Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am o intrebare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
gigel73
[FONT=Times][COLOR=red][SIZE=14][COLOR=green] NU POT INTELEGE DE CE MODERATORII DE PE ACEST FORUM NU SUNT CORECTI INCHID UNELE TOPICURI SI UNELE CE AU ACELASI CONTINUT NU LE INCHID . EXEMPLUL CONCLUDENT TOPICUL MEU CU DEZMEMBRAREA RENAULTULUI 19 (VAND)piese auto din dezmembrari. si alt topic cu (vand)piese renault a lui vionic este lasat deschis de timp indelungat.
ce sa cred ca unii sunt favorizati cam asa stau lucrurile aici
SA VA FIE RUSINE DOMNILOR MODERATORI SI AM RUGAMINTEA SA MI SE RASPUNDA
cj98czh
Domnul meu ... hai sa ne intelegem .... aria pe care era pus anuntul tau este una tehnica, deci comform regulamentului nu are ce sa caute acolo anunturi de vanzare-cumparare ... totusi pentru ca este o arie cu masini vechi si la care piesele se gasesc mai greu am hotarat sa nu stergem anunturile si sa impartim sanctiuni ci doar sa le inchidem ... dar la cum s-au inmultit in ultimul timp anunturile de vanzare-cumparare acolo cred ca se va impune aplicarea regulamentului la fel ca si pe celelalte sectiuni tehnice.

Acum ca anuntul nu stiu cui a ramas deschis .. s-a intamplat doar pentru ca eu sau ceilalti moderatori ai sectiunii respective nu l-au vazut ...

Cat despre "SA VA FIE RUSINE DOMNILOR MODERATORI" ... nu iti spun decat ca nu are de ce sa-mi fie biggrin.gif ... pune mataluta mana si respecta regulamentul si dupa aceea mai vorbim.

P.S. inainte de a te apuca sa faci critici mai bine te-ai uita mai atent si ai vedea ca in fiecare sectiune de la Renault Oldies este lasat intentionat cate un anunt in care se pot pune anunturi .... dar poate ca tu l-ai vrut sa fie doar al tau biggrin.gif

Spor!
Iulikk
Nu vreau sa deschid topic nou, dar am o intrebare: nu se poate face nimic contra lui rromica sau mihaiszabo sau logan777?

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3566324

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3561504
l@u
Am si eu o intrebare:
Mai modereaza cineva Bursa?
De curand am pus un anunt si rasfoiesc zilnic sectiunea Non-Auto.
Debandada curata,unu vinde 4 ceasuri in 4 topicuri,altul 2 biciclete in 2 topicuri,altul 2 machete auto in 2 topicuri 2 telefoane in 2 topicuri....si tot asa.
Mai este valabil pasajul ,,3. In cazul in care un vanzator are mai multe produse de vanzare, apartiinand aceleiasi categorii, el trebuie sa le adune pe toate intr-un singur topic, acesta nedeschizand un topic pentru fiecare produs (in cazul nerespectarii acestei reguli posturile vor fi alaturate de catre un moderator sau sterse/inchise)." din Regulament ?

Multumesc !
R19/16v
Click pe user posted image
Victoras2001
laugh.gif
Si p-orma-i dai 10% ca abuzeaza de report. tongue.gif
l@u
@ R19/16V functioneaza la fel ca si moderarea la bursa !
R19/16v
Daca nu esti multumit de mecanismul dedicat, nu te mai plange.
l@u
Multumesc de raspuns wub.gif dar mai insist totusi cu intrebarea, poate totusi raspunde vre-un moderator fara iz de mistocareala sau poate se ia atitudine.

Hotaraste-te odata sa nu folosesc butonul report(asa cum ai sugerat in postul editat) sau sa nu ma plang (atunci sterge-ti sectiunea Probleme forum),oricum in ambele variante raspunsul este genial !
bucatzel
La modul cel mai serios, la cat e de utilizata bursa, un report nu poate fi decat de ajutor.

