Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] Alfa Romeo 156 cu renault sau dacia.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
danmaxx89
Salut. Detin o Alfa Romeo 156 Sportwagone(break) din 08 2002. Motor 2.0 JTS(benzina ,injectie directa 122kw-166 cp) motor 1970 cm ,euro 4,inmatriculata in Ro in 2010.
Masina este modelul full: Scaune momo,piele neagra,incalzire in scaune,dublu climatronic bi-zonal,pilot automat,4 geamuri electrice,oglinzi el incalizte,navigatie originala,sistem audio BOSE de fabrica(cu magazie cd+subwoofer+amplificator in panoul lateral al portbagajului+6 difuzoare),volan piele cu comenzi,computer de bord pe consola centrala cu 10 funtii,faruri ceata,spalatori faruri,senzor lumini,senzor ploaie,2 chei briceag,ABS,ESP,VDC,Jante aluminiu originale Alfa Romeo R 16. 8 Airbaguri:2 frontale,2 laterale,2 scaun,2 cortina.
Masina a fost cumparata in septembrie 2010 din Germania,sunt singurul proprietar in RO,a fost adusa la 116 000 km,acum are 154000. Am schimbat multe piese la masina,din care distributie,discuri+placute,brate inferioare,senzor abs,tacheti noi,service regulat la cca 10 000 km.
Masina arata f bine atat interior cat si exterior. Merge f bine, motorul trage f bine.folosesc ulei doar castrol edge sport 10 w 60,ptr o protectie indelungata a motorului.
Consumul----si aici e consumul real,demonstrez pe computerul de bord--- e :
in oras(Locuiesc in Sighisoara,deci nu e aglomeratie)intre 8-10 iar iarna poate ajunge undeva la 12.
Afara cca 7.dar daca mergi normal,pana in 110 consum de 6.5.
Am mers de 2 ori cu masina in Germnaia de cand o am -Hamburg,4400 km dus intors,mers marea majoritate pe pilot automat am scos prima data 6.4,iar a 2 a oara,3 pers si portbagajul plin 6.8.
Ma intereseaza sa schimb masina cu un renault sau dacia.
Inainte de masina asta am avut un Logan 1.5 dci 03/2008,dar ambiance, Imi aduc aminte cu mare placere de consumul masinii smile.gif si tinand cont de vremurile actuale,doresc sa ma intorc la acelasi motor,sau maxim 1.9 diesel.
Nu pun un pret la masina deoarece am postat aici anuntul in cazul in care cineva e interesat de un schimb. Dar daca cineva chiar vrea sa o cumpere ,pretul e 4200 euro ,dar este negociabil.
Logan nu doresc modelul inainte de 2007.
Daca e cineva interesat,va rog sa ma contacteze pe mail maxx_b_89@yahoo.com sau la tel 0768333133 ptr poze si detalii despre masina.
danmaxx89
sti care i treaba cu italianca...intradevar atrage toate privirile,dar treaba e ca inainte de asta am avut logan pe care mi l am luat nou din reprezentanta si dupa 2 ani cautam ca disperatul sa l dau, m am saturat pana peste cap de el.Dar dupa ce am luat Alfa,intradevar am primit tot ceea ce am vrut la o masina,dotari "cu galeata" priviri din partea fetelor smile.gif,putere mai muolt decat e nevoie(am trecut de la 75 de cp la 166 cp). Dar dat fiind faptul ca sunt bugetar,si prin 2010 cand mi am luat masina asta benzina era undeva pe la 4 lei si acuma e 6,nu prea mai pot face ceea ce faceam cu cealalta,adica cu loganul.cu care imi gaseam sa fac drumuri cu sens sau fara.Am tinut masina 2 ani in care am facut 98 000 km. Cu Alfa am facut 30 si ceva de mii de cand am luat o adica tot 2 ani. E o diferenta destul de mare.
In ceea ce priveste capricile unei masini italiene,intradevar,e destul de pretentioasa,dar daca ai grija de masina si faci schimburile la timp si pui ceea ce recomanda producatorul,e ok. Si preturile nu difera de celelalte preturi ale marcilor consacrate smile.gif vw,audi,bmw.[attachmentid=1627842923] Asta a fost loganul meu [attachmentid=1627842923] si asta i Alfa ... eu zic ca e o diferenta de aspect ,iar de confort si siguranta si stabilitate etc,nu mai vb. Dar din pacate Tara asta ne face sa alegem lucrul mai slab si mai ieftin.
E exact ca si cu mancarea buna,degeaba vreau sa mananc numai la restaurat de 5 stele,daca eu imi permit sa mananc doar shaorma smile.gif) bine acum am cam exagerat umpic cu ideea asta. biggrin.gif
danmaxx89
Up!!

15 Oct 2012, 10:11:
nu vrea nimeni o alfa???
anuntul e valabil




UP!!!


danmaxx89
UP!!!
danmaxx89
Inca valabil




UP!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.