Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cod rulmenti alternator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
walleye
am cautat prin arhiva, am gasit cum se schimba rulmentii la alternator, cum se testeaza alternatorul samd dar
datele de indentificare ale celor doi rulmenti nu le-am aflat.
DodoBird
QUOTE(walleye @ 22 Aug 2005, 15:11)
am cautat prin arhiva, am gasit cum se schimba rulmentii la alternator, cum se testeaza alternatorul samd dar
datele de indentificare ale celor doi rulmenti nu le-am aflat.
*



Pai desfaci intai alternatorul si vezi ce rulmenti gasesti , zice lumea ca ar fi cel putin 2v tipuri de alternator aferent la rulmenti. De exempolu la mine in fund este unul mai mic decat in fata. Mergi cu axul la magazin si iei ce trebuie. Atentie rulmentul mic nu ai sanse sal desfaci fara presa speciala !
ViperRS
6203-2RS-C3 fi 17*40*12
6201-2RS-C3 fi 12*32*10
ydaniel
am eu 2 noi nouti,pret 100.000 rol!de alexandria
walleye
@toti: multumesc pentru raspunsuri

@ydaniel: buna oferta dar 1) sint in timisoara 2) am gasit la acelasi pret NTN (americanesti) cu 7 ani garantie

@dodobird: oho, n-ai idee citi rulmenti "imposibil de montat si demontat fara presa" am montat si demontat
fara presa, cu ciocanul si alte unelte romanesti... cind esti la mama dracului, ploua, presa din talcioc s-a rupt etc
devii superman, zau asa. cu mina ii depresezi! oricum, ii monteaza profesionist indivizii de la magazinul de rulmenti ca altfel nu-mi dau garantie.

daca mai doreste cineva sa discute/intrebe de rulmenti, daca nu din partea mea se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.