Ca acolo, dracu'-i poate urmari pe toti.
R19/16v
Super! O sa "sterg-em" sau "sterge-m" sectiunea Probleme forum pentru ca tie nu-ti convine ca vinde unu' nush-cate telefoane in nush-cate threaduri da' ti-e sila sa dai click pe report cand vezi ca greseste.

Moderatorii isi fac treaba in masura timpului si chefului pe care il pot acorda acestei "indatoriri". Daca vreti sa ajutati cu report, bine. Daca nu, nu va mai plangeti!

Daca dai un search scurt dupa "vand" vei vedea ca sunt nici mai mult, nici mai putin de ~450 de threaduri doar azi.
Nu traieste nimeni pentru a modera! Toti moderatorii sunt voluntari si modereaza cand si cum pot!
l@u
Eu intru o data pe zi si numai cat imi caut topicul vad o multime de astfel de probleme,nu trebuie decat o data pe zi sa se urmareasca primele 2 pagini si bineinteles sa se aplice regulamentul.
R19/16v
De ce doar primele 2 pagini?
Bookmark la http://www.reno.ro/index.php?act=Search&CO...suser&mid=18053 si o sa-ti gasesti toate threadurile.
l@u
Stiu ,dar prefer sa rasfoiesc si de aceea am dat de topicurile problema.Pana acum nu am sesizat caci nu prrea am avut treaba pe acolo.
argon
QUOTE(l@u @ 10 Oct 2012, 22:32)
Am si eu o intrebare:
Mai modereaza cineva Bursa?
De curand am pus un anunt si rasfoiesc zilnic sectiunea Non-Auto.
Debandada curata,unu vinde 4 ceasuri in 4 topicuri,altul 2 biciclete in 2 topicuri,altul 2 machete auto in 2 topicuri 2 telefoane in 2 topicuri....si tot asa.
Mai este valabil pasajul ,,3. In cazul in care un vanzator are mai multe produse de vanzare, apartiinand aceleiasi categorii, el trebuie sa le adune pe toate intr-un singur topic, acesta nedeschizand un topic pentru fiecare produs (in cazul nerespectarii acestei reguli posturile vor fi alaturate de catre un moderator sau sterse/inchise)." din Regulament ?

Multumesc !
*



La pariu ca pe mine ma sanctioneaza instant un anume moderator care de altfel s-a bagat in seama si aici daca incalc ceva ? Deci de moderat se modereaza, dar asa in doru' lelii.
R19/16v
Dormi cum iti asterni wink.gif
l@u
Mai are rost sa amintesc ca si un moderator vinde 2 produse identice in 2 topicuri care pe deasupra sunt si sticky ?
argon
Nu-ti convine , dute in alta parte! raspunsul stas.
R19/16v
Ai dat Report la 19:50 si la 19:54 vii si te plangi aici?! Wtf's wrong with you people?!
Se discuta, se va rezolva! Vedeti-va de jurnalele voastre.
argon
Adica nu vede nimeni o luna de zile fara report? E chiar pe prima pagina a bursei, sare in ochi, ce naiba, deja devina penala scuza cu reportul. Si in p l u s , un moderator de la bursa a facut topicurile ala sticky, nu si le-a facut singur.
DragosP
Parțial s-a rezolvat.
Pentru restul adresez cea mai onestă rugăminte: dați report și includeți (pe cât posibil) în report link către topicele similare.
Vă mulțumim anticipat.
corbex
Alta intrebare: Nu s-ar putea separa bursa in 1.Vinzari si 2. Cumparari?
R19/16v
Dai un search cu [vand] daca vrei sa cumperi si [cumpar] daca vrei sa vinzi, ce-i greu?
marian-j
Am si io o intrebare:cum vine aia "-1New Messages"?
Am uitat sa trimit cuiva vre-un mesaj? rolleyes.gif
Asa sta de vreo trei zile.N-am nici un mesaj necitit si casuta e ocupata doar 44%.
[attachmentid=1627892499]
E buba pe undeva sau am clikait io ceva aiurea? unsure.gif
l@u
adica esti pe minus cu mesajele trimise , cred ca trebuia sa ii trimiti cuiva drag pemeul de rigoare ! biggrin.gif
corbex
A scris un singur mesaj, l-a trimis de doua ori. Deci stoc -1.
DragosP
E un bug de forum. Când o să primești un PM o să-și revină.
Markos
Bine, asta daca nu-l citesti tongue.gif
Cosmin.nova
mereu am fost curios daca moderatorii sunt platiti sa administreze forumul laugh.gif care ar fi ierarhia? cin e bossu cel mare?
DragosP
Secret
AR-18-MOS

