Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] DACIA Sport
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
kitzsteinhorn91
Salutare. Dupa cum spune si titlul anuntului sunt interesat sa cumpar o Dacie Sport in vederea reconditionarii. Astept ofertele voastre. Multumesc. De preferat sa fie cat mai buna la tabla si sa aiba reperele originale indiferent de starea lor.
iulica89
http://daciasport.3xforum.ro/topic/8/Autoturisme/

Bafta!
kitzsteinhorn91
M-am uitat pe acolo dar nu e nimic concret. Sper sa gasesc ceva cat de curand...

11 Sep 2012, 16:23:
UP !!! Nu mai e nici o Sportiva pe aici de vanzare ?
kitzsteinhorn91
UP !!!
marius1978
Stiam una frumosa de vanzare prin Targoviste, dar nu mai am nr. de telefon, o sa ma duc saptamana viitoare sa incerc sa dau de masina daca nu cumva o fi dus-o la rabla sau nu o fi la garaj, ca stiam cam pe unde o mai lasa parcata, arata foarte bine masina, nu era ruginita, culoare aurie fab. 1985-1986 parca. Te sun eu daca dau de ea.
kitzsteinhorn91
OK. Multumesc mult. Astept un semn !
kitzsteinhorn91
UP !!!
cata50
Stiu una rosie in Botosani. In stare originala. Cere 1200 lei pe ea fix. Daca vrei, iti dau PM cu numarul omului.
kitzsteinhorn91
OK. Multumesc. Da-mi un PM cu toate datele. In ce stare este masina ? Usa lunga sau scurta ?
dacia_gpg
am si eu una de vanzare:0741/90.66.87
kitzsteinhorn91
UP !!!
cata50
Ai PM! biggrin.gif
kitzsteinhorn91
UP !!!
kitzsteinhorn91
UP !!!

28 Sep 2012, 17:08:
@cata50: Am vorbit cu domnul respectiv acum aproximativ doua saptamani si i-am spus ca sunt destul de hotarat sa cumpar Sportiva. A zis ca sa astept pana la finele lunii cand soseste sotia caci masina este pe numele dansei. Am sunat si zilele astea in speranta ca voi afla macar cand va fi posibila toata treaba asta, dar ori nu raspunde la telefon, ori imi respinge... Asa ca pot spune ca imi continui cautarea.

29 Sep 2012, 16:53:
UP !!! Vreo Sportiva pe aici ?

30 Sep 2012, 17:20:
UP !!! Astept oferte !
kitzsteinhorn91
UP !!!
mishu_lover
tin sa te informez ca nenea Vasile din Botosani mi-a impins exact aceeasi scuza, si eu stau si il astept din august, mi-a spus sa astept pana la sfarsitul lui septembrie si acuma cand il sun face exact la fel ca si la tine mad.gif
M.C.
Salut !
Pe asta ai vazut-o ?
E de la noi din sat,si pare destul de sanatoasa.
http://www.tocmai.ro/dacia-1410-sport-4613476.html
Spor la treaba !
kitzsteinhorn91
Faina Sportiva crem, dar sincer nu dispun decat de maxim 2.000 RON. Daca nu se da pana luna viitoare poate fac rost de niste bani.
In legatura cu domnul de la Botosani, sa inteleg ca si tu esti pe lista de asteptare ?

L.E: L-am sunat pe domnul din anunt (cel din Ploiesti) si mi-a spus ca masina s-a vandut. Deci cautarea continua ! smile.gif
mishu_lover
Sincer cred ca s-a razgandit si nu mai vrea sa o dea. Oricum a fost pusa in vanzare prin ianuarie si nu cred ca am fost noi singurii care au intrebat de ea de atuncea.
kitzsteinhorn91
Eu sincer o sa mai tot insist pana ma lasa nervii si o las balta. Nu de alta, dar este o masina rara Dacia Sport, si doi la mana este model cu usa lunga. Acum cum mi-o fi norocul biggrin.gif

3 Oct 2012, 18:38:
Sus cu Sportiva !
kitzsteinhorn91
Se poate inchide. Am intrat in posesia Sportivei de la Botosani. Va incepe cat de curand reconditionarea acesteia timp in care daca se poate voi deschide un topic cu cele necesare. Va multumesc !
mishu_lover
Iti dai seama ca am sa te pomenesc mult si bine pentru ca mi-ai suflat-o de sub nas laugh.gif (glumeam)
fa un topic pe dacia sport club sa vedem evolutia

8 Oct 2012, 17:26:
apropo, eu inca sunt in cautare de sportive, deci sa curga anunturile... icon_mrgreen.gif
kitzsteinhorn91
Poti prelua tu topicul daca e. Masina nu e nici pe departe cum era laudata pe net. E destul de lucru la ea pana o sa ajunga asa cum imi place mie. Motorul am ramas impresionat de el cum poate sa traga, mecanica e ok, in schimb a fost vopsita de un "profesionist", e umflata peste tot, aripa stanga spate e mai mult chit decat tabla, electrica e varza, interiorul la fel, iar suportul de la punte de pe dreapta a fost schimbat si puntea e acum un pic mai mult cas. Oricum la banii aia, mai bine zic mersi. Oricum proprietarul fereasca Dumnezeu sa aveti de-a face cu astfel de oameni...
mishu_lover
nebun, nebun, dar totusi a tinut la masina , ca putea sa o dea la rabla si lua mai multi bani pe ea
spre exemplu...
Dragos BN-LIA10
QUOTE(mishu_lover @ 8 Oct 2012, 18:10)
nebun, nebun, dar totusi a tinut la masina , ca putea sa o dea la rabla si lua mai multi bani pe ea
spre exemplu...
*



asta am vazut-o si eu acum citeva luni, era in primul sat dupa oradea in drum spre arad.... arata in poza mai bina decit in realitate smile.gif
kitzsteinhorn91
Pai oricum mi-a zis omul ca daca nu o cumpar oricum o duce la REMAT. Acum vreau sa incep sa adun piese pentru ea, am facut o lista provizorie sper sa gasesc tot ce imi trebuie. Voi deschide si un topic cand va fi cazul la Jurnal de bord.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.