Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bilet de Avion Online
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
MariusAnton
Buna ziua!


Sunt nou ca utilizator, dar citesc forumul de ceva vreme, iar acum as avea si eu o intrebare:


De unde as putea sa imi cumpar un bilet de avion, online? Ma refer la siteuri gen aerotravel.ro, vola.ro etc.


Stiu cum sa gasesc site-urile, dar mi-e frica sa nu iau teapa. De asta v-as ruga sa recomandati niste siteuri folosite de voi si cu care nu ati avut probleme.



Multumesc mult!
Markos
vreausazbor.ro
kato
pai vezi ce zboruri gasesc alde vola aia si incearca sa mergi direct pe pagina operatorului care efectueaza zborul. zic si io, nu dau cu parul......
Markos
vreausus.jos
Alydor
Vezi ca este topic dedicat daca cumva aveai dubii. Daca nu il gasesti ti-l pun eu.


Suma respectelor, Alydor
Marty
Cel mai haios e ca din tot internetul international, direct pe cafeneaua DC s-a gasit sa-ntrebe. Stimabile, scurt si cuprinzator: site-urile de bilete nu dau teapa, nici cu bani, nici cu rezervari, foloseste-le cu incredere!

Daca vroiai sa faci un studiu, trebuia sa vii si sa zici sincer ce te doare, asa...
kato
parca leu a luat o mica teapa.......da a recuperat intr0un final paguba icon_mrgreen.gif
Alydor
Pai nu stie nici el ce il doare..
L@u nici macar nu a luat teapa... a fost vina internetului...

Suma respectelor, Alydor
Marty
leu s-a dus direct la sursa, nu prin agentie.
kato
nu retin exact amanuntele....nici nu eram sigur ca de el este vorba blush.gif asa ca nu te pot contrazice icon_mrgreen.gif
MariusAnton
Nu iei teapa? Ati auzit de bileteavion.com.ro? Ati auzit ca iti comanzi biletul, ti-l anuleaza inainte de zbor, te duci la aeroport si vezi ca nu mai ai bilet, iar banii au fost returnati catre agentia care l-a cumparat?

Aveti dreptate ca nu trebuia sa intreb aici, am recunoscut si eu ca v-am supraestimat.
Marty
QUOTE(MariusAnton @ 2 Oct 2012, 22:25)
De unde as putea sa imi cumpar un bilet de avion, online? Ma refer la siteuri gen aerotravel.ro, vola.ro etc.
*

QUOTE(MariusAnton @ 2 Oct 2012, 22:58)
Ati auzit ca iti comanzi biletul, ti-l anuleaza inainte de zbor, te duci la aeroport si vezi ca nu mai ai bilet, iar banii au fost returnati catre agentia care l-a cumparat?
*

Deci, nu stii de unde sa iei sau de unde sa nu iei? Matale se pare ca nu esti cu reclama, esti cu antireclama.
l@u
QUOTE(kato @ 2 Oct 2012, 23:49)
parca leu a luat o mica teapa.......da a recuperat intr0un final paguba  icon_mrgreen.gif
*



I-am imprumutat virtual pentru 3 zile cu 1500 lei.


QUOTE(Alydor @ 2 Oct 2012, 23:49)
Pai nu stie nici el ce il doare..
L@u nici macar nu a luat teapa... a fost vina internetului...

Suma respectelor, Alydor
*



Compania a dat vina pe PayPal,PayPa-ul a dat vina pe sistem, care a avut o eroare si a incasat de 2 ori,noroc cu banca care m-a anuntat in timp real ca sa fac refuz de plata.Oricum nu a fost teapa !


QUOTE(Marty @ 2 Oct 2012, 23:50)
leu s-a dus direct la sursa, nu prin agentie.
*



up.gif
neumann
QUOTE(MariusAnton @ 2 Oct 2012, 23:48)
kato - Da, inteleg f bine. Doar ca daca esti un om normal ajuti pe cineva, iar apoi faci misto toata ziua.

Dar nu e o problema, e ok, aveam eu asteptari prea mari de la unii care au fost bine catalogati alta data de Liviu.
*



si zici ca esti nou pe forum? icon_mrgreen.gif

Acu serios, majoritatea sunt conectati la amadeus, sau mai e unu, la care imi scapa numele acum. Adica folosesc acelasi back-end. Difera doar comisionul siteului.

