Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: My car
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Bogdan Ionut
Am deschis acest topic sa va prezint masina mea.
Logan Preferance an 2006 actual cu 70.000km.
Imbunatatiri facute:
-xenon
-montat instalatie AC
-deschidere portbagaj din buton
-cotiera de laguna 2
- aeratoare schimbate
-mocheta pe usa interioara portbagaj
- montat duze (stropitori) partbriz cu 4 jeturi.
- stickere pe stalpi usa
Doresc sa stiu parerea dumneavoastra si noi sugestii de imbunatatire.
Imi cer scuze daca nu am deschis topicul unde trebuia, sint nou aici pe frum.

<span class='edit'>2 Oct 2012, 12:46:</span>
Si inca niste poze.
Astept pareri si ideii noi.
Sir Andrew
Foarte curata masina.
Vezi ca exista jurnal de bord.
Lostboy
De mare angajament prinderea consolei de laguna cu consola centralã. up.gif
Bogdan Ionut
O sa mai postez poze cronologic cu lucrarile ca deh a aratat si mai naspa, cind am avut o inspiratie proasta cu un colant smile.gif dar a fost provizoriu.
Ps. Toate modificarile sint facute de baiatu cu minuta lui, exceptie montarea AC - montat de un mecanic de la Dacia smile.gif si legaturile electrice la prizele de la consola de laguna - acolo m-a ajutat un prieten.
alexis
Rog moderatorul sa mute topicul la sectiunea Jurnal de bord. Cotiera de Laguna...e... montata la cum s-a nimerit, imbinarea cu bordul fiind dezatruoasa.
Sir Andrew
Cand pui niste poze, pune si tu dupa ce o cureti un pic, o speli, o coafezi.
Ti-ar placea sa iesi in oras cu o femeie murdara si nespalata?
Alex_Nanu
Zi-mi si mie de la ce masina sunt aeratoarele si daca se potrivesc fara prea multe modificari.
CriSTI68
aeratoarele sunt de peugeot
bobo77
Unele chestii sunt interesante, dar realizarea lasa de dorit.
Bogdan Ionut
Sir Andrew - prima data e curata:) , a doua oare e murdara smile.gif pai cum e:)
sau te referi la motor - acolo nu am spalat-o deloc.
PS. masina sta in parcare acum am un Logan de servici care il folosesc

3 Oct 2012, 08:58:
Pentru Alex_Nanu - dap aeratoarele sint de Peugeot nu mai stiu care, o sa caut si iti zic, luate de la dezmembrari.
Multe modificari nu trebuie sa faci:
1. scoti aeratoarele de Logan cu tot cu sistemul ala care intra in conducta
2. Tai aeratoarele de Peugeot la dimensiunea celor de Logan (alea de Peugeot sint mult mai lungi) sfatu meu e sa le tai putin mai lungi ca cele de logan ca sa nu gresesti.
3.Slefuiesti usor (foarte putin) in bord gaurile de la aeratoare astfel incat cele de Peugeot sa intre putin fortat si gata

3 Oct 2012, 09:00:
Astept si sugesti si alte idei.

3 Oct 2012, 09:06:
Si niste poze 2 pt Sir Andrew ai 4 cu farurile am pus o garnitura acolo in spatiu liber dintre far si caroserie.
Sir Andrew
Am fost ironic prim data. Am uitat sa las o grimasa, ceva pe acolo.
Arata mult mai bine, vezi poza 2. Dar interiorul?
Marius 77
QUOTE(Bogdan Ionut @ 2 Oct 2012, 12:35)
Am deschis acest topic sa va prezint masina mea.
Astept pareri si ideii noi.



Bogdan, bun venit pe forum. Eu nu sint adeptul modificarilor, imi place sa pastrez masina asa cum a venit ea din fabrica si de aceea nu am sa comentez modificarile facute. Dar daca tot ai scris ca astepti pareri, imi exprim si eu una. Da jos, sau schimba husele acelea albe pentru ca acum scaunele masinii tale arata ca niste saci de rafie umpluti cu paie. In rest, spor la surubarit.
Bogdan Ionut
O sa le schimb ideea este ca le-am luat fiind mai rezistente fiind un material de calitate nu porcari din alea cu bureti si nailon, de acord cu culoraea dar altele nu aveau.
O sa caut unele mai sport as vrea in Rosu si negru daca gasesc si un material mai rezistent.
bogdan_dsn
Consola centrala cu cotiera e de efect. Nu era mai simplu daca puneai cotiera originala? In pozele alea si schimbatorul e acolo ca nuca in perete.
hd85grf
pe celalat forum spunea-i ca o sa faci cu fibra imbinarea consolei de Laguna cu bordul( cu cateva luni in urma) nu ai mai reusit sa faci nimic?
baiku
Salut, imi poti spune cat te-a costat montajul instalatiei de AC (piese+manopera) ? O zi buna smile.gif
Bogdan Ionut
1. 450 euro instalatia de AC luata SH de la dezmembrari +3mil montaj
2. Da zicam ca o sa fac cu fibra asa este, dar cineva ma sfatuit ca mai bine nu fac, daca doamne fereste mai este nevoie sa umblu pe acolo ce fac ?, asa ca am lasat-o asa cum este.

29 Oct 2012, 11:52:
schimbatorul ce are? mie imi place inclusiv nuca aia care e montata e din piele. Imi place mai mult decat nuca aia butucanoasa de Ph1 care o avea.
Asta e cui nu-i place nu-i place si il sfatuiesc sa nu isi faca.
Andrey RMA
sall...cum ai antifonat bortbagajul?as dorii si eu sa fac la al meu:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.