste vazand cu ochii. Nu vreau sa deschid discutii in contradictoriu despre Dacia si Renault, dar 1.5 dCi nu mi-am permis sa iau, care chiar mi-l doream .
mafiozzo
Nu vreau sa fiu rau, dar eu privesc asa lucrurile : Cum poate fi o masina care de noua are o valore mica?
spielbergl
Ieftina si ok sa-ti faci treaba cu ea. Am vazut destule Passaturi din 2010 chiar, pe platforma cu probleme la injectoare... Asa ca inainte sa investesc banii intr-o masina scumpa mai bine mi-as lua altceva, si mi-as lua o masina cu care sa ma pot deplasa din punctul A in punctul B.
Si cred ca ai facut o afacere foarte buna, e din 2007 mai are mult pana incepe sa rugineasca...
M_OVidiu
Este vorba de ? NU poate ruginii, deoarece partea frontala este din fibra de sticla. Acum o sa se zica ca in caz de accident e fix zero ca deh e plastic.
donlucyan
M_OVidiu-ai facut o alegere foarte buna,nu se poate compara supernova cu clio cat am tine noi la ele.Clio din 2007 face caca si pe logan dar pe supernova.
Motorul de 1,4 8v consuma umpik mai mult ca cel de pe supernova pt ca, clio este umpik mai grea .
Dar la pretul de 1800e mi se pare prea putin,sigur na fost avariata ,sau are 300000km de a vantuto asa de ieftin.
Nu mai baga in seama carcotasi care stiu decat sa zica ca nai facut nici o treaba daca ai luat clio sau ca nu se merita. A fost alegerea ta ,bani tai si acum este masina ta deci ,sa o stapanesti sanatos si la mai multi KM.

spielbergl-aici ai foarte mare dreptate cu cele scumpe,eu am dat la cc sa curat un injector 23 de mil.numai de curatat nu mai zic si de schimbat pt ca toate 4 duc undeva la 110mil .

M_OVidiu-de ruginit nu se poate vorbi mai ales ca are si anul 2007,clio lui unchemiu la luat rugina la aripile spate ambele,si la preguri asa umpik se vede niste galbeneala si este din 2001 .
M_OVidiu
Donlucyan multumesc pentru sustinere! Maine o sa vina si pozele!
gabriel.bv
@ M_OVidiu: felicitari pt noua achizitie..daca nu a fost lovita, ex taxi sau sa aiba probleme majore, chiar ai facut o treaba buna..sa o stapanesti sanatos si la mai multi km fara probleme smile.gif...asteptam poz(n)ele tongue.gifbiggrin.gif
M_OVidiu
Nu a fost taxi si nici lovita! smile.gif
and_rei
QUOTE(donlucyan @ 12 Sep 2012, 08:11)

,eu am dat la cc sa curat un injector 23 de mil.
*



Si ma rog de ce sa cureti un injector la CC asa devreme?
Maskatu
Obrazul subtire pe cheltuiala se tine, deaia nu avem toti masini straine...
donlucyan
QUOTE(and_rei @ 16 Sep 2012, 08:59)
Si ma rog de ce sa cureti un injector la CC asa devreme?
*



Poi imi scotea foarte mult fum in mers si la relantiu ,si singura solutie asta a fost .
Crezi ca daca e CC e cine stie ce masina? radmasa.gif .La ce bani am dat pe el ,ma si asteptam sa-mi face probleme de genu.
Oricum asta nu e o masina pt oricine,si cu ocazia asta o vand pt ca numi permit intretinerea ei. Acum isi asteapta noul proprietar in parcul auto bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.