Sa-ti zic cateva? fie, bravofly, ebookers..
tony-s
Eu mi-am luat de mai multe ori bilete on-line pt. mai multe destinatii direct de pe wizzair.ro (e low-cost)...intotdeuna a fost ok - am platit on-line cu cardul si mi-au trimis pe mail biletul si factura iar in aeroport n-a fost nici o problema check-in-ul se face cu biletul listat de pe mail.

Sper sa nu se considere reclama insa din ce am vazut eu e cam cel mai ieftin din romania, mie imi si convine ca au multe zboruri direct din cluj...insa evident important e sa aiba si destinatia care te intereseaza.
paul_p
Draguta faza cu destinatia care te intereseaza. Daca pretul este OK si conditiile sunt bune, nici nu mai conteaza daca ajunge unde ai tu treaba smile.gif .
MariusAnton

QUOTE(Marty @ 3 Oct 2012, 00:06)
Deci, nu stii de unde sa iei sau de unde sa nu iei? Matale se pare ca nu esti cu reclama, esti cu antireclama.




QUOTE(neumann @ 3 Oct 2012, 00:30)
si zici ca esti nou pe forum?  icon_mrgreen.gif



E greu rau sa intelegem.

QUOTE(MariusAnton @ 2 Oct 2012, 23:25)
Buna ziua!
Sunt nou ca utilizator, dar citesc forumul de ceva vreme, iar acum as avea si eu o intrebare:
De unde as putea sa imi cumpar un bilet de avion, online? Ma refer la siteuri gen aerotravel.ro, vola.ro etc.
Stiu cum sa gasesc site-urile, dar mi-e frica sa nu iau teapa. De asta v-as ruga sa recomandati niste siteuri folosite de voi si cu care nu ati avut probleme.
Multumesc mult!



In fine, merci pt bravofly, ebookers si wiz.
mih95
Salut
Vola este OK, am luat de cateva ori si nu au fost probleme.
Poti lua bilete si de la operator direct (in functie de destinatie ...).
Nu pune la suflet , sunt baieti buni !
Ake
Eu am luat de pe paravion.ro
Am avut un necaz in familie si a trebuit sa plec urgent. A fost singurul site unde am reusit sa cumpar bilet cu 3 ore inainte de decolare pentru Tarom

(am facut putin curat prin topic, sper sa nu va suparati)
RZV
Am folosit cu încredere de mai multe ori e-dreams.
Se pot vedea și companiile care operează zborurile și ulterior verificat pe seit-urile lor dacă e mai ieftin sau nu. E foarte bun pentru zboruri multiple (conexiuni între diferite linii aeriene care nu "comunică" între ele).

Respecte.
denisa@9668.eu
www.flysky.ro sigur si usor:)
corbex
Ce anume e sigur?
gabize
accesatul siteului! sleep.gif
verificat, e safe, nu conține viruși!! tongue.gif
Garett
QUOTE(corbex @ 10 Oct 2013, 13:28)
Ce anume e sigur?
*


Zborul!
Cica statistic vorbind e mai sigur decat sofatul! biggrin.gif
corbex
Pai ei vind decit bileturi.
Alydor
QUOTE(denisa@9668.eu @ 10 Oct 2013, 13:26)
www.flysky.ro sigur si usor:)
*


Ce dragut din partea ta god_hand.gif ti-ai facut cont aici doar ca sa ne anunti asta... wub.gif


Suma respectelor, Alydor
Markos
QUOTE(Alydor @ 10 Oct 2013, 16:47)
Suma respectelor, Alydor
*


Politicos chiar si cu spammerii aplauze.gif
Angelica2013
Eu am gasit bilete destul de ieftine la flysky.ro si au fost foarte ok. poti sa arunci o privire si pe site-ul lor.
corbex
Iar ai gasit? Se zvoneste ca, daca esti tinara si capabila, aia ofera servicii complete. Inclusiv hrana calda, la biberon.
l@u
insistenta fatuca !
P-A-C-O
fatucile astea cre' ca au un cocosel intre picioare sad.gif
dacis
QUOTE(P-A-C-O @ 17 Oct 2013, 06:45)
fatucile astea cre' ca au un cocosel intre picioare  sad.gif
*

Intrebarea este CAND? Permanent ori doar ocazional!... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.