QUOTE(Cosmin.nova @ 15 Jun 2013, 13:14)
mereu am fost curios daca moderatorii sunt platiti sa administreze forumul
*


Au primit cate un Logan, cand s-a lansat.
mac1
Ai gresit.
Aici au primit cate un Renault.
Pe forumul Dacia au primit cate un Logan.
iulica097
Ce harababura...intr-un fel au si moderatorii dreptate , nu ii obliga nimeni sa aibe grija de forum , este foarte mult de munca si nu e deloc usor sa stai sa citesti atatea pagini si sa fi atent la fiecare detaliu + ca regulamentul nu e usor de tinut minte , sunt oameni nu roboti si fac si ei ce pot si cat pot . Incercati macar sa va ganditi cum ar fi in locul lor si apoi sa vorbiti . Parerea mea...
Markos
Da.
gabize
QUOTE(mac1 @ 15 Jun 2013, 19:04)
Ai gresit.
Aici au primit cate un Renault.
Pe forumul Dacia au primit cate un Logan.
*



De ceva vreme se dau decât biciclete.
Ov
mai, io primesc bani $$$$
AR-18-MOS
Ai facut scandal ca n-ai primit Logan si acu' iti dau contravaloarea in rate? nedumerire.gif
Ov
pai logan a fost primu', apoi s-a dat laguna (nu conta ca esti moderator pe daciaclub sau reno, tot laguna se primea) si acu' se dau bani ca masini avem deja wink.gif
tunderbird
Da' garaje nu se dau? Ca m-as face si eu pentru unul...
DragosP
Ai pile?
corbex
Am inteles ca, optional, plata se face si in piese de IMS.
argon
QUOTE(marian-j @ 14 Jun 2013, 13:14)
Am si io o intrebare:cum vine aia "-1New Messages"?
*



E de la mine, sau o sa fie, cand primesc coletul o sa revi pe zero.
Cosmin.nova
deci Alex e bossu laugh.gif
DragosP
Care?
corbex
A Lex.
marian-j
QUOTE(DragosP @ 14 Jun 2013, 14:10)
E un bug de forum. Când o să primești un PM o să-și revină.
*


Multumesc,Dragos! smile.gif
Ai dreptate;cativa colegi mi-au trimis niste mesaje-test si totul a reintrat in normal.
Le multumesc si dumnealor pentru amabilitate. worship.gif
bucatzel
QUOTE(gabizegrean @ 15 Jun 2013, 21:58)
De ceva vreme se dau decât biciclete.
*



Sehas, as putea adauga.

QUOTE(Ov @ 16 Jun 2013, 00:05)
pai logan a fost primu', apoi s-a dat laguna (nu conta ca esti moderator pe daciaclub sau reno, tot laguna se primea) si acu' se dau bani ca masini avem deja wink.gif
*



Io tot amenint ca o sa fac plangere la ITM, pana la urma, o sa ma tin de cuvant. N-am primit nici macar un kit de peticit camera la tohanul ala.
Markos
Păi tu moderezi pe secțiunea de antichități, e normal să primește o laie sleep.gif
bucatzel
bine-bine, si de la motorsport??? Macar un Logan Cup, ceva.
corbex
Un Cup plin cu coniac Logan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.